ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМИ АТО У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ

.Загалом, право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок громадянами України встановлене ст. 14 Конституції України та регулюється статтями 118,121 і 122 Земельного кодексу України.

Щодо учасників АТО, то відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту учасникам бойових дій надаються, серед інших, в тому числі, пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Згідно з пунктом 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби

зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового та офіцерського складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

2Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

• для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га; •
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше ОДО га;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.
  • 3На законодавчому рівні жодної прив’язки до місця реєстрації чи місця проживання військовослужбовця при розгляді його звернення щодо отримання ним у власність земельної ділянки в межах певного населеного пункту або території немає, але, як правило, земельна ділянка виділяється в межах населеного пункту, де вказана особа зареєстрована.
  • 4Не мають права на отримання безоплатно у приватну власність земельної ділянки лише ті учасники АТО, які вже використали це право. Слід також звернути увагу, що при отриманні у приватну власність земельної ділянки учасником АТО, не втрачається також його право на поліпшення житлових умов (отримання квартири за чергою) та на подальшу приватизацію отриманої в порядку черги квартири. Ці питання регулюються ст. 40 Житлового кодексу Української PCP
  • 5З питань отримання безоплатно у власність земельних ділянок учасниками АТО, бажаючим необхідно звертатись:
  • щодо земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва - до органів місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки (міська рада, селищна рада тощо);
  • щодо земельних ділянок для дачного будівництва - до райдержадміністрацій за місцем розташування земельної ділянки;
  • щодо земельних ділянок для ведення садівництва та індивідуального фермерського господарства - до відповідних територіальних органів Держземагенства України;
  • 6. Для початку розгляду питання щодо надання учаснику АТО безоплатно у власність земельної ділянки, ним до відповідного органу необхідно подати наступні документи:
  • копію паспорту та індивідуального податкового номеру особи;
  • документ, що підтверджує його участь у АТО;
  • клопотання про виділення йому земельної ділянки із зазначенням її місця розташування.

В окремих випадках до заяви можна додати графічні матеріали із зазначенням місця розташування ділянки. Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства - крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.

7Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом ■ строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки). Погоджений проект землеустрою надсилається відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього направлявся пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня отримання проекту (а якщо необхідно провести обов’язкову землевпорядну експертизу - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передання земельної ділянки у власність.

Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55