ЗВЕРНЕННЯ начальника  Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України до військовослужбовців 3-ї черги мобілізації,які підлягають звільненню у запас 

 Дорогі бойові побратими! 

Рік тому, Вам випала важка та надзвичайно відповідальна місія – стати на захист рідної землі, своєї родини, нашої Батьківщини – України. 

І Ви з честю пройшли всі випробування, які були на цьому шляху, не зганьбили Збройні Сили України та своїм героїзмом, високою відповідальністю, рішучістю і незламним бойовим духом довели, що українці – це непереможна нація, яка здатна захистити власну державу. 

Щиро вдячний кожному із Вас за це. За те, що сьогодні мужність, відданість Військовій присязі, готовність до самопожертви заради виконання свого почесного громадянського та військового обов’язку – це не просто пафосні слова, а риси сучасного українського воїна. 

Вам випала складна доля вчитися захищати Батьківщину безпосередньо на полі бою, здобувати військову майстерність через перемоги та невдачі, підлі дії ворога та втрати бойових побратимів. Однак сила Вашого духу, беззаперечна віра у нашу перемогу – це ті складові, які навічно вписали Ваші імена у літопис української національної та військової історії. 

Вічна народна пам’ять і слава тим, хто віддав своє життя за світле майбутнє нашої Батьківщини. Пам’ять про кожного з них, що вкарбована в наші серця, приведе до нашої всеукраїнської великої Перемоги. 

Відповідно до Указу Президента України відбувається плановий процес демобілізації військовослужбовців 3-ї черги мобілізації. 

Зважаючи на Ваш безцінний бойовий досвід, набутий беззаперечний професіоналізм та бойову майстерність, Ви є бойовим ядром Збройних Сил, фундаментом наших сьогоднішніх та майбутніх перемог, тому надзвичайно важливо, щоб все це Ви передали воїнам, які сьогодні прийшли Вам на заміну та зайняли місця в екіпажах, розрахунках та бойових порядках. 

Звертаюся до Вас – станьте справжнім прикладом для своїх товаришів у виконанні службового обов’язку та продемонструйте кращі риси українського воїна – високу свідомість, витримку та громадянську відповідальність. 

Як Головнокомандувач Збройних Сил України, маю честь запропонувати тим, хто забажає пов’язати своє майбутнє з армією, укласти контракт на військову службу. Знайте – Ви сьогодні вкрай необхідні державі та її Збройним Силам. 

Будьте разом з українським військом в час його реформування та розвитку, перетворення на сучасну армію, готову адекватно реагувати на всі існуючі та можливі виклики. 

Бажаю всім Вам міцного здоров’я, щасливого повернення додому – у коло рідних, близьких та друзів. 

Слава Збройним Силам! Слава  Україні! 

 

НАКАЗ "Про призов військовозобов"язаних на військову службу під час мобілізації

 

МОБІЛІЗАЦІЯ. ПРАВА УЧАСНИКІВ

 • Право на отримання грошового забезпечення, у тому числі на отримання надбавки за виконання особливо важливих завдань, на отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується на день демобілізації;
 • Надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій;
 • Право на збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій;
 • Право на позачергові військові звання незалежно від займаної посади та строків служби;
 • Право на безоплатне медичне обслуговування;
 • Право на відпустку, у тому числі академічну;
 • Отримання знижки у 75% на оплату квартирної плати та вартості комунальних послуг;
 • Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту;
 • Першочергове забезпечення житловою площею, відведення земельних ділянок, позики на будівництво;
 • Переважне право на укладення контракту на проходження військової служби;
 • Право на звільнення з військової служби під час проведення мобілізації;
 • Право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності. Допомога на поховання у розмірі 500 грн.;
 • Право на звільнення від штрафних санкцій, пені. Проценти за користування кредитом не нараховуються.
 • Гарантії соціального захисту членам сімей військовослужбовців.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЗА УМИСНЕ УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПЕРЕДБАЧЕНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

(ст.336 КК України - від 2 до 5 років), за умисне ухилення від проходження навчальних зборів, (ст.337 КК України - від штрафу в 1200 грн. до 6 місяців арешту). В обох випадках склад порушення буде мати місце при наявності врученої під розпис повістки і подальшої неявки військовозобов’язаного громадянина.

Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55

© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

Additional information