15.07.2019

У Харкові безробітні Кіровоградщини можуть отримати рідкісну професію виноградаря

У липні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «виноградар». Навчання розпочинається з 15 липня поточного року, термін навчання 3 місяці.

Виноградар виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи в розсадниках і виноградниках з підготовки садивного матеріалу винограду. До обов’язків виноградаря входять також: садіння і підсаджування винограду, укладання лози винограду для вирощування відсадків, омолоджування винограду, запобігання приморозкам, зрізування, збирання та сортування грон з укладанням в тару. 

Умовами до направлення на навчання є:

 • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
 • повноліття (не менше 18 років);
 • медична довідка з допуском до професії.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Уci бaжaючі змiнити прoфеciю мaють можливість звернутиcя дo Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi, що знаходиться зa aдреcoю: м. Крoпивницький, вул. Леоніда Куценкa, 12.

Відділ організації профнавчання Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi

 

11.07.2019

Безробітним Кіровоградщини збільшено розмір допомоги

За інформацією Вероніки Шишкарьової, начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості, з 01 липня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 610 грн та 1630 грн.

Розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та бути меншим мінімального розміру, встановленого правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Такий мінімальний розмір на поточний момент складає 610 грн (для осіб, які вперше шукають роботи, довгий час не працювали та деяких інших категорій безробітних) та 1630 гривень (для осіб, які отримують допомогу по безробіттю в залежності від страхового стажу).

Максимальний розмір допомоги по безробіттю складатиме 8028 грн.

Тривалість та розмір допомоги по безробіттю залежать від декількох чинників, серед яких і причина звільнення з останнього місця роботи, і тривалість страхового стажу в цілому та за 12 місяців до реєстрації як безробітного, і розмір заробітної плати.

Нагадуємо, що відповідно до норм чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття застраховані особи мають право на допомогу по безробіттю. Таке ж право має молодь (особи віком до 35 років), яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійних чи вищих навчальних закладах, звільнилась із строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце (у разі реєстрації як безробітної особи).

 Відділ організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості

 

10.07.2019

Потрібні комунікабельні та активні: роботодавці Кіровоградщини потребують понад 40 менеджерів

Роботодавці Кіровоградщини потребують 41 менеджера. Значна частина – для ізраїльської компанії

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у менеджерах (управителях).

Роботодавці області потребують 41 працівника за професією «менеджер (управитель)», «менеджер (управитель) з маркетингу», «менеджер (управитель) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами», «менеджер (управитель) з питань регіонального розвитку», «менеджер (управитель) із збуту», «менеджер (управитель) із пенсійного недержавного страхування», «менеджер (управитель) з персоналу» та «менеджер (управитель) з постачання». Їх готові взяти на роботу такі підприємства як Представництво «КІМАКР АЕМ ЛТД», ТОВ «Гривер», АТ «Метабанк», ТОВ «Олександрійські лазерні технології» та ін.

Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4173 грн) до 10000 гривень.

Наприклад, Підприємство «КІМАКР АЕМ ЛТД» – ізраїльська компанія, яка є регіональним лідером у сфері програмного забезпечення, систем моніторингу стану та диференціальних алгоритмів, потребує для свого представництва на Кіровоградщині 19 менеджерів, кожному з яких пропонує 4275 гривень на місяць. У той же час ПП «Бест-маркетинг» запрошує менеджера (управителя) із пенсійного недержавного страхування з оплатою праці 7000 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до посади працівника, стажу роботи, специфікою роботи підприємства  та навичками претендента на посаду у роботі з різними програмами обліку.

Актуальними є вакансії для менеджерів (управителів) у  Кропивницькому (31 вакансія), Олександрійському (8 вакансій), Знам'янському (2 вакансії) та Гайворонському (1 вакансії) районах Кіровоградської області.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

10.07.2019

До уваги роботодавців!

Кіровоградський обласний центр зайнятості повідомляє, що з 08 липня 2019 року змінено рахунки для зарахувань заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інших надходжень (за працевлаштування іноземців, штрафні санкції тощо).

Перерахування коштів здійснювати за наступними реквізитами:

Одержувач коштів: Кіровоградський обласний центр зайнятості

Код ЄДРПОУ: 02771569

Банк:                                  Казначейство України (ЕАП)

Код банку (МФО):           899998

1) р/р 37172301111001  – страхові внески роботодавців від суми фактичних витрат на оплату праці

2) р/р 37171302111001 – страхові внески, утримані роботодавцями з суми виплат найманим працівникам

3) р/р 37170303111001 – страхові внески осіб, які брали участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах

4) р/р 37179304111001 – інші надходження до ФЗДССУВБ (працевлаштування іноземців)

5) р/р 37178305111001 – надходження від застосування штрафних санкцій (пеня, штрафи)

Відділ фінансового забезпечення

Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

04.07.2019

У трудовій книжці неправильно вказали назву посади: що робити?

Трудова книжка – це основний документ про трудову діяльність працівника (ст. 48 КЗпП). Записи про назву роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, наведених у Національному класифікаторі «Класифікатор професій ДК 003:2010» . Це прямо зазначено в п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 р. № 58.

Таким чином, Класифікатор професій є основним нормативно-правовим документом, який визначає професійні назви робіт (посад) для застосування в кадровій діяльності. Розглянемо порядок роботи з Класифікатором професій.

Основним призначенням Класифікатора професій є його застосування усіма роботодавцями під час запису про роботу в трудові книжки працівників. У Класифікаторі професій базові найменування професій систематизовано у 9 розділах Класифікатора. Кожній окремій професії чи її групі надано відповідний код класифікатора професій (код КП).

Останнім часом перевірки органів Держпраці не є великою рідкістю. У процесі таких перевірок особливу увагу приділяють відповідності найменувань професій і посад у кадрових документах і трудовій книжці Класифікатору професій.

Так серед типових помилок у записах до трудових книжок щодо найменування професій (посад) можна вказати: Керівник господарства  – за «Класифікатором професій» (далі – КП) це «Голова колективного господарства» з кодом 1210.1; Агроном-насіннєвод – за КП це «Агроном з насінництва» з кодом 2213.2; Скотар або Телятниця – за КП це «Тваринник» з кодом 6121.

Згідно з нормами КП усі професійні назви робіт визначають тільки у чоловічому роді. Винятком є лише декілька професій, яким притаманне використання тільки у жіночому роді. Це зокрема, «Швачка», «Нянька», «Покоївка», «Сестра-господиня», «Економка», «Друкарка».

Подвійні назви професій (посад) – це назви професій, виписані через дефіс. В КП ДК 003:2010 не передбачено утворення розширених (подвійних) назв посад (професій) через дефіс, окрім тих, які внесено до КП. Тому таке об'єднання двох назв професій, як наприклад «манікюрник-педикюрник», не відповідає положенням КП (лист Мінпраці України від 20.01.07 № 10/13/116-07).

Роботодавець може (за згодою працівника) включити до посадової інструкції за основною посадою додаткові завдання і обов’язки. Наприклад, «Оператор комп’ютерного набору» виконує роботу з комп’ютерного набору текстів протягом 6 годин, а 2 години, що залишилися – роботу архіваріуса. У цьому випадку професійна назва роботи для виконавця – це «Оператор комп’ютерного набору», а до його посадової інструкції включено додатково обов’язки архіваріуса.

Проте, якщо працівник виконує обов’язки, які належать до двох чи навіть трьох різних посад, які є в штатному розписі, фахівці все ж радять оформити або внутрішнє сумісництво, або суміщення.

Як виправити, якщо у наказі про прийняття на роботу найменування посади не відповідає штатному розпису? У цьому випадку виправлення запису у трудовій книжці здійснюють так. Зазначте:

 • у графі 1 – черговий номер, наступний за порядком за номером останнього запису;
 • у графі 2 – дату внесення змін;
 • у графі 3 – зазначають «Запис за № таким-то недійсний», а продовжують коректним варіантом запису: «Прийнятий за такою-то професією (посадою)», де й зазначають правильне найменування посади;
 • у графі 4 – дату і номер уточнюючого наказу (розпорядження) роботодавця.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Бажаєте бути затребуваним? Пройдіть безкоштовне навчання від служби зайнятості!

Відпочинок та освіта: безробітним Кіровоградщини пропонують безкоштовно вивчитись на електрогазозварника в Одесі

Що необхідно зробити аби стати електрогазозварником?

Електрогазозварник – одна із професій, що користується широким попитом на регіональному  ринку праці. Більш того, потреба в робітниках цієї професії має тенденцію до зростання. На сьогодні роботодавці Кіровоградщини потребують 36 працівників, близько половини з представлених вакансій (17 одиниць) у Кропивницькому.

У сучасних умовах розвитку промисловості робота електрогазозварника – високовиробничий процес, який широко використовується при виготовленні металургійного, хімічного, ковальського, енергетичного обладнання, а також  у машинобудівній та будівельній галузях. Заробітна плата, зареєстрована у поданих роботодавцями Кіровоградщини вакансіях, сягає 12 000 грн.

Варто зазначити, що після закінчення навчання та отримання відповідного свідоцтва, значно розширюються можливості випускників щодо працевлаштування, оскільки підвищується їхня конкурентоспроможність на ринку праці, а кваліфікаційні якості – в більшій мірі відповідають вимогам роботодавця.

Навчитися за професією «Електрогазозварник» можна на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.

Умовами до направлення на навчання є:

 • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
 • повноліття (не менше 18 років);
 • медична довідка з допуском до професії.

Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до базових центрів зайнятості.

 Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Реалізуємо Меморандум про співпрацю

В рамках Меморандуму про співпрацю з громадською організацією «Десяте квітня» , яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав ті можливостей громад на півдні України» 03 липня у приміщенні Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ проведено зустріч представників організації з внутрішньо переміщеними особами. У заході взяли участь внутрішньо переміщені особи, зареєстровані як безробітні, так і інші внутрішньо переміщені особи.

 Учасники зібрання отримали юридичну допомогу, а саме -  консультації з вирішення питань, пов’язаних із статусом переселенця (виплата адресної допомоги, пенсій, стипендій, відновлення документів, вступ до спадщини, тощо), інформацію щодо судового супроводу окремих категорій справ, у випадках неможливості відновлення прав у інший спосіб, та інформацію про актуальні програми підтримки переселенців (соціальні, навчальні, гуманітарні).

Крім того, внутрішньо переміщеним особам надано інформацію про соціальні послуги, які надаються переселенцям державною службою зайнятості ат про умови отримання допомоги по безробіттю.

У роботі заходу взяли участь від громадської організації Володимир Кудря, заступник начальника управління соціального захисту населення Долинської райдержадміністрації Ірина Луньова та директор Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ Марина Соловйова.     

 Директор філії

Марина Соловйова

 

Четверта річниця діяльності: безробітних Кіровоградщини запрошують на службу до Нацполіції

Сьогодні,4 липня, з нaгoди 4-ї річниці з дня ствoрeння Нaціoнaльнoї пoліції Укрaїни, Кіровоградський обласний центр зайнятості анонсує перелік вакансій поліцейських на ринку праці Кіровоградщини.

Станом на початок липня, в області відкриті конкурси на заміщення близько 20 вакансій у  Патрульній поліції Кіровоградської області.

Розмір заробітної плати: 8 000 грн.

Завдання та обов’язки:

 • патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку;
 • швидке ефективне реагування на правопорушення;
 • забезпечення безпеки дорожнього руху;
 • надання невідкладної допомоги громадянам;
 • здійснення заходів, спрямованих на розкриття злочинів про гарячих слідах, протидія злочинності.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

03.07.2019

«Нове обличчя кордону»: мешканців Кіровоградщини запрошують на службу до прикордонних підрозділів

З метою поглиблення тісної співпраці між Державною службою зайнятості та Державною прикордонною службою України інформуємо, що сьогодні, 1 липня, стартує  реєстрація анкет кандидатів до ІІІ набору до прикордонних підрозділів в рамках проекту «Нове обличчя кордону».

Прикордонній службі потрібні ініціативні та відповідальні молоді люди. Програма «Нове обличчя кордону» передбачає навчання за профільними напрямками, вдосконалення знань іноземної мови та підвищення рівня фізичної підготовки.

Відбір у поточному наборі здійснюється до прикордонних підрозділів:

 • «Харків»
 • «Дніпро» (міста Дніпро, Полтава та Кривий Ріг)
 • «Одеса-Аеропорт»
 • «Краківець» (Львівська область)
 • «Шегині» (Львівська область)
 • «Римачі» (Волинська область)
 • Окремий контрольно-пропускний пункт «Київ»

Проект «Нове обличчя кордону» реалізується в Державній прикордонній службі України за підтримки Посольства США та Міжнародної організації з міграції в Україні.

Подати анкету, після відкриття реєстрації, можна буде за посиланням: https://anketa.dpsu.gov.ua/.

Більше інформації щодо проекту «Нове обличчя кордону»: https://newface.dpsu.gov.ua/.

Зареєструватися (заповнити анкету) можна з  01.07.2019 по 26.07.2019.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Харчові підприємства Кіровоградщини розшукують пекарів та кондитерів

Кухар-кондитер – це унікальна професія, яка поєднує в собі багато талантів. Завдяки фантазії, естетичному смаку та вмінню поєднувати продукти професія пекаря-кондитера завжди користувалась величезним попитом. Бути кондитером – це не просто готувати їжу, а створювати справжні гастрономічні витвори мистецтва. Завдяки нотці творчості у професії, кондитер завжди має можливість відчути себе справжнім митцем.

Без витворів кондитерів не обходиться жоден святковий стіл. Торти, тістечка, випічка та здоба – це все робота пекарів-кондитерів. У кожний виріб вони вкладають знання, досвід,  а також любов. Аби Ви завжди могли ласувати солодкими смаколиками.

Сьогодні харчові підприємства області потребують понад 10 пекарів-кондитерів. Це такі посади: пекар, кондитер, тістороб та ін.

Своїм працівникам харчові підприємства Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» 4173 грн. до 7 100 гривень.

Серед районів, у яких найбільше потрібні ці фахівці – Долинський, Знам'янський, Кропивницький та Світловодський.

Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 02.07.2019

Робота є:

на ринку праці Кіровоградщини зареєстровано майже 2500 вакансій

Станом на 1 липня 2019 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила 2438 одиниць.

У середньому на одну вакансію претендувало 4 особи: серед кваліфікованих робітників з інструментом на одну вакансію претендувало  2 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 4 особи,  серед фахівців – 4 особи, серед кваліфікованих робітників  сільського господарства – 4 особи, працівників торгівлі та сфери послуг – 6 осіб, серед технічних службовців – 9 осіб.

 Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

21.06.2019

Життя після війни: як учаснику АТО знайти роботу

Колишнім бійцям дуже важко повертатись до мирного життя і знову знайти своє місце в соціумі. Багато часу витрачається на усвідомлення того, що основне життя іде тут, де немає вибухів, де поруч родина і можна спокійно спати, а військові дії — то лише сторінка, яку треба перегорнути.

Сергій Когут, провів майже два роки у зоні проведення антитерористичної операції. Повернувшись до звичайного життя, чоловік відразу почав шукати роботу. За допомогою вчорашній боєць звернувся до центру зайнятості.

«У свій час за сприяння районної філії я здобув професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. По закінченню навчального закладу я був працевлаштований. Тому я знову звернувся до служби зайнятості аби знайти роботу за здобутою професією», – повідомив Сергій Когут. На момент звернення підходящої роботи не було.

Аби допомогти чоловікові усвідомити свої сильні особистісні якості, визначити наявні конкурентні переваги, зокрема здібності, навички чоловікові було призначено зустріч з кар'єрним радником.

Під час розмови з цим фахівцем з’ясувалося, що чоловік має досвід роботи тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, інші нюанси його трудового шляху, і в результаті вибудували план спільних дій, що спрямований на досягнення головної мети звернення Сергія до служби зайнятості – його працевлаштування.

Згодом, декілька сільськогосподарських підприємств району подали до служби зайнятості вакансії тракториста. Одне з них – фермерське господарство «Олександра», що здійснює свою діяльність в селі  Суходільське Долинського району, де проживає Сергій.

Спеціальних вимог до кандидата  роботодавець не ставив, але шукав людину відповідальну, організовану, а також таку, яка вміє раціонально організувати свій робочий час. Усім вищезгаданим вимогам роботодавця Сергій відповідав, тому відразу отримав постійне місце роботи.

У господарстві працівником задоволені. І не дивно, адже чоловік хороша працьовита людина, яка вміє не тільки Батьківщину захищати, але й добре працювати.

Заступник директора-начальник відділу

надання соціальних послуг

Ольга Мельник

Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до всеукраїнського опитування

14.06.2019

Літо у Василівці

Літо для дітвори – це час канікул, саме цієї пори  розпочинають працювати літні пришкільні табори. Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ активно продовжує готувати школярів до свідомого вибору професійного шляху, популяризувати робітничі професії, сприяти формуванню у молоді засад профорієнтаційної культури особистості. Ця робота не зупиняється і влітку.

Фахівці філії 12 червня провели виїзний профорієнтаційний захід з використанням «Мобільного центру професійної орієнтації» для учнівської молоді  Василівської філії І-ІІ ступенів комунального закладу «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 Долинської районної ради». Мета заходу – в ігровій формі розповісти дітям про світ професій, вимоги та особливості сучасного ринку праці, ознайомити з формулою правильного професійного вибору

Активну участь приймали учні в  різноманітних іграх, конкурсах: «Збери літери», «Чий інструмент?», «Крокодил», «Веселі ребуси»,  «Допитлива ворона» .

Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.       

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Світлана Щербіна

14.06.2019

Виїзна акція центру зайнятості

для жителів Василівської сільської ради

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед  населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 12 червня 2019 року фахівці Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ провели виїзну акцію центру зайнятості на території Василівської сільської ради.

В ході виїзної акції було проведено ділову зустріч з секретарем Василівської сільської ради – Ольгою Саєнко за участю представника фермерського господарства «Цимбал Г.О.» - Катериною Стьопкіною та фізичної особою підприємцем Інною Дяченко. Під час зустрічі обговорювалися питання працевлаштування селян, створення нових робочих місць, зокрема для демобілізованих учасників АТО, інших категорій, які не є конкурентоспроможними на ринку праці і потребують додаткових гарантій.     Учасники зібрання також обговорили можливості перенавчання та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця в навчальних закладах області та Центів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, підвели підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості. Завідувач сектора взаємодії з роботодавцями Ольга Зінов’єва подякувала сільській раді за активну позицію у вирішенні питань тимчасової зайнятості безробітних, адже тільки у минулому році Василівською сільською радою більше 76 тис грн було виділено на проведення громадських робіт, що дало можливість провести суспільно-корисні роботи для громади та  забезпечити безробітних жителів села додатковими заробітками.  

Окрім цього, у рамках заходу діяли консульпункти, де бажаючим надавалися індивідуальні консультації з елементами мотивації особи до активної поведінки на ринку праці, в тому числі інформування щодо використання інтернет ресурсів для пошуку роботи, а також з юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням та підбором кадрів.

Сектор взаємодії з роботодавцями

 

13.06.2019

Безробітні Кіровоградщині можуть пройти навчання за професією «Продавець продовольчих товарів»

На Одещині вчать за професією «Продавець продовольчих товарів»

За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у продавцях продовольчих товарів.  Роботодавці області потребують близько 90 працівників за професією «Продавець продовольчих товарів».

Якщо Ви хочете працювати за цією професією, але у Вас немає відповідного фаху – служба зайнятості готова Вам допомогти.

У 2019 році Кіровоградський обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти безробітних громадян професії «Продавець продовольчих товарів». Термін навчання 5,5 міс.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Громадяни,  яких зацікавили пропозиції щодо проходження професійного навчання, можуть звертатися до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за місцем перебування.

Слід пам'ятати, що здобувши професію, яка є актуальною на ринку праці, шукачі роботи значно підвищують власні шанси на успішне працевлаштування.

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

13.06.2019

День відкритих дверей на базі «Дослідно-селекційного дендрологічному лісового центру «Веселі Боковеньки».

Одним із найважливіших пріоритетів діяльності служби зайнятості є побудова тісної взаємодії з роботодавцями. Саме роботодавець є основним партнером в реалізації державної політики зайнятості, співпраця з яким безпосередньо впливає на якість надання центром зайнятості соціальних послуг населенню.

11 червня 2019 року Долинською районною філією Кіровоградського ОЦЗ проведено День відкритих дверей на базі «Дослідно-селекційного дендрологічному лісового центру «Веселі Боковеньки».

Весе́лі Бокове́ньки — дендрологічний парк загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Долинського району Кіровоградської області, біля села Веселі Боковеньки. Площа 109 га (з селекційно-дендрологічною станцією — 543 га).

День відкритих дверей на базі ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» розпочався із знайомства з всією територією лісового центру та специфікою його діяльності. Керівник дендрологічного центру Підтикана Галина Василівна розповіла про історію створення парку, про різноманіття різних видів лісових культур (дубів, горіхів, ліщини, тополі, тощо) та догляд за ними. Ми відвідали музей, який знаходиться на території бази «ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки», де можна побачити всіх керівників та працівників від початку заснування парку М.Л. Давидовим в 1924 році.

Під час ділової зустрічі з керівником ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки»  Підтикана Г.В., обговорено перспективи створення нових робочих місць, а також організацію професійного навчання. Акцентовано увагу на тому, що служба зайнятості має значні можливості для забезпечення потреб роботодавців у робочій силі.

Для учнівської молоді комунального закладу «Долинська зш І-ІІІст. №4 Долинської районної ради» організовано та проведено професіографічну екскурсію на підприємстві.

Найзахоплюючою частиною заходу для учнів стала екскурсія по дендрологічному парку, під час якої вони ознайомилися з історією його виникнення, з різноманітними рослинами завезеними з віддалених куточків планети, які  за допомогою плідної людської праці змогли рости в степовій зоні.

Із задоволенням діти прийняли активну участь у різноманітних конкурсах та естафетах.

Наприкінці заходу учні подякували працівникам Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки», які в свою чергу запросили школярів до вступу до лісотехнічних вузів, лісних технікумів України та стати спеціалістам лісового господарства.

Відділ надання соціальних послуг

13.06.2019

Понад 70 кар’єрних радників допомагають безробітним Кіровоградщини знайти свій професійний шлях

Із січня 2019 року кар’єрні радники почали роботу в усіх міськрайонних центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Важливим елементом впровадження в Україні проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» є пілотування та впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників. Адже в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби з урахуванням індивідуальних потреб, їх рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

У міськрайонних центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості працює 73 кар’єрних радника.

Згідно до проекту, для кожного безробітного складається індивідуальний плани надання послуг та працевлаштування. Такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Тобто кар'єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх.

Відділ інформацій         ної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

12.06.2019 

День боротьби з дитячою працею: особливості працевлаштування сезонної роботи неповнолітніх

Канікулярний літній період кожна доросла дитина, зрозуміло що, використовує на власний розсуд. Хтось відпочиває, а хтось і працює. А хтось відпочиваючи, присвячує певний проміжок часу вибору своєї майбутньої професії. Це можливо робити самостійно або за сприянням працівників державної служби зайнятості, які активно надають профорієнтаційні послуги в пришкільних таборах та літніх таборах відпочинку.

Як знайти собі робоче місце? Очевидно, це питання цікавить частину старшокласників. Пропонуємо завітати до найближчого центру зайнятості і ознайомитись з наявними вакансіями. Зі всім спектром вакансій є можливість ознайомитись на Інтернет-сторінці ДСЗ. Завітати на неї Ви можете навіть з мобільного телефону з доступом до всесвітньої павутини. Наш сайт адаптований для смартфонів.

Тепер про особливості роботи.

Відповідно до норм Кодексу законів про працю України прийняття особи на роботу допускається з 16 років.

Діти, віком старше 15 років, можуть прийматися на роботу за згодою одного з батьків, якщо це не завдає шкоди їхньому здоров’ю і навчанню.

Діти, віком старше 14 років, можуть прийматися на роботу за згодою одного з батьків для виконання виключно легкої роботи, що не завдає шкоди їхньому здоров’ю і не порушує процес навчання.

Обов’язково треба враховувати, що нормами Закону України «Про охорону дитинства» заборонено залучення дітей до найгірших форм дитячої праці.

До найгірших форм належить використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності.

Такими формами праці є усі форми рабства або практика, подібна до рабства, зокрема, продаж дітей та торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусове чи обов'язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах.

При працевлаштуванні одним з ключових моментів є необхідність вступу в легальні трудові відносини.

З неповнолітнім трудовий договір обов’язково має бути укладено в письмовій формі.

Для працівників віком від 14 та 15 років, які працюють під час канікул, та працівників віком від 15 до 16 років тривалість робочого часу має складати не більше 24 годин на тиждень.

Для працівників віком від 16 до 18 років тривалість робочого часу має складати не більше 36 годин на тиждень.

Заборонено залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Шкідлива робота для дітей не допускається.

Відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено Перелік важких робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх.

Перелік є дуже об’ємним документом і містить значну кількість заборонених робіт в різних сферах економіки.

Так, заборонено застосування праці неповнолітніх на посадах водія автомобіля, газозварника, оператора заправних станцій.

Забороняється застосування праці дітей, безпосередньо зайнятих біля гарячої плити, кондитерських печей, електрожарових шаф.

Також забороняється неповнолітнім торгувати вином, спиртом, іншою лікеро-горілчаною продукцією та пивом.

Щодо вибору професії, навчального закладу для її здобуття, зазначимо наступне.

Державна служба зайнятості надає можливість старшокласникам пройти комплексне профорієнтаційне тестування, що визначить основні психологічні якості.

Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності більше підходить особі; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

За результатами тестування формуються рекомендації щодо вибору професії, які особа може опрацювати самостійно або з консультаціями фахівців центру зайнятості.

Тестування проводиться у он-лайн форматі на платформі з професійної орієнтації та розвитку кар’єри Інтернет-сторінки державної служби зайнятості. Для проходження тестування необхідно зареєструватись (із зазначенням власної електронної пошти). Консультації з тестування є можливість отримати в обласному центрі зайнятості за телефоном 32-28-41 або в місцевих центрах зайнятості.

Завітайте також на сторінку ОЦЗ у відеохостінгу Ютуб. Зокрема, там розміщено мультсеріал «Пошук роботи», в 22-ох серіях якого в ігровій формі надані поради щодо професійної орієнтації та пошуку роботи.

Запрошуємо також ознайомитись з інформацією, викладеною на сторінці ОЦЗ у соціальній мережі Фейсбук. Це і правова інформація для шукачів роботи, і приклади успішного працевлаштування, і профорієнтаційні ролики щодо найбільш затребуваних на ринку праці професій та інша корисна інформація.

Враховуйте наші рекомендації! Працюйте легально! Робіть правильний вибір майбутньої професії! Користуйтесь соціальними послугами ДСЗ та використовуйте Інтернет-ресурси служби!

 

10.06.2019

Виїзна акція для жителів  Іванівської сільської ради      

Сьогодні ситуація на ринку праці характеризується зростанням рівня безробіття, низьким професійно-кваліфікаційним рівнем селян, великою різницею між попитом і пропозицією робочої сили, нелегальною зайнятістю, міграцією сільського населення тощо. Тому виїзні акції до жителів сільської місцевості стають все більш актуальними.

Фахівцями Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ на початку червня 2019 року проведено виїзну акцію для населення Іванівської сільської ради.

У рамках акції фахівці філії провели ділову зустріч із сільським головою Віктором Зазвірським, яка була присвячена організації громадських робіт на підвідомчій території.

На жаль, з 2017 року щорічно Іванівська сільська рада не виділяє кошти на даний напрямок роботи. І зараз, за підсумками зустрічі питання залишилось без вирішення.  Тільки упродовж 2019 року 29 осіб, жителів підвідомчої території, перебували на обліку в службі зайнятості у пошуках роботи.

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють фахівці державної служби зайнятості. Тому хочеться вірити, що органи місцевого самоврядування, змінять свої бачення та звернуть увагу на статтю 34 «Повноваження у сфері соціального захисту населення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в якій до делегованих повноважень згідно п.7 є  організація проведення громадських та тимчасових робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від занять час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності, а також за договорами - на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до інших форм власності.

Відділ надання соціальних послуг

 

 

10.06.2019

Літо для дітвори – це час канікул, саме цієї пори  розпочинають працювати літні пришкільні табори. Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ активно продовжує готувати школярів до свідомого вибору професійного шляху, популяризувати робітничі професії, сприяти формуванню у молоді засад профорієнтаційної культури особистості. Ця робота не зупиняється і влітку.

Фахівцями Філії на початку червня організовано та проведено виїзний профорієнтаційний захід з використанням «Мобільного центру професійної орієнтації» для учнівської молоді Іванівської філії І-ІІ ступенів комунального закладу «Долинська загальноосвітня школа І-ІІ Іст. №4 Долинської районної ради». Мета заходу – в ігровій формі розповісти дітям про світ професій, вимоги та особливості сучасного ринку праці, ознайомити з формулою правильного професійного вибору

Активну участь приймали учні в  різноманітних іграх, конкурсах: «Збери літери», «Чий інструмент?», «Крокодил», «Веселі ребуси»,  «Допитлива ворона» , «Телефон». 

Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.       

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Світлана Щербіна 

 

31.05.2019

День відкритих дверей для осіб з інвалідністю

30 травня у приміщенні Долинської районної філії проведено День відкритих дверей для осіб з інвалідністю.

У рамках заходу для шукачів роботи цієї категорії проведено профінформаційний семінар, під час якого присутні вчилися пізнавати себе, робити важливі кроки щодо змін у професійній кар’єрі; мали можливість усвідомити необхідність максимального використання  прихованих  ресурсів; дискутували, ділилися власним досвідом, розповідали про планування майбутнього та ін. Крім того, шукачі роботи отримали актуальну та корисну інформацію про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району, соціальні послуги, які надає служба зайнятості, зокрема щодо підбору підходящої роботи, організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а також сприяння у започаткуванні власної справи тощо.

У заході взяв участь Сергій Кравчина, начальник Долинського бюро правової допомоги, який поінформував присутніх про діяльність бюро правової допомоги, про послуги, які надаються пільговій категорії населення.

Учасникам заходу запропонували міні-ярмарок вакансій. З потребою у персоналі  Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Долинського району присутніх ознайомила його директор Кушніренко Олена Іванівна. Під час заходу домовлено про співбесіду роботодавця з двома особами безпосередньо в установі для ознайомлення з умовами праці та можливим працевлаштуванням.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Світлана Щербіна

 

29.05.2019

Онлайн-анкетування: у роботодавців Кіровоградщини

є можливість заявити про потребу в кадрах

Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до онлайн-анкетування

З 03 червня поточного року розпочинається запроваджене Державною службою зайнятості анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2020 рік. Заповнити анкети можна у «Персональному кабінеті» на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» у розділі «Опитування». Звертаємо увагу, що сервіс доступний для роботодавців, які зареєструвалися в центрах зайнятості, та мають логіни та паролі для входу в персональний кабінет.

За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості області.

«Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіонального ринку праці, на підставі даних роботодавців, надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі, – зазначив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. – Ми запрошуємо усіх роботодавців області долучитися до анкетування».

Результати анкетування оброблятимуться фахівцями Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2020 рік.

Тож не зволікайте – скористайтеся цією можливістю!

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

29.05.2019

Мешканці Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на одну з топових технічних професій

У місті Лева навчають на електрогазозварників

Шукачі роботи можуть стати електрогазозварниками

Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості області, мають можливість здобути професію електрогазозварника. Вивчитись за цією професією можна як у навчальних закладах області, так і на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Так, на базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можна отримати професію «електрогазозварник». Курс навчання триватиме 7,6 місяців.  

Умовами до направлення на навчання є:

 • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
 • повноліття (не менше 18 років);
 • медична довідка з допуском до професії.

Професія електрогазозварника увійшла до п’ятірки професій, що користуються найбільшим попитом на регіональному ринку праці. Це й недивно, адже потреба у таких робітниках постійна і має тенденцію до зростання. Її представники знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо.

Варто зазначити, що після закінчення навчання та отримання відповідного свідоцтва, значно розширюються можливості випускників щодо працевлаштування, оскільки підвищується їхня конкурентоспроможність на ринку праці, а кваліфікаційні якості – в більшій мірі відповідають вимогам роботодавця.

Принагідно зауважимо, що наразі на Кіровоградщині відкритими є більше 30 вакансій для електрогазозварників та електрогазозварників-врізальників. Заробітна плата від 4173 до 8178 грн.

Тож, якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до базових центрів зайнятості.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

23.05.2019

        

Виїзна акція до Молодіжненської селищної ради

З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 22 травня 2019 року фахівці Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели виїзну акцію на території Молодіжненської селищної ради.

У рамках заходу відбулося проведення семінару для роботодавців, під час якого присутні ознайомилися з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку.

Провідний фахівець з питань зайнятості сектору взаємодії з роботодавцями Оксана Берднікова розповіла про організацію громадських роботах на території селищної ради; акцентувала увагу на користі проведення цих робіт для благоустрою та екологічного захисту навколишнього середовища території ради, а також  підсобних робіт при проведенні ремонтів закладів культури та охорони здоров’я; наголосила на тому, що під час участі в громадських роботах безробітні мають можливість  показати свої професійні вміння, здібності та можуть в подальшому отримати постійну роботу на тих самих підприємствах.

В ході виїзної акції відбулась ділова зустріч з фізичними особами-підприємцями Черепанцевою Наталією Йосипівною та Шестаковою Світланою Вікторівною. Підприємцям надано коротку інформацію про соціальні послуги, які надає роботодавцям державна служба зайнятості та її сучасними інструментами,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території, наголошено на компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску, як одному із заходів стимулювання роботодавців при працевлаштуванні безробітних. Разом із селищною головою Любов’ю Осадчук підведено підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості на території Молодіжненської селищної ради.

Учасники семінару із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці мали нагоду ознайомитись з інформаційними матеріалами про підприємства та актуальні вакансії, самостійно попрацювати з описами актуальних професій, та під час індивідуальних консультацій отримати вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили.

Фахівцями Філії оновлено інформаційні куточки в приміщенні селищної ради, де відображено всі актуальні питання щодо законодавства, працевлаштування та послуг, які надає служба зайнятості.

Питання зайнятості населення на підвідомчій території на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють фахівці державної служби зайнятості. Тому хотілось сподіватися, що вкладені зусилля працівників допоможуть збільшити кількість зайнятого населення на території Молодіжненської селищної ради.

  Провідний фахівець з питань зайнятості

  сектору взаємодії з роботодавцями

  Оксана Берднікова

 

23.05.2019

         Профорієнтаційна шкільна робота – складова виховання молоді

Стати успішним у професійному плані – це бути затребуваним суспільством фахівцем, професійні інтереси якого поєднані з особистісними потребами та почуттями. Саме тому активна профорієнтаційна робота серед шкільної молоді є одним із пріоритетних напрямків формування успішного професійного майбутнього регіону та країни загалом.

22 травня 2019 року фахівцями Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ відбувся виїзний профорієнтаційний захід для молоді комунального закладу «Молодіжненський опорний заклад середньої освіти І-ІІІ ст. Долинської районної ради». Фахівець з профорієнтації Світлана Щербіна  провела профорієнтаційні заходи зі шкільною молоддю селища Молодіжне.

У рамках заходу відбувся профорієнтаційний урок на тему «Права неповнолітніх у трудових відносинах» за участю начальника Долинського бюро правової допомоги Кравчини Сергія Миколайовича, який поінформував підлітків про законодавче підґрунтя використання праці дітей в Україні, основні види дитячої праці та акцентував увагу присутніх на найгірших формах дитячої праці, як застосовувати на практиці закони про права неповнолітніх у трудових відносинах.

 Учнів школи отримали інформацію про важливість усвідомленого вибору майбутнього фаху, надано поради, як правильно обрати професію, та презентовано платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри  «Моя професія» для проходження тестування та виявлення своїх професійних здібностей. В процесі спілкування учні дізналися про актуальні професії, як реалізувати власний потенціал, побудувати кар’єру.

Провідний фахівець з питань зайнятості

Світлана Щербіна

 

16.05.2019

            Ярмарок вакансій для жінок

Роботу знаходить той, хто її шукає і має наполегливе бажання працювати. В свою чергу, роботодавцям підібрати висококваліфіковані, надійні кадри, безперечно, справа не з легких і не одного дня. Тож на організацію зустрічі двох основних своїх клієнтів – безробітного та роботодавця – спрямовує свою діяльність Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ, яка 16 травня провела «Ярмарок вакансій».

Відкрила її завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Ольга Зінов’єва, яка ознайомила присутніх із ситуацією на ринку праці, послугами, які надає служба зайнятості, можливостями освоєння нових професій, підвищення кваліфікації за раніше набутими спеціальностями та представила представників роботодавців, які були запрошені на захід. В ярмарку також взяли участь 18 безробітних.      

У Ярмарку вакансій прийняли участь 7 представників роботодавців Долинського району, а саме: «Долинське РСТ», «Територіальний центр соціального обслуговування населення», КП «Долинський міськкомунгосп»,  фізичні особи – підприємці Зоя Костенко, Людмила Романова, Ірина Секретарюк та Віктор Лисенко, які запропонували більше десятка вакансій у галузях торгівлі, соціального обслуговування та інших галузях.

На Ярмарку були представлені вакансії за  професіями «продавець продовольчих товарів», «соціальний працівник», «сестра медична з лікувальної фізкультури» та «продавець непродовольчих товарів».  В ході заходу представники підприємств проводили співбесіду з претендентами на вільні місця, зацікавлювали  їх умовами праці та відпочинку, соціальними пільгами і гарантували достойний  рівень заробітної плати. Представниками  центру зайнятості були створені всі умови для того, щоб роботодавці та безробітні мали можливість поспілкуватися та задовольнити свої потреби.

Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями

Ольга Зіновєва

 

16.05.2019

День інформації для жінок 

«Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та протидії торгівлі людьми» - таку тему мав семінар-тренінг, що пройшов 16 травня 2019 року на базі Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості з використання інтерактивних вправ у рамках Дня інформації для жінок. Змістове наповнення даного заходу спрямоване на розкриття переваг легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми на динаміку розвитку суспільства тощо.

Профконсультант разом із учасниками заходу розкрили суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. Крім цього, у ході змістовної бесіди присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Присутні ознайомилися із законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, з можливостями тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників в галузі будівництва в Ізраїлі. Зазначалося, що така можливість надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль. Відповідно до зазначеної угоди визначено сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі, а саме: опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), арматурник - робота з металом, лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою) та штукатур (штукатурні роботи). Також було окреслено основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі.

Жінкам надана була інформація про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, вільні робочі місця, прийоми ділового спілкування та опановування методами  самопрезентації.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Світлана Щербіна

 

15.05.2019

До уваги шукачів роботи!

Як мешканцям Кіровоградщини знайти роботу? Лайфхаки від фахівців служби зайнятості

З метою підвищення рівня зайнятості населення та зниження безробіття на Кіровоградщині, службою зайнятості області регулярно здійснюються заходи щодо соціального захисту населення від безробіття.

Однією із ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо підбору необхідних кадрів є проведення ярмарків (міні-ярмарків) вакансій, що дають можливість поєднати інтереси і роботодавців, і шукачів роботи.

«Кар’єрні радники повідомляють про ярмарки безробітним, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні. Ярмарки обираються відповідно фаху, умінням та навичкам. Ті шукачі роботи, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, можуть знайти анонси на офіційному сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості», – розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Як знайти роботу на ярмарку вакансій? 

Лайфхак 1: підготуйтеся до ярмарку заздалегідь. Ознайомтеся з сайтами-візитками компаній-учасниць. Уточніть у співробітників центру зайнятості програму ярмарку. Визначте свої пріоритети. Підготуйте відповідний одяг, у якому відчуваєте себе зручно та впевнено перед роботодавцем. Візьміть ручку та блокнот, щоб швидко зафіксувати важливу інформацію.

Лайфхак 2: завчасно підготуйте резюме та роздрукуйте достатню кількість примірників перед ярмарком. Відвідуйте семінари та тренінги від центру зайнятості, де навчають готувати резюме, проходити співбесіди та вдало презентувати себе.

Лайфхак 3: уважно слухайте спікерів компаній. Ви можете дізнатися інформацію, якої немає у вільному доступі. Занотовуйте питання, які виникають під час презентації, щоб при нагоді запитати у роботодавця.

Лайфхак 4: спілкуйтеся, активно розповідайте про себе та запитуйте. Під час індивідуальної бесіди Ви можете розповісти про Ваші здобутки та переваги, як фахівця. Таке спілкування може стати Вашою першою співбесідою в компанії. Впевнено запитуйте про умови та оплату праці. Бувають ярмарки, коли серед учасників декілька компаній. Тоді за один день Ви можете пройти своєрідні співбесіди до декількох роботодавців.

Лайфхак 5: обмінюйтеся контактами з роботодавцями, якщо Вам вдалося побудувати цікавий та продуктивний діалог.

Лайфхак 6: аналізуйте пропозиції роботодавців: порівнюйте свої зарплатні очікування з реальними пропозиціями.

Лайфхак 7: звертайте увагу не тільки на компанії, які підходять Вам за профілем діяльності та за освітою. Роботодавці роблять ставку на потенціал та особисті якості кандидатів.

Лайфхак 8: постійно самовдосконалюйтеся. Запитуйте про можливості додаткового навчання, спеціалізовані програми набору фахівців, стажування, практику.

Лайфхак 9: приділіть увагу ярмаркам вакансій від навчальних закладів: вони найчастіше бувають спеціалізованими. А ще вони відкриті для студентів і випускників інших навчальних закладів.

Лайфхак 10: навіть якщо роботодавець не взяв вас одразу на роботу, не варто засмучуватися та опускати руки – на ярмарку вакансій формується база даних кадрового резерву організації. Компанії беруть участь в ярмарках не тільки з метою закриття гарячих вакансій, але і з метою довготривалого задоволення «кадрового голоду». Інколи пропозиції щодо працевлаштування надходять через певний час після ярмарку. Це трапляється коли збільшується обсяг виробництва чи з’являються нові позиції. І от тоді роботодавці користуються сформованою під час ярмарку базою.

Таким чином, тільки цілеспрямоване бажання працевлаштуватися та активний пошук роботи сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення.

Відділ інформаційної роботи

Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

15.05.2019

Правильному догляду за хворими мешканці Кіровоградщини можуть навчитися у Івано-Франківську

Тим, хто планує отримати спеціальність молодшої медичної сестри або ж планує доглядати за важкохворими людьми – професійне навчання надзвичайно необхідне.

У безробітних громадян є можливість, у короткі терміни, опанувати усі необхідні знання та навички аби здобути професію «Молодша медична сестра».

Слід зазначити, що таким громадянам не обов'язково попередньо мати медичну освіту. Під час навчання, у першу чергу, безробітних навчать тому як піклуватися про тяжкохворих, надавати їм першу необхідну медичну допомогу при різних захворюваннях, нещасних випадках та надзвичайних ситуаціях.

Крім того, шукачі роботи навчяться усім особливостям правильного догляду, як за хворими дітьми, так і за людьми похилого віку. Курс навчання дозволить освоїти усі особливості правильного догляду за хворими. Завдяки даним курсам кожен новоспечений фахівець має можливість отримати роботу, як в різних медичних установах, так і в індустрії краси.

Звертаємо увагу шукачів роботи, що навчання за професією «Молодша медична сестра з догляду за хворими» можна пройти у Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ): навчання стартує 20 травня і триватиме 3,1 місяця.

Умовами до направлення на навчання є:

 • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
 • повноліття (не менше 18 років);
 • медична довідка з допуском до професії.

Тож, якщо Вас зацікавила така інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до базових центрів зайнятості. Наразі медичні заклади Кіровоградщини потребують 6 молодших медичних сестер. Заробітна плата  – від 4173 до 5095 грн.

Нагадаємо, що для безробітних громадян, які зареєстровані у державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тобто безкоштовно.

Відділ інформаційної роботи 

Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

25.04.2019

До уваги шукачів роботи!

Про відвідування безробітними центрів зайнятості

у період «травневих канікул»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» робочий день 30 квітня перенесено на 11 травня. Святковими днями є 1-е та 9-те травня, а враховуючи, що Великдень у 2019 році відзначається 28 квітня, то вихідним днем є і 29 квітня.

Відповідно, вихідними днями є період з 27 квітня по 1-е травня включно (що умовно можна назвати «травневими канікулами»), вихідним є також 9-те травня, а 11-е травня є робочим днем.

Питання відвідування безробітними центрів зайнятості врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792 (розділ «Відвідування центру зайнятості»). Пунктом 28 вказаного Порядку визначено, що зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідувати центр зайнятості не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

У системі державної служби зайнятості застосоване аналогічне перенесення робочих днів. Кар’єрні радники державної служби зайнятості завчасно володіли відповідною інформацією та визначають дні для відвідування центрів з урахуванням перенесення робочих днів.

Богдан Стоян,

заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

19.04.2019

Наш досвід

Після повернення з території антитерористичної операції (АТО) бійці намагаються швидше адаптуватися до мирного життя. Найкращим способом адаптації для демобілізованих є робота, але не завжди наші захисники можуть знайти собі місце праці, виходячи із власних побажань, освіти та досвіду, адже, чимало з них не мали роботи йдучи до території бойових дій.

Наразі йдеться про позитивний приклад працевлаштування учасника АТО Віктора Котецького за сприяння фахівців Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ.

У пошуках роботи Віктор звернувся до центру зайнятості. Маючи 1 рік та 8 місяців страхового стажу, (з них майже рік це участь у бойових діях в зоні антитерористичної операції) та професійний досвід «тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», та будучи сільським жителем йому не відразу знайшли роботу. Невдовзі з’явилася відповідна вакансія у фермерському господарстві «Джерело С», йому запропонували роботу.

Тоді фахівець центру зайнятості запропонував йому та роботодавцю провести стажування учасника АТО безпосередньо на робочому місці.

Без зволікань, у центрі зайнятості він отримав професійну консультацію із застосуванням психодіагностичного тестування та був направлений на навчання шляхом стажування у фермерське господарство «Джерело С».

Така форма професійного навчання дозволила безробітному безпосередньо ознайомитися з особливостями виробництва, нової техніки, умовами праці, адаптуватись в трудовому колективі, а набуті знання і вміння дали можливість закріпитися на робочому місці.

Тож, фахівці центру зайнятості бажають пану Віктору міцного здоров’я та професійних успіхів на новому місці роботи.

Відділ надання соціальних послуг

 

18.04.2019

 «Стань студентом на один день»

 

17 квітня у рамках Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді та з метою реалізації профорієнтаційного проекту «Стань студентом на один день»  учні дев’ятих-десятих класів комунальних закладів «НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 Долинської районної ради» та «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІст. №4 Долинської районної ради» відвідали Льотну академію національного авіаційного університету в м. Кропивницький.

Майбутніх випускників радо зустріла Оксана Урсул, заступник декана факультету менеджменту, яка разом з деканами факультетів, професорсько-викладацьким складом, студентами академії для учнів організували цікаву програму. Вихованці  закладів освіти відвідали факультети академії, ознайомились із спеціальностями та умовами навчання,  побачили матеріально-технічну базу навчального закладу, яка їх  вразила. Учні відвідали Авіаційно-технічну базу академії, яка має повний комплекс наземних споруд, оснащення, обладнання необхідне для технічного обслуговування літаків. Саме тут проходять практику на авіаційній техніці курсанти відповідно до навчальних програм.

Майбутні випускники побували у музеї Кіровоградської льотної академії НАУ, де можна було дізнатись про історію авіації, розвиток авіаційної науки і техніки, досягнення вітчизняних конструкторів, льотного складу, про чорний ящик, який насправді зовсім не чорний, побували в кабіні пілота літака АН-24. Відчули на собі захисні функції авіаційного шолома, який одягають пілотам під час польоту та багато іншого. Враження від побаченого, тепле спілкування завжди залишається в пам’яті, і це стане вирішальною подією у виборі майбутньої професії.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

С.Щербіна

 

 

 

18.04.2019

Виїзна акція для населення Новоолександрівської сільської ради          

З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 17 квітня 2019 року фахівці Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели виїзну акцію для населення Новоолександрівської сільської ради.

У рамках акції відбулись ряд заходів для шукачів роботи та роботодавців: семінар для роботодавців із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, під час якого працедавці ознайомилися з основними напрямами роботи роботодавців зі службою зайнятості, станом місцевого ринку праці та перспективами його розвитку.

Сільські жителі також були проінформовані на семінарі про стан ринку праці та переваги легального працевлаштування.  

Крім того, в рамках робочої зустрічі, яка відбулась за участю представників органу самоврядування, роботодавців сторони обговорили можливість організації громадських роботах на підвідомчій території. Фахівець сектору взаємодії з роботодавцями Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ акцентувала увагу на користі проведення громадських робіт з благоустрою підвідомчої території та екологічному захисту навколишнього середовища, та наголосила на зміні акцентів даних робіт на соціальні потреби громади, а саме -  надання підтримки та допомоги учасникам АТО, їх сім’ям, а також послуг із догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю, тощо.

Активними учасниками заходів були представники приватних сільськогосподарських підприємств «Зарічне» та «Агарарна справа», фермерське господарство «Кічігін Є.В.».   

Для роботодавців працівниками Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ було оновлено інформаційний куточок в приміщенні сільської ради, де  відображено всі актуальні питання щодо законодавства, працевлаштування та послуг, які надає служба зайнятості.

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють фахівці районної філії. Сподіваємось, що вкладені зусилля працівників Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ допоможуть підвищити зайнятість та зменшити безробіття на території Новоолександрівської сільської ради.

Провідний фахівець з питань зайнятості

сектору взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

О. Берднікова

 

15.04.2019

 

Ярмарок кар’єри 

Проблеми, пов’язані з розвитком ринкової економічної системи в Україні, вимагають активного формування ринку праці й забезпечення високого рівня зайнятості економічно активної частини населення, а особливо молоді. 

12 квітня у рамках  обласного молодіжного фестивалю «ПрофFEST» для учнівської молоді та їхніх батьків на базі комунального закладу «Навчально виховного закладу «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І –ІІІ ст. №3 Долинської районної ради» відбувся Ярмарок кар’єри в якому прийняли участь Долинське відділення Новгородківського професійно-технічного училища №36 та Кропивницький інститут державного та муніципального управління.

Студенти Долинського відділення ПТУ №36 підготували концертну програму, під час якої презентували професії яким навчають у закладі. Учні мали змогу взяти участь у тематичних вікторинах і в ігровій формі отримати цікаву та корисну інформацію про професії. З великим задоволенням учасники заходу приймали участь у майстер-класах- з кухарями вчилися оздоблювати та прикрашати різні страви, а з кондитерами – розмальовувати пряники.

Представники Кропивницького інституту державного та муніципального управління повідомили про  перелік спеціальностей, які можна здобути на їх базі, та повідомили про умови вступу.

Світлана Щербіна,

провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

 

 

12.04.2019

У Кропивницькому безробітні можуть безкоштовно навчитися кухарській справі

Мрієте стати шефом? Навчайтеся!

Стати кухарем за шість місяців  – легко!

Якщо мрієте відкритий власний ресторан – розпочати необхідно з кулінарної майстерності!

Якщо Ви мрієте стати шеф-кухарем або відкрити власний ресторан – розпочати необхідно з вивчення кулінарної майстерності. Азам цієї справи  можна безкоштовно навчитись, за сприяння служби зайнятості, на базі Регіонального центру професійної освіти  імені О. Єгорова, що знаходиться у місті Кропивницький (вул. Василя Нікітіна, 21а).

Високопрофесійна команда досвідчених викладачів навчального закладу дає слухачам не тільки нові знання та ідеї, а й новий заряд позитивної енергії, впевненість у подальших діях.

Якщо Вас зацікавила інформація про можливість здобуття за сприяння служби зайнятості професія кухаря і ви бажаєте отримати більш детальну інформацію – звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Навчання починається 23 квітня поточного року. Курс навчання триватиме 6 місяців. Звертаємо Вашу увагу на те, що на період навчання мешканці області безкоштовно можуть проживати у гуртожитку ліцею.

Нагадаємо, що професія кухар є затребуваною не тільки на регіональному  ринку праці, а й в Україні загалом. Сьогодні роботодавці області потребують близько 30 фахівців кулінарної справи.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

08.04.2019

На Кіровоградщині завтра стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

На Кіровоградщині з  09 квітня стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді, що організована обласним центром зайнятості.

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!

У форматі майстер-класів будуть проведені професіографічні екскурсії на підприємства; квести та інтерактивні заходи; презентації професій;  ярмарки професій; презентації навчальних закладів; майстер-класи з самопрезентації тощо.

У рамках  Декади  заплановано низку профорієнтаційних заходів для молоді, які будуть проводитись за участі навчальних закладів області, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обласній Декаді профорієнтаційних майстер-класів.

Звертайтеся до найближчого ЦЗ.

28.03.2019

День  відкритих дверей для людей з інвалідністю

Зважаючи на те, що забезпечення надання результативних соціальних послуг особам квотної категорії громадян та повернення їх до стабільної зайнятості є одним із пріоритетних напрямів роботи державної служби зайнятості, а особливе місце серед них відведено людям з інвалідністю, Долинською районною філією проведено ряд заходів, направлених на активізацію роботи щодо залучення осіб з інвалідністю до активних програм зайнятості. 

Так, 28 березня 2019 року в приміщенні філії відбувся День відкритих дверей для людей з інвалідністю.

Ключовим заходом програми був Ярмарок вакансій та послуг для осіб з інвалідністю, в якому взяли участь роботодавці, що мають потребу в укомплектуванні робочих місць та шукачі роботи.

ПСП «Гайдук», КП «Долинський міськкомунгосп», КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» при Долинській міській раді», приватне підприємство «Журба», ТОВ "Агро-олімп-О", ТОВ "Агро-дар-Г" заявили про свою потребу. 20 безробітних, які перебувають на обліку в пошуках роботи, відвідали ярмарок вакансій.

Представниками підприємств презентували свої вакансії: інспектор, дорожній робітник, робітник з комплексного обслуговування с/г виробництва, тракторист-машиніст сільгоспвиробництва, електрогазозварник, електрослюсар (черговий) з ремонту устаткування, розповіли про характер, умови, специфіку роботи та основні вимоги до претендента.

Як результат троє домовились про співбесіду з керівниками для подальшого вирішення питання працевлаштування.    

По закінченню ярмарки для роботодавців проведено семінар з питань працевлаштування осіб з інвалідністю, адже, щоб дані послуги були ефективними, а працевлаштування раціональним, тільки спільними зусиллями з роботодавцями служба зайнятості може вирішити питання зайнятості таких громадян, насамперед, через індивідуальний підхід та сприяти їхньому поверненню до активної трудової діяльності. Увага роботодавців була звернута на те, що пошук підходящої роботи для осіб даної категорії здійснюється відповідно до рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявних у інваліда кваліфікацій і знань та з урахуванням його побажань. Крім цього, ішлося про збереження діючих та створення спеціалізованих робочих місць для осіб із обмеженими фізичними можливостями, забезпечення гідної заробітної плати та сприятливих умов для ефективної праці інвалідів.

Безробітні ж взяли участь у профконсультаційному заході для осіб з особливими потребами, по закінченні якого шукачі роботи відвідали сектор самостійного пошуку роботи, де ознайомились з повним переліком вакансій для осіб з інвалідністю. 

Таким чином, спільно працедавці та державна служби зайнятості допомагають особам з інвалідністю в подоланні перешкод та отриманні роботи, реалізувати головне завдання: зробити цих людей повноправними громадянами своєї країни.

Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

Зіновєва О.В.

 

28.03.2019

Сприяємо зайнятості

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є налагодження і розширення співпраці з громадами сільських та селищних рад Долинського району.

27 березня фахівці Долинської районної філії відвідали Маловодянську сільську раду.  

Виїзний день центру зайнятості для населення був дуже насиченим.

У приміщенні сільської ради відбулась робоча зустріч за участю сільського голови Варенюка Л.Б., представників роботодавців, які провадять господарську діяльність на території - місцевих сільськогосподарських підприємств ПП «Журба», ТОВ «Агрофірма Нива» та завідувача сектора взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг районної філії Зінов’євою О.В. У ході зустрічі сторони обговорили питання стану ринку праці на підвідомчій території, проблеми щодо сприяння зайнятості сільського населення, перспективи розвитку території та підприємств. Ольга Зінов’єва ознайомила присутніх з соціальними послугами, які надає державна служба зайнятості роботодавцям, зокрема щодо компенсації єдиного соціального внеску за умови працевлаштування безробітного на нове робоче місце. Сторони не оминули питання організації громадських робіт для безробітних у 2019 році. Так, за результатами зустрічі прийнято рішення про створення 20 тимчасових робочих місць з 03 квітня для здійснення благоустрою підвідомчої території, кладовищ, впорядкування пам’ятників, тощо.

Працівниками Долинської районної філії було оновлено інформаційний куточок для роботодавців, розміщений в приміщенні сільської ради: відображено всі актуальні питання щодо законодавства, працевлаштування та послуг, які надає служба зайнятості.

 

Для школярів комунального закладу «Маловодянська загальноосвітня школа І-ІІІ   ступенів Долинської районної ради» відбувся виїзний профорієнтаційний захід, в ході якого учнів школи було проінформовано про важливість усвідомленого вибору майбутнього фаху, надано поради, як правильно обрати професію, та презентовано платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри  «Моя професія» для проходження тестування та виявлення своїх професійних здібностей. В процесі спілкування із фахівцем державної служби зайнятості учні дізналися про актуальні професії, як реалізувати власний потенціал, побудувати кар’єру.

В цей же день для учнів 10 та 11 класів проведено День відкритих дверей на виробництві – фізичної особи підприємця Василюка Руслана Анатолійовича. Керівник підприємства ознайомив екскурсантів із діяльністю, умовами праці та роботою кожного працівника, що працює в колективі. На території підприємства функціонують млин, крупорушка, цех по виробництву макаронних виробів. Під час заходу школярі поповнили свої знання щодо перспектив розвитку підприємства, попиту на робочі професії.

 

Соловйова М.А., директор філії

14.03.2019 

До уваги безробітних!

Запрошуємо дистанційно скористатися послугами служби зайнятості

Для тих, хто шукає роботу, на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості створено «Електронний кабінет безробітного».

«Електронний кабінет безробітного» прискорює доступ клієнтів до послуг та надає їм можливість отримати необхідну інформацію у дистанційному форматі. Персональний кабінет доступний за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/cabinet.

В електронному кабінеті зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання.

Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Для цього клієнту служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта  (кар’єрного радника) надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.

Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.

Відділ надання соціальних послуг

 

13.03.2019

Хочете на один день стати студентом? Долучайтеся до профорієнтаційного проекту!

Обираючи професію, молоді люди досить часто почувають себе невпевнено, проявляють надмірну обережність, бояться помилитися і прийняти неправильне рішення. Багато випускників взагалі не уявляють собі ким бути, до якого навчального закладу вступати і чи взагалі вчитися далі.                                                                                                                          

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день», запроваджений Кіровоградським обласним центром зайнятості, допомагає юнакам і дівчатам свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу та практично перевірити свій вибір.

 Взявши участь у проекті, Ви обираєте навчальний заклад м. Кропивницький і проводите в ньому один день як студент: відвідуєте лекційні, практичні та семінарські заняття, гуртки, майстер-класи, працюєте в лабораторіях.

З початку навчального року такі заходи пройшли на базі Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського, Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету, Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті, Кропивницького коледжу харчування та торгівлі, Льотної академії Національного авіаційного університету та Кропивницького коледжу механізації сільського господарства. Загалом, на один день стали «студентами» майже 200 школярів Кіровоградщини.

Хочете на один день стати студентом? Звертайтеся до Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Ми допоможемо Вам на кілька кроків наблизитися до своїх мрій!

Відділ надання соціальних послуг

12.03.2019

Роботодавці Кіровоградщини можуть дізнатися про нюанси зайнятості у соцмережі Facebook

      До основних завдань державної служби зайнятості належить надання роботодавцям послуг з добору працівників, участь в організації для них робіт тимчасового характеру, профілактика настання страхового випадку, взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби в робочій силі, видача дозволів роботодавцям на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

   За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, в минулому році до базових центрів зайнятості області (філій обласного центру зайнятості) з метою працевлаштування шукачів роботи на 34 269 вакансій звернулось 5 114 роботодавців. Серед числа працевлаштованих безробітних, 312 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Профнавчання на замовлення роботодавців пройшли 5628 безробітних.

«Одним із елементів співпраці з роботодавцями є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємцями, керівниками підприємств, працівниками кадрових та бухгалтерських служб роботодавців. Служба зайнятості Кіровоградщини йде у ногу з часом, тож ми запровадили на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook рубрику «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація про зміни в законодавстві  про зайнятість населення, оглядові тематичні листи щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам служба зайнятості Для спрощення пошуку згаданої інформації вона позначається хештегом #Електронний_кадровий_клуб»,– зазначив Б. Стоян.

 

27.02.2019

Ситуація, яка склалася сьогодні на місцевому ринку праці свідчить про те, що зараз не всі можуть знайти пристойну роботу, а дехто її взагалі втрачає. Саме ці обставини часто спонукають людей до заняття підприємництвом.

Ось і Тетяна Перанська, маючи досвід головного бухгалтера та вищу освіту фінансового напрямку,  в 2014 році вирішила започаткувати власний бізнес та звернулась до тоді ще районного центру зайнятості за допомогою у комплектуванні робочих місць. 

Упродовж тривалого терміну, за п’ять років своєї діяльності, вона надала роботу більше ніж 30 особам.  Для стимулювання розвитку підприємництва жінка отримала компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування 12 безробітних за направленням державної служби зайнятості, 7 безробітних на замовлення роботодавця пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування.

У 2018 році до кагорти підприємців долучився і чоловік Тетяни, Віктор Перанський, який вже минулого року працевлаштував 5 безробітних на нові робочі місця та також отримав компенсацію єдиного соціального внеску. На базі власної торгової точки 6 безробітних жінок також пройшли стажування.

Сьогодні це міцний сімейний бізнес.

Нещодавно відбулась зустріч директора Долинської районної філії з подружжям, в рамках якої були відвідини торгових точок в с. Бокове (магазин «Продукти») та у м. Долинській (магазин «Господар»).  Побачене вразило: торгові точки з широким асортиментом товару і головне  - уважним ставленням продавців. За прилавком магазину «Продукти» нас разом з  підприємцями зустріли дві безробітні, які наразі проходять стажування на замовлення роботодавця.

Хочеться побажати подружжю успіхів у подальшому розвитку власного бізнесу та запевнити, що державна служба зайнятості – надійний партнер  у розбудові бізнесу.

           Відділ надання соціальних послуг      

 

25.02.2019

Питання легальної зайнятості завжди актуально –

співпраця з Пенсійним фондом України

            22 лютого в Долинській районній філії відбулось чергове засідання клубу «Я успішна жінка» за участю начальника Долинського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Циберман Надії Петрівни. Для обговорення безробітним жінкам були запропоновані теми: негативні наслідки отримання заробітної плати «в конвертах», залежність страхового стажу від сплати внесків, відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення, ознайомлення з порядком добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

            Крім того, представник Пенсійного фонду ознайомила присутніх з електронними послугами Фонду та можливістю отримання інформації про свій страховий стаж та виплати, використовуючи веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

            Вже наступного дня в рамках Дня відкритих дверей для військовослужбовців та учасників антитерористичної операції аналогічний семінар був проведений Ольгою Олегівною Курінською, заступником  начальника Долинського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) .

            Учасники обох заходів підтримали виступаючих в тому, що тільки отримуючи офіційну заробітну плату та забезпечивши сплату єдиного соціального внеску, громадяни мають можливість розраховувати на пенсію у майбутньому.

            Проведення заходів відбулись за підсумками робочої зустрічі керівників Долинського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ, яка відбулась напередодні.

            В ході зустрічі сторони прийняли рішення про налагодження спільної інформаційно-розяснювальної роботи серед безробітних з даного напрямку, в тому числі використання при проведенні заходів  інформаційних роликів Пенсійного фонду України.  

Директор Долинської районної філії

Соловйова М.А.

 

14.02.2019

Виїзна акція центру зайнятості

для жителів Богданівської сільської ради

З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 13 лютого 2018 року фахівці Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ відвідали  Богданівську сільську раду.

У рамках виїзної акції проведено ряд заходів різноманітного напрямку.

Так, для населення відбувся інформаційний захід на тему «Семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці», під час якого учасники дізнались про особливості працевлаштування в сучасних умовах, стан місцевого ринку праці та перспективами його розвитку. Крім того, вони ознайомилися з наявними вакансіями, станом роботи підприємств та фермерських господарств, розміщених на підвідомчий території, рівнем заробітної плати за ними, дізнались про вимоги до претендентів на роботу, умови соціального забезпечення працівників на підприємствах та ознайомились з переліком документів, необхідних для офіційного оформлення трудових відносин.

Не залишились поза увагою і роботодавці. Для них проведено семінар «Співпраця служби зайнятості та роботодавців відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення». Учасниками його стали представники  ПП «Черніцький», СФО «Россолан», фізичної особи – підприємця  Парубенка С.С.

З метою консолідації зусиль органів місцевого самоврядування, роботодавців, державної служби зайнятості у напрямку сприяння зайнятості  місцевих жителів та розширення соціальних послуг безробітних, зокрема громадських робіт відбулась робоча зустріч за участі сільського голови Наталії Михайлової та присутніх роботодавців. Учасники зустрічі отримали коротку інформацію про соціальні послуги, що надає державна служба зайнятості,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території. Присутні підвели підсумки спільної роботи в напрямку реалізації державної політики зайнятості.

Як завжди у центрі уваги – школярі.

У рамках акції для учнівської молоді Марфівської філії І-ІІ ступенів комунального закладу «НВК Долинська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Долинської районної ради» було проведено виїзний профорієнтаційний захід. Його учасниками стали учні дев’ятого та восьмого класів. Для них провели профорієнтаційний урок «Вибір професії – вибір майбутнього», під час якого школярі взяли активну участь у обговоренні питань щодо правил вибору професій, презентацію профдіагностичного комплексу «Веб-базова платформа для  он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа».

З великим задоволенням школярі прийняли участь у інтерактивних іграх.

Відділ надання соціальних послуг

 

 

  14.02.2019

Сприяємо зайнятості внутрішньо переміщених осіб

За ініціативою Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ в приміщенні Долинської районної державної адміністрації під керівництвом заступника голови Долинської райдержадміністрації Олександра Ворони 14 лютого відбулась нарада з питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення до 2020 року. У нараді прийняли участь директор Долинської районної філії Марина Соловйова, заступник начальника управління соціального захисту населення Долинської райдержадміністрації Ірина Луньова, начальник відділу економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Тетяна Алексеєва.  

Питання, що розглядались: консолідація зусиль державних структур та роботодавців у напрямку підвищення рівня зайнятості переселенців, напрацювання шляхів інтеграції осіб цієї категорії в систему реальних трудових відносин, стимулювання працедавців до створення нових робочих місць для працевлаштування громадян, що переміщуються з тимчасово окупованих територій.

В ході наради розглянуто питання організації виконання в районі Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2018 № 944-р та розпорядження голови Кіровоградської облдержадміністрації щодо реалізації Плану в області. Одним з основних напрямів плану - сприяння реалізації спільних із міжнародними та громадськими організаціями програм, спрямованих на підвищення рівня зайнятості та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб (з урахуванням гендерної рівності).   

Учасники наради звернули увагу на необхідність прийняття відповідного розпорядження для реалізації заходів на території району та засвідчили відсутність на території району громадських організацій, які опікувались би проблемами переселенців, усі питання вирішують державні установи соціального напрямку.   

Присутні акцентували увагу на необхідності налагодження ефективної взаємодії внутрішньо переміщених осіб з органами влади,  громадами міста та району. «Як відомо, крім багатьох матеріальних негараздів переселенців, існує і моральна складова, що, напевно, є найболючішою. І вона пов’язана зі стереотипним ставленням до переселенців з боку інших громадян. Проте є й позитивні моменти – налагоджено нормальні дружні зв’язки з місцевим населенням, вони стають повноправними жителями у місцевих громадах», – відмітила І.Луньова

На завершення наради було досягнуто домовленості щодо продовження співпраці усіх зацікавлених структур, а також проведення спільних заходів, що сприятимуть вирішенню соціальних проблем ВПО, а також поліпшенню проживання переселенців на новому місці.

Директор Долинської районної філії

Соловйова М.А.                                        

31.01.2019

День інформації

30 січня 2019 року Долинською районною філією для учнів  дев’ятих класів Комунального закладу «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Долинської районної ради» організовано та проведено День інформації.

У рамках заходу для школярів проведено профорієнтаційний урок-семінар «Професії майбутнього» з використанням відеороликів, під час якого вони ознайомились з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри.

Також учні взяли активну участь у інтелектуально-ігровому заході дуель-шоу «Хто зверху?», в ході якого продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.    

Крім того, їм презентовано профдіагностичний комплекс «Веб-базова платформа для  он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа».

Учасники заходу змогли отримати уявлення про світ професій, про те, що відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною: усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно в он-лайн  форматі  без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у виборі професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, оцінці власних здібностей, саморозвитку та ін.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

31.01.2019

Сприяємо зайнятості осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, інших органів, у тому числі осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби    

Напередодні у приміщенні Долинського районного відділу Державної виконавчої служби відбулась спільна нарада Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області та Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.  У нараді взяли участь від служби зайнятості - директор районної філії Марина Соловйова та провідний юрисконсульт Наталія Музинська, від виконавчої служби – начальник відділу Сергій Нетреба, заступник начальника Ірина Піліпенко, державні виконавці.  

Спільна нарада пройшла в рамках забезпечення реалізації Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та Міністерством юстиції України.

Сторони обмінялися думками щодо забезпечення виконання Меморандуму.

У  процесі ділового спілкування  сторони досягли домовленості щодо подальшої співпраці: організація системної роботи сторін, проведення спільних різноманітних просвітницьких та інших заходів, обмін  інформацією правороз’яснювального характеру, зміст якої може становити спільний інтерес, для розміщення в друкованих та електронних засобах масової інформації, офіційних інтернет-ресурсах та на інформаційних стендах Сторін.

Директор Долинської районної філії

Соловйова М.А.                                        

 

29.01.2019

Сприяємо зайнятості


Сьогодні в приміщенні Долинської районної філії відбулась ділова зустріч директора філії Соловйової Марини Анатоліївни з керівником Долинського районного сектора Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Петруненком Петром Олександровичем.

Мета зустрічі: підведення підсумків спільної діяльності у напрямку сприяння зайнятості осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних  з позбавленням волі та визначення пріоритетних напрямів у подальшій співпраці у 2019 році.    

У ході зустрічі учасники акцентували увагу на перевагах легальної зайнятості та ризиках «тіньового» працевлаштування осіб даної категорії. Домовились: про продовження інформування про наявність актуальних вакансій та проведення спільних профорієнтаційних заходів.

Результатом зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю.       

Директор Долинської районної філії

Соловйова М.А.                                        

 

17.01.2019

І знову про легальну зайнятість


Напередодні в приміщенні Долинської районної філії для шукачів роботи відбувся семінар на тему «Легальна зайнятість» за участі начальника Долинського бюро правової допомоги Сергія Миколайовича Кравчини. Мета семінару – ознайомити присутніх з функціями та напрямками роботи Бюро, послугами,  які можуть отримати громадяни в установі.

У ході семінару учасники акцентували увагу на перевагах легальної зайнятості та ризиках «тіньового» працевлаштування. Присутні дізнались про конституційні права, які гарантує держава, у разі легального працевлаштування в залежності від виду договору. Зацікавило безробітних питання шахрайства: його види при працевлаштуванні в Україні та за кордоном та як не стати об’єктом шахраїв при пошуку роботи.

Сергій Миколайович надав безробітним консультацію з питань легального працевлаштування, поновлення на роботі, порушення прав громадянина на робочому місці. Легальна трудова діяльність - це основа соціальної захищеності працюючого населення – такий висновок було зроблено  учасниками семінару.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері довіри та взаєморозуміння. На завершення заходу, всі учасники обмінялися думками та подякували за отримані знання.                                                                     

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.                                        

08.01.2019

«Звіти квота»

         До уваги роботодавців!

         Якщо чисельність штатних працівників на Вашому підприємстві не менше восьми осіб, для такої юридичної особи встановлюється квота для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сфері зайнятості».

         До таких  категорій громадян належать, зокрема, молодь, яка вперше шукає роботу, особи передпенсійного віку та учасники бойових дій (стаття 14 Закону України «Про зайнятість населення»)

         Роботодавці мають розрахувати квоту і забезпечити працевлаштування громадян зазначених категорій.

         Про дотримання квоти підприємства повинні щорічно (до першого лютого) звітувати перед центрами зайнятості. Форму звітності можна отримати у центрі зайнятості або скориставшись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості.

         Враховуйте, що бізнес має бути соціально відповідальним.

Примітка. Форма звітності оновлена відповідно наказу Мінсоцполітики України від 23.11.2018 № 1763.

 

Сектор взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

Долинської районної філії  

 

13.12.2018

3 грудняМіжнародний день людей з особливими потребами

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з надмірними потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

Для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю у сфері зайнятості було прийнято рішення про проведення Декади зайнятості.

Нещодавно в рамках Декади зайнятості для людей з інвалідністю Долинською районною філією проведено День відкритих дверей.

У заході взяли участь шукачі роботи зазначеної категорії, соціальні партнери, зокрема управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації.

Здійснення узгодженої спільної діяльності з питань надання комплексу соціальних послуг вразливим категоріям населення передбачено Угодою про співпрацю даних державних установ, яка діє з початку року.

Фахівці районної філії провели низку інформаційно-довідкових заходів – профконсультаційний семінар «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем» та інформаційний семінар за участю людей з інвалідністю.

Представник управління соціального захисту населення райдержадміністрації проінформував учасників про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, зокрема, про умови надання субсидій на житлово-комунальні послуги, про безоплатний проїзд, забезпечення санаторно-курортними путівками для реабілітації, забезпечення транспортом та ін.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері довіри та взаєморозуміння. На завершення заходу, всі учасники обмінювалися думками та були вдячні за отриманий заряд впевненості в собі, власних силах та можливостях, а також бажання якнайшвидше знайти роботу.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

 

 

28.11.2018

До уваги батьків та школярів району!

Інформаційно-консультаційні технології в профорієнтації

«Веб-базова платформи для он-лайн профорієнтаційного консультування    «Моя професія: консультаційна мережа».

Вибір професії – відповідальне рішення, яке людина приймає у своєму житті. Звичайно, можна перервати навчання, якщо на третьому курсі ти зрозумієш, що ця справа не твоя, а можна за декілька років залишити роботу, яка не подобається. Однак час буде втрачено і розчарувань багато. Тому потрібно більш свідомо, відповідально підходити до вибору професії. Правильний вибір дозволить повністю реалізувати свій потенціал, уникнути розчарувань і невпевненості в собі та у своєму майбутньому.

Вибір професії вважається правильним коли:

 • майбутня робота буде приносити радість, а не розчарування;
 • людина володіє певними якостями, які необхідні для цієї роботи (інтелектуальними, фізичними, психологічним);
 • професія користується попитом на ринку праці.

Ці умови можна уявити у вигляді 3-х складових «ХОЧУ», «МОЖУ», «ТРЕБА».

Якщо бажання, можливості самої людини і запит на ринку праці далекі один від одного., людина не стане професіоналом.

Якщо всі фактори співпадають, можна впевнено говорити про те, що людина буде отримувати задоволення від своєї роботи.

 

Ми повинні пам’ятати.  Обираючи професію, варто враховувати три основних параметри: інтереси («хочу»), можливості («можу») та особистісні якості («вмію»). Ідеальна професія повинна бути на перетині цих трьох сфер.

Служба зайнятості для вас купила ліцензію на використання «Веб-базової платформи для он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа».

Ваші діти з 14 років мають унікальну можливість безкоштовно пройти профорієнтаційне тестування в он-лайн режимі на Платформі за методиками, які дозволяють оцінити власні здібності, інтереси, психологічні схильності та усвідомлено обрати професію. На інших платформах за це потрібно платити кошти.

Є два варіанта проходження тестування:

 • самостійно зареєструватися та отримати код для проходження тестування;
 • зареєструватися через центри зайнятості для отримання коду доступу до тестування (для цього потрібно надати прізвище, ім’я, по батькові та дату народження дитини).

(Тестування починаємо проходити з 9 класу (14 років)).

Пройти тестування можливо на будь-якому комп’ютері, який підключено до мережі Інтернет. (Смартфони і планшети для тестування не підходять).

Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно в он-лайн  форматі  без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у:

    – виборі (зміні) професії;       

     – виборі майбутнього напряму професійного навчання;

    – оцінці власних здібностей;       

     – саморозвитку.

Програма перетворить вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз. 

Треба пам’ятати,    що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому.

Після проходження тестування  ви можете записатися на консультацію до профконсультанта тут же, або  в режимі он-лайн  через електронну чергу за посиланням dcz.gov.ua/EReception/#/about .

Ми надамо не  тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажемо про пропозиції на ринку праці.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М. 

 

22.11.2018

 

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день»

Учні КЗ «НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Долинської районної ради» стали учасниками проекту

«Стань студентом на один день»

Обираючи професію, молодь досить часто почуває себе невпевнено, боїться помилитися і прийняти неправильне рішення. Багато хто з них взагалі не уявляє собі ким бути, куди піти вчитися. Для того, щоб учні змогли свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу та практично перевірити свій вибір, дізнатися про студентське життя Долинська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості продовжує реалізовувати профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день». У квітні цього року у рамках проекту «Стань студентом на один день» та обласної Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді, Кіровоградський медичний коледжі ім. Єфрема Мухіна вже відвідали учні Комунального закладу «НВК Долинська гімназія –ЗШ І-ІІІ ст. Долинської районної ради» та Комунального закладу «Долинська ЗШ І-ІІІ ст. № 4 Долинської районної ради».

21 листопада Кропивницький коледж механізації сільського господарства, один із найстаріших закладів області,  радо відкрив двері  учням КЗ «НВК «Долинська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Долинської районної ради», які на один день стали його «студентами». Переступивши поріг коледжу, старшокласники відразу поринули у вир студентського життя. Відвідали практичні, лабораторні заняття, майстер-класи. Поспілкувалися зі студентами коледжу, скуштували обід у студентській їдальні.

Інна Новікова, заступник директора з виховної роботи, показала навчальні кабінети, актову та спортивну зали, бібліотеку, їдальню. Розповіла їм про історію навчального закладу, особливості навчання, проходження практики та працевлаштування. 

Завідувачі відділень разом зі своїми викладачами допомагали учням відчути себе справжніми студентами. Цікавим і пізнавальним виявилося судове засідання, яке разом зі студентами спеціальності «Правознавство» підготувала Оксана Кормаш. Учні гімназії не лише побачили порядок розгляду справи (стягнення аліментів) в суді,  але самі стали  його учасниками, отримавши  ролі судового розпорядника та свідків. Всі були згодні з тим, що така форма практичних занять допомагає студентам відчути справжній дух юриспруденції, смак майбутньої професії. 

Хлопці, які виявили бажання стати «студентами» відділення механізації сільського господарства, також дізналися багато цікавого. «Велика увага на відділенні приділяється практичному навчанню, воно є обов’язковою і невід’ємною складовою процесу підготовки спеціалістів у навчальному закладі» - зазначив Микола Черепенко, завідувач відділення. Відвідавши кабінети спецдисциплін, лабораторії, майстерні,  вони переконалися, що студенти коледжу отримують необхідні практичні вміння і навички, набувають корисний досвід у виконанні виробничих завдань. Крім того, він розповів про те, що крім спеціальності вони можуть отримати робітничі професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», водій автотранспортних засобів категорії «В», «С», слюсар з ремонту автомобілів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Не встигли учні гімназії озирнутися, як пройшов день їхнього «студентства». Ніхто з них не пожалкував, що взяв участь у проекті «Стань студентом на один день». Всі отримали масу задоволення. 

Ми переконані, що участь у   даному  проекті допоможе молодим людям у виборі  справи свого життя!

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М. 

 

20.11.2018

«Твоя кар’єра починається сьогодні»  

У рамках проведення обласного Місячника профорієнтації молоді  «Твоя кар’єра починається сьогодні» фахівцями Долинської районної філії 14 листопада  2018 року за сприяння районного відділу освіти проведено виїзний профорієнтаційний захід для учнівської молоді Гурівської загальноосвітньої школи. Учні восьмого, дев’ятого та десятого класів взяли участь у профорієнтаційному уроці-семінарі «Професії майбутнього» з використанням відеороликів, під час якого вони ознайомились з сучасними тенденціями на світовому та національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. 

Крім того, школярам презентовано профдіагностичний комплекс «Веб-базова платформа для  он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа», в рамках якого діти мають унікальну можливість пройти профорієнтаційне тестування в он-лайн режимі за методиками, що дозволять оцінити власні здібності, інтереси, психологічні схильності, тощо. 

Також учні взяли активну участь у інтелектуально-ігровому заході дуель-шоу «Хто зверху?», під час якого вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність.

Школярі багато нового та цікавого про світ професій, спробували побачити себе у ньому.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.    

26.10.2018

Власна справа – шлях до успіху!

Наш час вимагає від шукачів роботи бути надзвичайно мобільними, винахідливими та швидко пристосовуватися  до умов, що постійно змінюються. Якщо не вдається знайти роботу в якості найманого працівника, то можна спробувати розпочати власну підприємницьку діяльність.

Саме так і зробила Ольга Мельник, колишня безробітна, юрист за фахом.

Пані Ольга, залишившись без роботи, звернулась по допомогу до Долинської районної  філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. У результаті нетривалого перебування на обліку вона зрозуміла, що в житті треба щось змінювати самостійно, а не чекати на диво. Ідея стати підприємцем з`явилася у жінки  давно, а після участі у семінарах з основ підприємницької діяльності та профдіагностичного тестування, остаточно впевнилася у своєму правильному виборі.

Незважаючи на високу конкуренцію на ринку праці, але маючи гарні знання, досвід, професіоналізм склала та успішно захистила бізнес – план на тему «Надання правової допомоги», вже у серпні 2018 року зареєструвалася як фізична особа – підприємець та отримала допомогу по безробіттю одноразово для організації  підприємницької діяльності.

Зараз успішно працює, має клієнтів з усього району та планує розширювати горизонти своєї професійної діяльності далеко за його межі. Девіз підприємиці – не боятися труднощів, рішення приймати без вагань, цілеспрямовано йти до своєї мети!

Створення власного бізнесу – нелегкий шлях. На такий серйозний крок наважиться далеко не кожний. Власна справа вимагає стовідсоткової віддачі сил і щоденної праці. Однак, якщо починаючий підприємець знає, до чого він прагне, бачить перед собою мету і готовий терпіти тимчасові труднощі й незручності, що можуть підстерігати його на початковому етапі шляху до фінансової незалежності, - успіх у бізнесі гарантований.

Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ в свою чергу допомагає підприємцям – початківцям отримувати потрібну інформацію для ведення власної справи, здійснює підбір працівників та має можливість надати компенсацію єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштували безробітних на нові робочі місця  за пріоритетними видами економічної діяльності.

Заступник директора-начальник відділу

надання соціальних послуг Мельник О.О.

25.10.2018

Виїзний профорієнтаційний захід  для учнівської молоді комунального закладу «Боківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Долинської районної ради»

Напередодні Долинською районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості було організовано та проведено виїзний профорієнтаційний захід  для учнівської молоді Боківської загальноосвітньої школи. Для учнів восьмого та дев’ятого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього», на яких презентовано найяскравішого і найуспішнішого проекту з профорієнтації останніх років - «Атласу нових професій», який, по суті, є альманахом перспективних галузей і професій на найближчі 15-20 років.

Знайомство учнівської молоді з «Атласом нових професій» допоможе зрозуміти, які галузі будуть активно розвиватися, які в них будуть народжуватися нові технології, продукти, практики управління і які нові фахівці будуть потрібні роботодавцям.

Також учні взяли активну участь у інтелектуально-ігровому заході «Подорож у світ професій», під час якого вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.               

Учасники заходу змогли отримати уявлення про професії майбутнього, надпрофесійні навички. Отриманий досвід допоможе старшокласникам зробити успішний вибір кар’єрного і життєвого шляху.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

12.10.2018

Сприяємо зайнятості учасникам АТО

Фахівці державної служби зайнятості переймаються проблемами громадян, які повернулися з АТО і прикладають багато зусиль для забезпечення соціальних гарантій колишніх бійців. Адже повернувшись із зони бойових дій, учасники антитерористичної операції не завжди повертаються в свої трудові колективи.

12 жовтня 2018 року у Долинській районній філії Кіровоградського  центру зайнятості проведено День відкритих дверей для військовослужбовців та учасників АТО. До участі у заході були запрошені: старший офіцер відділу комплектування Долинського районного комісаріату Ігор Іщенко; начальник відділу «Долинського бюро правової допомоги» Сергій Кравчина.

У рамках заходу відбувся семінар для військовослужбовців, учасників АТО, під час якого провідний фахівець відділу надання соціальних послуг розповіла про стан місцевого ринку праці, ознайомила з послугами, які надає служба зайнятості щодо пошуку роботи незайнятому населенню, можливістю проходження професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Сергій Кравчина у своєму виступі розповів про дію соціальної програми Уряду України «Безоплатна правова допомога», про види правових послуг щодо захисту прав громадян, напрямки роботи бюро, спосіб і місце отримання безоплатної правової допомоги

Олександр Іщенко докладно розповів шукачам роботи про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України, до навчальних частин та інших військових формувань на посади рядового, сержантського та офіцерського складу.  Ознайомив з основними вимогами до претендентів, а також пільгами і гарантіями для військовослужбовців.

Захід проходив у формі діалогу, під час якого запрошені соціальні партнери досить доступно та аргументовано надавали відповіді на поставлені запитання. Живе спілкування сприяє швидшій соціалізації у активне життя, вирішення соціальних питань та об’єднує зусилля служб у бажанні допомогти людям, які виконували свій обов’язок та захищали територіальну цілісність та суверенітет України.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

С. Щербіна

11.10.2018

День відкритих дверей роботодавця для учнівської молоді

З професіографічною екскурсією до приватного сільськогосподарського підприємства «СТЕП» навідались учні шостого та сьомого класів Першотравневої філії І-ІІ ступеня комунального закладу «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Долинської районної ради».

Вони мали можливість побачити де працюють їхні батьки, познайомитись з професіями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів», «токар», «слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування», «зварника». Діти ознайомились з видами робіт, операціями, які виконують працівники, умовами та змістом праці на даному підприємстві.

Звичайно, до остаточного вибору професії ще далеко. Нехай у майбутньому збуваються мрії кожного, і кожен знайде собі роботу, про яку мріє. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості дітей. Хтозна, можливо невдовзі хтось з них з натхненням працюватиме саме тут.

Такі професіографічні екскурсії допоможуть молодим людям краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширити кругозір та уявлення про омріяну професію.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

С. Щербіна 

 

11.10.2018

Майбутнє нашої країни

Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії.        Ринок праці стрімко змінюється.  Щоб бути затребуваними на ринку праці майбутнього, молодим людям необхідно формувати знання, уміння та навички працівника, які дозволяють «йти в ногу з часом».

10 жовтня  2018 року Долинською районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості було організовано та проведено виїзний профорієнтаційний захід для учнівської молоді Першотравневої філії І-ІІ ступеня комунального закладу «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Долинської районної ради».

Для учнів восьмого та дев’ятого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» з використанням відеороликів, під час якого школярі мали можливість ознайомитись з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. 

Також учні взяли активну участь  у інтелектуально-ігровому заході дуель-шоу «Хто зверху?», під час якого вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань як дев’ятикласники так і восьмикласники – перемогла дружба.              

Під час заходів школярі обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, про навички майбутнього, які необхідно формувати, щоб бути затребуваними на ринку праці. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості веб-портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

Бажаючи учні пройшли професійне тестування.       

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

С. Щербіна 

11.10.2018

Виїзну акцію центру зайнятості для населення Першотравневої сільської ради

Напередодні фахівцями Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено Виїзну акцію центру зайнятості для населення Першотравневої сільської ради. Під час заходу незайнятому населенню була надана корисна інформація про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування громадян, які проживають на підвідомчій території, можливості тимчасової зайнятості та професійного навчання.

За участю Першотравневого сільського голови - С. Сави та начальника відділу кадрів ПСП «Степ» - С. Гнибіденко відбулась ділова зустріч щодо спільних дій у напрямку забезпечення зайнятості селян та можливості організації та проведення для них робіт тимчасового характеру. За результатом зустрічі  заключено договір про організацію громадських робіт на жовтень 2018 року.

У рамках заходу для роботодавців та населення були проведені відповідні семінари «Співпраця служби зайнятості та роботодавців відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення» та «Семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці».

Чимало уваги було зосереджено на загрозах праці у тіньовому секторі економіки, неприпустимості отримання зарплати в конвертах або ж неофіційної доплати до мінімальної винагороди та наголошено, що від суми сплачених податків залежить розмір пенсійного забезпечення кожної особи.

Окрім цього, у рамках заходу діяли консульпункти, де бажаючим надавалися індивідуальні консультації з елементами мотивації особи до активної поведінки на ринку праці, в тому числі інформування щодо використання інтернет ресурсів для пошуку роботи, а також з юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням та підбором кадрів.

Здійснюючи такі виїзні акції, центри зайнятості стають ближчими до населення. Відвідавши наш захід кожен мешканець мав змогу отримати кваліфіковані відповіді на різноманітні запитання у сфері зайнятості, а саме - можливостей служби зайнятості в питаннях реєстрації, працевлаштування, професійного навчання за направленням служби зайнятості та за власні кошти, отримання ваучерів для осіб старших 45 років, підтвердження кваліфікації (неформальне навчання).

Особливу увагу фахівцями Долинської районної філії було приділено функціонуванню веб – порталу державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua – «Єдине соціальне середовище зайнятості», як складової системи ЄІАС. Як для роботодавців, так і для населення було надано консультації щодо створення електронного кабінету для пошуку працівників та для пошуку вакансій. А також, особливості реєстрації в службі зайнятості за допомогою електронної черги.

Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

М. Павляча

28.09.2018

День інформації для жінок

Низку різнопланових консультаційно-довідкових заходів, змістове наповнення яких спрямоване на вирішення найбільш актуальних проблем, пов’язаних із працевлаштуванням, було проведено в рамках Дня інформації для жінок 26 вересня у приміщенні  Долинської районної філії.

У заході взяли участь: Тетяна  Алексєєва - начальник відділу економічного розвитку Долинської РДА  та фізичні особи – підприємці - Ірина Гриценко та Ірина Чипула, які за сприяння державної служби зайнятості започаткували власний бізнес.

         Семінар «Жінка на ринку» був спрямований на формування у жінок почуття правової захищеності, позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, рівня внутрішньої мотивації до досягнення власних життєвих цілей,  рівня гендерних та правових знань, надання психологічної підтримки та стимулювання до професійної самореалізації.

Своїми успіхам та проблемами з учасницями семінару поділилися успішні жінки, колишні безробітні, які за сприяння державної служби зайнятості започаткували власну справу та активно впроваджують її у життя.

Ірина Гриценко наголосила: «Відкриваючи бізнес у маленькому містечку, як наше, слід ретельно вивчити спосіб життя людей, захоплення, познайомитись з проблемами населеного пункту – зробити правильні висновки. Тільки тоді можна розраховувати на успіх. Заробити можна тільки на тому занятті, яке у вас дійсно виходить. І все одно потрібно буде постійно вдосконалювати себе в  цьому і знаходити нові ідеї».

Ірина Чипула розповіла про свою історію успіху. Вона успішно працює у власному салоні «KRASOTA», який з кожним днем стає більш популярним у місцевих красунь.

Тетяна Алексєєва надала інформацію присутнім про обласні та районні програми підтримки малого бізнесу,  можливості виділення коштів з районного бюджету для підтримки організації підприємницької діяльності.

Учасниці заходу обмінялися власними думками про можливості їх самореалізації за сучасних умов місцевого ринку праці. Усі присутні погодились з тим, що кожна людина є ковалем свого щастя та успіху. Тож задля цього необхідно рухатись вперед, не боятися  робити рішучих вчинків, прислухатися до корисних порад та прагнути до професіоналізму.

В рамках заходу, також відбувся міні-ярмарок вакансій для ФОП Секретарюк В.Д. за професією «продавець продовольчих товарів». За результатами міні-ярмарки 1 особа виявила бажання працювати за даною професією з попереднім проходженням стажування на робочому місці.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.                                        

 

10.09.2018

Виплата компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату ЄСВ на працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника?

Зверніться до державної служби зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсувати фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва,  які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріорітетних видах економічної діяльності.

За сприянням Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості з початку 2018 року 3 роботодавця отримали компенсацію єдиного внеску за працевлаштованих безробітних громадян. Загалом працевлаштовано 7  осіб за яких компенсуються фактичні витрати ЄСВ, з них – 3 особи, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та 4 особи працевлаштовані за пріорітетним видом економічної діяльності.

Для отримання детальної інформації, звертайтесь до служби зайнятості або скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості.

Наша адреса: м. Долинська, вул. Центральна, буд. 153, каб. 8.

тел. (05234)5-28-36 

Завідувач сектора

взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг                                                          М. Павляча

 

01.09.2018

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

Онлайн анкетування: заявити про потреби в кадрах стало простіше

З 10 липня поточного року на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості  «Єдине соціальне середовище зайнятості» запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.

Відтепер, роботодавці мають можливість заповнити на зазначеному  Інтернет-ресурсі анкети. Ці анкети знаходяться у «Персональному кабінеті» у розділі «Опитування». За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутись до найближчого міськрайонного центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості.

Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.

Тож не зволікайте - скористайтеся цією можливістю!

Сектор взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

 

27.08.2018

 Виїзна акція Долинської районної філії Кіровоградсько ОЦЗ для населення Богданівської сільської ради

 З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 27 серпня 2018 року фахівці Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ провели виїзну акцію центру зайнятості на території Богданівської сільської ради.

У рамках заходу відбулося проведення семінару для населення на тему «Семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці», під час якого учасники дізнались про особливості працевлаштування в сучасних умовах, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку. У ході семінару його учасники ознайомилися з наявними вакансіями для сільського населення, станом роботи підприємств та фермерських господарств на території Богданівської сільської ради та рівнем заробітної плати за ними, дізнались про вимоги до претендентів на роботу, умови соціального забезпечення працівників на підприємствах та ознайомились з переліком документів, необхідних для офіційного оформлення трудових відносин.

Фахівці Долинської районної філії розповіли про можливість участі в громадських роботах на території сільської ради; акцентували увагу на користі проведення громадських робіт по благоустрою та озелененню території населених пунктів, а також  підсобних робіт при проведенні ремонтів закладів культури та охорони здоров’я; наголосили на тому, що під час участі в громадських роботах безробітні мають можливість  показати свої професійні вміння, здібності та можуть в подальшому отримати постійну роботу на тих самих підприємствах.

В ході виїзної акції було проведено ділову зустріч з бухгалтером ПП «Черніцький» - Оксаною Кузіною. Під час зустрічі надано коротку інформацію про державну службу зайнятості,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території. Підведено підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості, відбулось ознайомлення з основними напрямками діяльності служби зайнятості зайнятості та соціальними послугами, які надає жителям села та роботодавцям служба зайнятості.

Також, в приміщенні Богданівської сільської ради відбувся інформаційний семінар з роботодавцями на тему: «Співпраця служби зайнятості та роботодавців відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення», працювали консультпункти з питань профорієнтації, юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням та підбором кадрів.

Для роботодавців працівниками служби зайнятості було оновлено інформаційний куточок в приміщенні сільської ради, де  відображено всі актуальні питання щодо законодавства, працевлаштування та послуг, які надає служба зайнятості.

Особливу увагу фахівцями Долинської районної філії було приділено функціонуванню веб – порталу державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua – «Єдине соціальне середовище зайнятості», як складової системи ЄІАС. Як для роботодавців, так і для населення було надано консультації щодо створення електронного кабінету для пошуку працівників та для пошуку вакансій. А також, особливості реєстрації в службі зайнятості за допомогою електронної черги.

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють в спеціалісти державної служби зайнятості. Тому хотілось сподіватися, що вкладені зусилля працівників служби зайнятості допоможуть зменшити кількість безробітних на території Богданівської сільської ради.

 Завідувач сектора

взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг 

М. Павляча

 

15.08.2018

День відкритих дверей для військовослужбовців та учасників АТО

З метою підвищення рівня поінформованості населення щодо діяльності служби зайнятості і соціальних послуг, які вона надає; формування у осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, у тому числі учасників антитерористичної операції, уявлень про реальну ситуацію на місцевому ринку праці, можливості служби зайнятості сприяти працевлаштуванню та підбору роботи 15 серпня 2018 року у приміщенні Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ проведено День відкритих дверей для військовослужбовців та учасників АТО. У заході взяли участь  начальник відділу економічного розвитку та інфраструктури  Долинської РДА  Тетяна Алексеєва та фахівець бюро правової допомоги у Долинському районі Валентина Татарченко. Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг під час семінару наголосила на тому, що державна служба зайнятості допомагає у працевлаштуванні та соціальній реабілітації тим громадянам, які цього зараз найбільше потребують – демобілізованим військовослужбовцям, які повертаються додому; ознайомила зі станом ринку праці, актуальними вакансіями, послугами, які надає служба зайнятості, можливістю проходження професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Під час заходу Тетяна Алексеєва повідомила учасників  про перспективи розвитку підприємницької діяльності в Долинському районі, познайомила з основними заходами підтримки підприємництва відповідно до діючих обласної та районної програм, а також фінансування за рахунок коштів  регіонального фонду підтримки підприємництва в області, навела приклади успішної реалізації проектів протягом останніх 3 –х років. Валентина Татарченко ознайомила присутніх щодо права громадян на безоплатну правову допомогу, підстави та порядок її надання. Учасники заходу отримали інформацію про основні завдання та функції бюро правової допомоги, його роль у забезпеченні захисту прав та свобод соціально незахищених верств населення. Особливу увагу було приділено правовим відносинам у сфері зайнятості, а саме порядку укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, а також типовим різновидам шахрайства зі сторони працедавця.

Учасники заходу відзначили важливість проведення спільних заходів, що сприяє швидшій соціалізації у активне життя, вирішення соціальних питань та об’єднує зусилля служб у бажанні допомогти людям, які виконували свій обов’язок та захищали територіальну цілісність та суверенітет України. В заході прийняло участь 15 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

 

30.07.2018

«ПротиДій торгівлі людьми»

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми. Таке оголошення відбулось з метою підвищення інформованості громадськості про проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми. До цієї дати, з метою інформування якомога більшої кількості громадян про проблему сучасного рабства, в Україні, в цілому, та в нашій області, зокрема, проводиться низка інформаційно-просвітницьких заходів. Ці заходи проводяться під загальним слоганом «ПротиДій торгівлі людьми».

З нагоди відзначення 5-ї річниці оголошення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, 30 липня, як в цілому по Україні під гаслом «ПротиДій торгівлі людьми»,  у Долинській районній філії пройшов захід для зареєстрованих безробітних у формі семінару на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

У роботі семінару взяла участь бібліотекар центральної районної бібліотеки для дорослих Олена Волкотруб, яка за допомогою вправи «Ромашка» разом із учасниками заходу розкрила суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. Шляхом змістовної бесіди присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

 

         18.07.2018

День відкритих дверей для роботодавців Гурівської сільської ради

Одним із найважливіших пріоритетів діяльності служби зайнятості є побудова тісної взаємодії з роботодавцями. Саме роботодавець є основним партнером в реалізації державної політики зайнятості, співпраця з яким безпосередньо впливає на якість надання службою зайнятості соціальних послуг населенню.

Саме тому, 17 липня 2018 року на території Гурівської сільської ради відбувся день відкритих дверей для роботодавців. Його мета - сприяння в задоволенні кадрових потреб роботодавців; підвищення рівня поінформованості про напрямки діяльності служби зайнятості та соціальні послуги, які надаються роботодавцям; підтримки позитивного іміджу служби зайнятості; посилення соціального партнерства у сфері зайнятості та формування активної поведінки роботодавців на ринку праці.

До участі були запрошені роботодавці зареєстровані на території Гурівської сільської ради. Захід відвідали представники ТОВ «Гідрофлекс», ФОП Гаращенко В.І., ФГ «Сокіл-Г», ФГ «САЗ», СФГ «Міллєр Н.І.», СФГ «Калинівське», ФГ «Хлібороб». Під час заходу  проведена робота з питань організації громадських та інших робіт тимчасового характеру з залученням осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості, проінформовано про можливості стажування під конкретне замовлення роботодавців та навчання за дуальною формою. Також роботодавцям запропоновано створити електронні кабінети на сайті Державної служби зайнятості для більш зручної співпраці зі службою зайнятості.

У ході конструктивного діалогу визначені спільні заходи щодо забезпечення зайнятості, зокрема, у напрямку підвищення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування й роботодавців шляхом прийняття рішень, спрямованих на покращення якості умов праці та її оплати, а також посилення відповідальності всіх зацікавлених сторін у напрямку виконання прийнятих рішень.

Провідний фахівець з питань зайнятості

Сектору взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

В. Мусієнко

 

18.07.2018

У дитячому оздоровчому таборі «Сонячний»

       Розпал літніх канікул – не тільки пора відпочинку, оздоровлення, незабутніх вражень, нових зустрічей, а й можливість дізнатися про щось важливе та корисне.

      З метою надання допомоги у професійному самовизначенні та орієнтації молоді на актуальні на ринку праці робітничі професії в дитячому оздоровчому таборі «Сонячний» фахівці Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості 17 липня провели профорієнтаційний захід – Виїзну акцію  для учнівської молоді, з використанням Мобільного центра профорієнтації.

      Виїзний захід перетворився у справжнє свято з іграми, призами, різноманітними тестами, конкурсами. У формі гри юні відпочивальники побували в містечку професій, де площі та вулиці були тематичними. На  вулиці «Пізнай себе» хлопці та дівчата стали активними учасниками рольових ігор, а на вулиці «Живи і працюй в Україні» - змагалися в обізнаності про різноманіття професій на сучасному ринку праці, а на площі «Розваг», виходячи з опису професій, - відгадували їх назву.

      Вихованці «Сонячного» отримали багато нового та цікавого про світ професій, спробували побачити себе у ньому. Бажаючи пройшли профдіагностичне тестування на визначення професійної спрямованості.

       В заході прийняло участь 120 осіб.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

С. Щербіна

 

 

04.07.2018

Робоча зустріч з керівництвом Виробничого підрозділу служби колії  «Долинська дистанція колії» Одеської залізниці ПАТ «Українська залізниця»

З метою реалізації заходів підписаного Меморандуму про співпрацю Державної служби зайнятості (ЦА) та ПАТ «Українська залізниця», спрямованого на підтримку зайнятості, оперативного добору та професійної підготовки фахівців 04 липня директор Долинської районної філії Кіровоградського ОЦЗ Марина Соловйова та завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Марина Павляча провели робочу зустріч з керівництвом Виробничого підрозділу служби колії  «Долинська дистанція колії» Одеської залізниці ПАТ «Українська залізниця» - заступником начальника Бордюженко Тетяною Миколаївною та головним інженером Гришіним Миколою Анатолійовичем.

Зустріч мала змістовний та конструктивний характер. В ході заходу сторони обговорили проблемні питання щодо укомплектування вакансій, адже напередодні було подано 10 вакансій та ще 5 були підтверджені. Підприємство гостро потребує монтерів колії, водіїв автотранспортних засобів, машиніста екскаватора, тракториста.

Фахівці філії презентували соціальні послуги, які надає державна служба зайнятості роботодавцям та звернули увагу на проведення спільних заходів, у т.ч. профорієнтаційних для учнівської молоді.

У свою чергу заступник начальника Тетяна Бордюженко провела екскурсію по території підприємства, ознайомила гостей з технікою та майстернями підприємства, специфікою їх діяльності.     

Наприкінці робочої зустрічі сторони підтвердили продовження налагодженої співпраці щодо підбору та працевлаштування якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємства.

03.07.2018

Робоча зустріч з керівником ВСП Долинська дистанція електропостачання Одеської залізниці ПАТ «Українська залізниця»

В рамках підписаного Меморандуму про співпрацю Державної служби зайнятості (ЦА) та ПАТ «Українська залізниця», спрямованого на підтримку зайнятості, оперативного добору та професійної підготовки фахівців 03 липня директор Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Марина Соловйова провела робочу зустріч з керівником ВСП Долинська дистанція електропостачання Одеської залізниці ПАТ «Українська залізниця» Володимиром Скибою.

В ході зустрічі презентовано соціальні послуги, які надає служба зайнятості, проінформовано про стан ринку праці та можливості професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.

Роботодавець отримав детальну інформацію про навчання фахівців робітничих професій в ЦПТО державної служби зайнятості.

Особливу зацікавленість викликала можливість підвищення конкурентоспроможності працюючих фахівців за рахунок отримання ваучера.

На даний час підприємство має гостру потребу в укомплектуванні вакансії «водій автотранспортного засобу» (машиніст автомобільного підйомника).

В результаті зустрічі домовлено про подальшу співпрацю між державною службою зайнятості та роботодавцем щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємства.

27.06.2018

Соціальне партнерство в дії

Сьогодні в приміщенні Долинської районної філії пройшов міні-ярмарок вакансій.  У заході взяли участь представники ТОВ «Швейне виробництво «Мрія Є» - Скирида Людмила Михайлівна – начальник відділу кадрів та Стецько Сергій Юрійович – керуючий відділенням швейного виробництва в м. Долинська, які представили на розгляд безробітних жінок вакансії за професією «швачка».

У міні-ярмарку вакансій взяли участь особи без професії, довготривалі безробітні, а також особи які не перебувають на обліку в центрі зайнятості, але активно шукають роботу.

Представники підприємства розповіли про особливості роботи  та умови праці на швейному виробництві, а також про можливість отримати професію «швачка» у Долинському відділенні ПТУ № 36 смт. Новгородка за сприяння державної служби зайнятості.

ТОВ «Швейне виробництво «Мрія Є» гарантувало працевлаштування жінкам після закінчення навчання.

Після закінчення заходу 2 осіб виявили бажання навчатися за запропонованою професією. З кожним безробітним, хто зацікавився пропозицією роботодавця, було проведено індивідуальну співбесіду, під час якої обговорювалися питання заробітної плати, режиму роботи, а також вимог до претендентів на вільні робочі місця. Шукачі роботи висловили подяку за організацію корисного і цікавого заходу.

Завідувач сектору взаємодії

з роботодавцями відділу надання соціальних послуг

Павляча М.О.

 

15.06.2018

Соціальне партнерство в дії

Сьогодні ситуація на сільському ринку праці характеризується зростанням рівня безробіття, низьким професійно-кваліфікаційним рівнем селян, великою різницею між попитом і пропозицією робочої сили, нелегальною зайнятістю, міграцією сільського населення тощо. Тому виїзні акції до сільської місцевості стають все більш актуальними. Фахівцями Долинської районної філії у першій декаді червня проведено виїзні акції для населення Братолюбівської, Суходільської, Маловодянської, Олександрівської та Василівської сільських рад.

В рамках масових заходів для сільського населення фахівцями сектору взаємодії з роботодавцями Долинської районної філії були проведені ділові зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування та керівниками сільськогосподарських підприємств, фізичними особами – підприємцями, а саме: Гломбіцьким С.А. – Братолюбівський сільський голова, Сілічом О.М. – Олександрівський сільський голова, Тихою Л.Г. – Суходільський сільський голова, Варенюком Л.Б. – Маловодянський сільський голова, Мушиком В.А. – Василівський сільський голова, Гайдуком О.І. – керівник ТОВ «Агро-Олімп-О», Ручкою Т.В. – керівник ПСП «Василівське», Сидоровою Т.В. – головний бухгалтер СТОВ «Зоря» та інші.

Для роботодавців проведено тематичні семінари - «Семінар з питань співпраці СЗ та роботодавців відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення», працювали консультпункти з питань профорієнтації, юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням та підбором кадрів. Для населення проведено «Семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці».

Відвідавши наш захід кожен мешканець мав змогу отримати кваліфіковані відповіді на різноманітні запитання у сфері зайнятості, а саме - можливостей служби зайнятості в питаннях реєстрації, працевлаштування, професійного навчання за направленням служби зайнятості та за власні кошти, отримання ваучерів, підтвердження кваліфікації (неформальне навчання).

Особливу увагу фахівцями Долинської районної філії було приділено функціонуванню веб – порталу державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua – «Єдине соціальне середовище зайнятості», як складової системи ЄІАС. Як для роботодавців, так і для населення було надано консультації щодо створення електронного кабінету для пошуку працівників та для пошуку вакансій. А також, особливості реєстрації в службі зайнятості за допомогою електронної черги.

Завідувач сектору взаємодії

з роботодавцями відділу надання соціальних послуг

Павляча М.О.

12.06.2018

У гості до пекарів

      Нещодавно учні КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 Долинської районної ради»  разом з фахівцями Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  відвідали міні-пекарню фізичної особи – підприємця Сергія Парубенка.  

     Цікаву і змістовну екскурсію провела старший пекар виробництва Наталія Кошаренко. Вона познайомила учнів з надзвичайно сумлінними працівниками хлібопекарні, а також розповіла про їх дійсно тяжку та копітку працю. Учні мали можливість на практиці спостерігати за процесом виготовлення хлібобулочних виробів.

      У ході екскурсії школярі дізналися  про нову технологію виготовлення хлібобулочних виробів, сучасне енергозберігаюче обладнання, що дозволяє не лише випікати якісну продукцію, а й робити її значно дешевшою за рахунок меншого споживання газу й електроенергії.

     Під час заходу з учнями зустрівся Сергій Станіславович Парубенко, який ознайомив учнів з досвідом організації та успішного ведення власного бізнесу.

     По закінченню професіографічної екскурсії всі учні мали змогу скуштувати солодкі й запашні булочки. Тож цей захід для всіх учнів був не лише цікавим та пізнавальним, а й смачним!

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.                                        

01.06.2018

Профоорієнтація для школярів        

Літо для дітвори – це час канікул, саме цієї пори  розпочинають працювати літні пришкільні табори. Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ активно продовжує готувати школярів до свідомого вибору професійного шляху, популяризувати робітничі професії, сприяти формуванню у молоді засад профорієнтаційної культури особистості. Ця робота не зупиняється і влітку.

 Упродовж першого тижня літа фахівцями Долинської районної філії було організовано та проведено виїзні профорієнтаційні заходи з використанням «Мобільного центру професійної орієнтації» для школярів  комунальних закладів Маловодянської, Олександрівської, Суходільської та Василівської загальноосвітніх шкіл.

Мета заходів – в ігровій формі розповісти дітям про світ професій, вимоги та особливості сучасного ринку праці, ознайомити з формулою правильного професійного вибору

Активну участь приймали учні в  різноманітних іграх, конкурсах: «Збери літери», «Чий інструмент?», «Крокодил», «Веселі ребуси»,  «Допитлива ворона» .  Наймолодші  – стали учасниками  конкурсу малюнка «Професії майбутнього».

Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.       

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.                                        

01.06.2018

До Дня захисту дітей

      У рамках Міжнародного дня захисту дітей Долинською районною філією Кіровоградського обласного центра зайнятості  01 червня  2018 року проведено Виїзний  профорієнтаційний захід для учнівської молоді в пришкільному таборі Братолюбівської загальноосвітньої школи.

      Під час заходу відбулись різноманітні ігри, конкурси. Для наймолодших – запропонували намалювати свою майбутню професію, відбувся конкурс малюнка «Професії майбутнього». Друга група брала участь у рухливих профорієнтаційних іграх, третя – взяла участь у інтелектуальному шоу «Хто зверху». У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у іграх: «Збери літери», «Чий інструмент?», «Крокодил», «Веселі ребуси», «Допитлива ворона», під час яких вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність.

       Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.

       В заході прийняло участь 40 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.                                        

01.06.2018

      ПРАЦІВНИКАМ ПРО ЛЕГАЛЬНУ ЗАЙНЯТІСТЬ

Нелегальна зайнятість та виплата заробленого у так званих «конвертах»  – одна з найактуальніших проблем в Україні, адже основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок із доходів фізичних осіб. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем кожного населеного пункту, медичне обслуговування, освіту та культуру. А головне – це захист прав та законних інтересів платників податків.

Поняття «зарплата у конверті» з’явилось на Заході, де працівникам видавали зарплату у конвертах для збереження її конфіденційності — щоб ніхто, крім роботодавця і працівника, не знав її розмірів. У нашій же країні «зарплата у конвертах» успішно прижилася — але у зовсім іншому сенсі — як можливість для роботодавців уникати сплати податків та ймовірність отримувати вищу зарплату для працівників. Багато українців офіційно отримують «мінімалку», а решту – в конвертах. На жаль, тяжка економічна ситуація сприяє такому явищу. Тому, наймаючись на роботу, мусимо знати: зарплата в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки.

Виплачувати «у конвертах» роботодавці можуть як частину зарплати, так і повністю, без офіційного оформлення. У роботодавця щодо таких найманих працівників немає жодних зобов'язань. Їм можуть встановити ненормований робочий день і експлуатувати стільки годин на добу, скільки вважає за потрібне працедавець, а в  підсумку навіть можуть не заплатити за роботу.

Наймані працівники не завжди розуміють, що погоджуючись на такі умови працевлаштування, вони є незахищеними від незаконного звільнення, не мають ніяких гарантій на безпечні та здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок. Окрім того, праця без оформлення трудових відносин не дає права на оплату лікарняних листків, виплату втраченого заробітку у зв’язку із втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплату допомоги по безробіттю, стає перешкодою для отримання банківських кредитів.

Такі працівники позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання достойної пенсії у майбутньому, адже скільки людина сплатить до Пенсійного фонду, стільки й повернеться до неї, без урахування тіньового заробітку.

Із «заробітної плати в конвертах» до місцевого бюджету й державних цільових фондів не надходять податки і збори. А це, в свою чергу, впливає на рівень фінансування установ бюджетної сфери, серед яких лікарні й школи, а також негативно впливає на соціальне забезпечення мало захищених верств населення.

До речі і самим підприємцям було б краще працевлаштовувати людей офіційно: не оформлений працівник  не є матеріально відповідальним, він не несе жодної відповідальності за свою роботу. Тож може у будь-який момент її залишити, іноді — прихопивши з роботи цінні речі або виручку.

Використання найманої праці підприємцями без оформлення трудових відносин з найманими працівниками є грубим порушенням чинного законодавства і завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі, діючим законодавством передбачено відповідальність роботодавця за такі дії.

Дотримання роботодавцем трудового законодавства - це запорука стабільного та прибуткового бізнесу, гарантія уникнення проблем як із найманими працівниками так і з відповідними органами, уповноваженими здійснювати контроль за дотриманням  вимог трудового законодавства.

 

24.05.2018

Правова допомога внутрішньо переміщеним особам

23 травня 2018 року в приміщенні Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці за участі громадської організації «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ», який проведено в рамках проекту «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам та розширення прав і можливостей громадян на півдні України та в місті Кропивницький».

До участі у заході були запрошені внутрішньо переміщені особи, які проживають на території  Долинського району.

На семінарі розглядались питання юридичної допомоги. Юрист громадської організації «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» Володимир Кудря надав консультації з вирішення питань, пов’язаних із статусом переселенця (виплата адресної допомоги, пенсій, стипендій, відновлення документів, вступ до спадщини тощо); судовий супровід окремих категорій справ, у випадках неможливості відновлення прав у інший спосіб. Консультант ГО «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» Антон Антонов інформував учасників заходу про актуальні програми підтримки переселенців (соціальні, навчальні, гуманітарні тощо)

Учасники заходу отримали інформацію про наявні вільні робочі місця та вакантні посади на підприємствах міста та району.

В заході прийняло участь 10 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.

18.05.2018

        

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ ТА ІНШІ РОБОТИ

ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ

Питання організації та проведення громадських  та інших робіт тимчасового характеру завжди на порядку денному у Долинському районі. Багаторічний досвід співпраці органів місцевого самоврядування із службою зайнятості довів, що у вирішенні місцевих проблем допоможе укладання договору на проведення громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та  місцевого бюджету.

Протягом січня-квітня 2018 року за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів на громадських роботах працювали  84 особи. Завдяки громадським роботам проведено благоустрій населених пунктів району:   впорядковувались парки, сільські вулиці, автобусні зупинки, обеліски, кладовища, прибирались придорожні смуги, ліквідовувались стихійні сміттєзвалища тощо.

Прикладом активної співпраці зі службою зайнятості щодо організації громадських робіт можна вважати Долинську міську раду, Молодіжненську селищну раду, Суходільську, Василівську, Маловодянську, Богданівську, Березівську, Олександрівську, Братолюбівську, Новогригорівську Першу,  Новоолександрівську сільські ради.

Своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості є тимчасові роботи. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Для роботодавців організація тимчасових робіт – перспективний напрям взаємовигідної співпраці зі службою зайнятості, адже вони мають можливість залучити необхідну додаткову робочу силу до виконання нагальних другорядних робіт та не відволікати основний персонал від виробничого процесу. Також керівники підприємств у процесі виконання безробітними тимчасових робіт мають можливість оцінити їхні професійні здібності та особистісні якості й врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу. В поточному році в тимчасових роботах взяли участь 151 безробітний. Показовою є співпраця районного центру зайнятості  з ТОВ «Аграрна справа», ТОВ «Агрофірма Долинка»,  ТОВ «Агро-Дар-Г», ПП «Журба», ПСП «Гайдук», ПСП «Надія», ПП «Черніцький», ПСП «Зарічне», ФГ «Відродження В», ФГ «Шевченко Плюс», ТОВ «Агро-Олімп-О», Агрофірма «Нива», ФОП Велюнець В.П., ТОВ «Деметра Н», ФОП Хоружій І.М, ФОП Піловець В.І.. Саме за рахунок тимчасової зайнятості оперативно задовольнялись потреби роботодавців у додатковій робочій силі для виконання нагальних робіт. У свою чергу безробітні отримували матеріальну підтримку та стимул до праці.

Провідний фахівець сектору взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

Мусієнко В.І.

 

20.04.2018    

Профорієнтаційний майстер-клас для школярів

19 квітня 2018 року у рамках проекту «Стань студентом на один день» та обласної Декади профорієнтаційних майстер-класів для молоді, у Кіровоградському медичному коледжі ім. Єфрема Мухіна відбувся День відкритих дверей навчального закладу. За підтримки Кіровоградського обласного та Долинського районного центрів зайнятості гостями медичного коледжу стали учні Комунального закладу «НВК Долинська гімназія –ЗШ І-ІІІ ст. Долинської районної ради» та Комунального закладу «Долинська ЗШ  І-ІІІ ст. № 4 Долинської районної ради».

Гостинно зустріла учнів заступник директора з гуманітарних питань та виховної роботи Кіровоградського медичного коледжу Присяжнюк Світлана Степанівна, яка розповіла про історію закладу та провела по навчальним та лабораторним аудиторіям коледжу. Учні мали можливість взяти участь у майстер – класах викладача з педіатрії Ірини Бірюкової, викладача з терапії Надії Кирпи, викладача медсестринства Тамари Глоби, викладача вузьких клінічних дисциплін Людмили Шевцової.  

Учні також поспілкувались із студентами, які провели їх до актового та спортивного залів, в студентській їдальні школярів пригостили чаєм з ватрушками.

Школярі повернулись  задоволені від отриманої інформації про медичний коледж, його життя та про фахівців медичної галузі, яких готує навчальний заклад.

В заході взяли участь 25 школярів.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Щербіна С.М.  

 

 

 

Одним із найважливіших пріоритетів діяльності служби зайнятості є побудова тісної взаємодії з роботодавцями. Саме роботодавець є основним партнером в реалізації державної політики зайнятості, співпраця з яким безпосередньо впливає на якість надання центром зайнятості соціальних послуг населенню.

28 березня 2018 року Долинським районним центром зайнятості проведено День відкритих дверей на виробництві ПП «Журба».

ПП «Журба» - це сільськогосподарське підприємство, яке займається вирощуванням зернових та технічних культур. В арсеналі підприємства є сільськогосподарська техніка, трактори та комбайни різних марок.

День відкритих дверей на виробництві розпочався із знайомства з самим підприємством та специфікою його діяльності. Керівник підприємства В. Журба розповів безробітним про етапи вирощування сільськогосподарських культур, особливості оранки, культивації земель, посіву та збирання врожаю. Під час заходу для безробітних було запропоновано вакантне місце «тракториста-машиніста с/г виробництва».

До участі були запрошені 20 громадян з числа довготривалих безробітних, осіб без професії та інших. Під час заходу шукачі роботи поспілкувалися з потенційним роботодавцем та в результаті співбесід двом особам запропоновано відвідати підприємство після стабілізації погодних умов для ознайомлення з практичним досвідом та вирішення питання щодо можливості працевлаштування.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Павляча М.О.

16.03.2018     

Виїзна акція для жителів Молодіжненської селищної ради

14 березня 2018 року фахівцями Долинського районного центру зайнятості проведено виїзну акцію центру зайнятості для жителів Молодіжненської селищної ради. Метою акції було підвищити рівень поінформованості населення щодо діяльності служби зайнятості і соціальних послуг, які вона надає.

Відбулась ділова зустріч з головою Молодіжненської селищної ради Осадчук Любов’ю Борисівною, під час якої сторони обговорили стан ринку праці на підвідомчій території та перспективи організації громадських робіт у поточному році. Очільнику місцевої громади було надано коротку інформацію про соціальні послуги державної служби зайнятості та ситуацію на районному ринку праці.

В рамках виїзної акції на базі КЗ «Молодіжненська зш І-ІІІ ст. Долинської районної ради» відбувся профорієнтаційний захід для молоді. У ньому взяли участь учні 8, 9 та 10 класів. Під час заходу була проведена профорієнтаційно-інтелектуальна гра дуель-шоу «Хто зверху?». Учні дуже активно прийняли участь в різноманітних конкурсах – «Крокодил», «Збери літери», «Склади пазли», «Хто я?», «Чий інструмент?». В процесі роботи школярі дізнались багато цікавого про нові професії, які існують в світі, про сучасні тенденції на світовому та національному ринках праці, основними передумовами успішної кар’єри.

Бажаючи пройшли профдіагностичне тестування, в ході якого визначили свої професійні інтереси, нахили та здібності. Також школярі ознайомились з описами обраних професій та попитом їх на регіональному ринку праці.

В заході прийняло участь 35 осіб. 

Провідні фахівці з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Мусієнко В.І., Щербіна С.М.

12 березня 2018 року фахівці Долинського районного центру зайнятості запросили безробітних жінок на День інформації, організований спільно із фахівцями управління соціального захисту населення та Долинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Змістом цього заходу стало, насамперед, визначення позицій жінки на сучасному ринку праці, надання допомоги в побудові професійних планів, стратегії пошуку роботи, заохочення до легального працевлаштування, підвищення мотивації до праці тощо.

У рамках заходу пройшли семінари:  «Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії» та «Жінка на ринку праці».

У рамках Дня інформації працювали консультаційні пункти з юридичних питань, профорієнтації та професійного навчання.

В заході прийняло участь понад 30 осіб.

«Обираєшь професію - проектуєш життя

             Основним вектором в попередженні безробіття є проведення активної профорієнтаційної роботи серед молоді. Професійне самовизначення та ефективна адаптація до ринкової економіки – основа конкурентоздатності молоді на ринку праці. Саме тому на базі КЗ «Долинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 Долинської районної ради» було проведено профорієнтаційний захід «Обираєш професію - проектуєш життя» 24.01.2018 року для учнів 9 класів.

      Під час заходу учні енергійно та з інтересом приймали участь в інтерактивних вправах, в рольових іграх: «Впізнай професію по опису», «Нові професії сьогодення», «Безлюдний острів». Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі.

      З ентузіазмом бажаючи школярі пройшли профдіагностичне тестування, в ході якого визначили свої професійні інтереси, нахили та здібності. Також учні ознайомились з описами обраних професій та попитом їх на регіональному ринку праці.

     Школярі та педагогічні працівники отримали інформацію про можливості веб-портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

      В заході прийняло участь 25 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості

Долинського РЦЗ    С. Щербіна

 

20.12.2017

        

         Вибір професії

         З метою відбору кандидатів на навчання до вищих навчальних закладів МВС,  ознайомлення випускників загальноосвітніх навчальних закладів Долинського району із специфічними умовами вступу та навчання у навчальних закладах, які здійснюють підготовку поліцейських,  створення позитивного іміджу Національної поліції України, у  приміщенні районного будинку культури «ЧЕРВОНА КАЛИНА» для учнів випускних класів відбувся профорієнтаційний захід. До заходу долучилися й фахівці районного центру зайнятості.

Під час заходу старшокласникам презентували навчальні заклади системи МВС України, розповіли про умови вступу та проходження навчання. Також детально було висвітлено перспективи навчання та подальшого працевлаштування у лавах МВС України. Учасники заходу переглянули відеоролики з умовами навчання та проживання.

У свою чергу фахівці районного центру зайнятості поінформували учнів та педагогічних працівників про діючу платформу із профорієнтації та побудови кар'єри для молоді – портал «Моя кар'єра», за допомогою якого усі охочі зможуть пройти ліцензований міжнародний профорієнтаційний тест «Магелано університет» для вибору майбутнього напрямку навчання.

Усі учні, які зацікавилися навчанням у цих закладах, були запрошені до  Долинського районного центру зайнятості для проведення профдіагностики  на відповідність обраній професії.

Провідний фахівець відділу

надання соціальних послуг                                                                 С. Щербіна

 

30.11.2017

        

         Сприяємо зайнятості

         Протягом останніх десятиріч у світі відбулися суттєві зміни стосовно ставлення до осіб з інвалідністю. Основою цих змін є визнання рівності прав інвалідів на повноцінне життя у суспільстві та створення реальних умов для реабілітації та соціальної адаптації.

         Одним з головних пріоритетів державної політики у відношенні до людей з обмеженими фізичними можливостями є їх трудова зайнятість як важлива сторона кожного громадянина. Робота має позитивний вплив на життя цих людей, допомагає відчути себе потрібними суспільству, допомагає упоратися з наслідками інвалідності, сприяє реабілітації.

         Одним із пріоритетних напрямів роботи Долинського районного центру зайнятості є сприяння зайнятості інвалідів.

         Сьогодні на обліку в районному центрі зайнятості в пошуках роботи перебуває 24 особи з інвалідністю, всього на зареєстрованому ринку праці в поточному році перебувало 51 безробітний даної категорії. Рівень працевлаштування склав майже 16 відсотків, близько 4 відсотків проходили професійне навчання і 2 відсотки брали участь у громадських роботах. Складність залучення до активних програм зайнятості осіб даної категорії полягає в тому, що надання соціальних послуг здійснюється виключно за рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, вакансії, що подаються роботодавцями в основному їм не відповідають.

         Відповідно статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для роботодавців установлюється норматив робочих місць для працевлаштування у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця. Ця норма виконується не всіма роботодавцями, у тому числі серед органів влади.

         За інформацією Фонду соціального захисту інвалідів за 2016 рік 16 роботодавців не виконали норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів (термін подання звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2017 рік – до 01.03.2018).

         Зазначена ситуація є неприпустимою, тому що значно звужує права інвалідів на працю, унеможливлює їх повноцінну інтеграцію у суспільство.   

         Третього грудня українське суспільство відзначає Міжнародний день інвалідів. Зайнятість є однією із сфер створення рівних можливостей для осіб з особливими потребами. 

         Вже традиційно щороку державна служба зайнятості проводить заходи, направлені на те, щоб привернути увагу до осіб з інвалідністю усіх сторін соціального діалогу: органів влади, місцевого самоврядування, роботодавців, громадських організацій. Відповідно і цього року наказом Кіровоградського обласного центру зайнятості від 23 жовтня 2017 року № 140-Д-2017 на території області, в т.ч. Долинського району, проводиться ряд заходів, направлених на посилення взаємодії служби зайнятості з зацікавленими сторонами, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, забезпечення зайнятості осіб цієї категорії.

 

         Директор                                                                                        М. Соловйова

 

21.11.2017

Професійні горизонти

       У Долинському районі триває місячник профорієнтації молоді «Професійні горизонти».

       15 листопада  2017 року  фахівцями Долинського  районного  центру  зайнятості проведено виїзний профорієнтаційний захід для учнівської молоді Комунального закладу «Новогригорівська Друга загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Долинської районної ради».

       Для учнів дев’ятого та восьмого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» з використанням слайдів, під час якого школярі мали можливість ознайомитись з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості веб-портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

       Учні взяли активну участь  у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.

      Під час проведення заходу працював консультпункт центру зайнятості, у якому учні мали можливість ознайомитися з описами професій, затребуваних на сучасному ринку праці, професіями майбутнього, мали можливість пройти профдіагностичне тестування, виконати інтерактивні вправи та переглянути  профорієнтаційні відеоролики. 

В заході взяли участь 20 осіб. 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг   

С.Щербіна

 

15.11.201

         До уваги шукачів роботи!

У місті Долинська розпочав роботу новий масло-екстрактний цех із виробництва соняшникової олії потужністю 100 тонн на добу. Проект із будівництва цеху реалізовано товариством з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод». 

Варто зазначити, що на заводі, основним напрямком діяльності якого є оптова торгівля зерном, насінням та кормами для тварин, уже працевлаштовано 96 робітників. А відкриття нової лінії з переробки соняшникового насіння дало можливість створити ще 20 нових робочих місць. 

З переліком вакансій на даному підприємстві Ви можете ознайомитись на порталі державної служби зайнятості «Труд» або безпосередньо у районному центрі зайнятості!

При пошуку роботи врахуйте, що тільки у випадку легального працевлаштування Ваші трудові права будуть захищені, а період роботи – зарахований до страхового стажу.

Скористайтеся соціальними послугами Долинського районного центру зайнятості і отримайте легальну роботу!

Відділ надання соціальних послуг

17.10.2017

         Відкриваємо горизонти

       13 жовтня 2017 відбулася значуща подія для  району - відкриття Долинського відділення  Новгородківського ПТУ №36 в приміщенні  Комунального закладу "Долинська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 1 Долинської районної ради".

         У відкритті закладу взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, перший заступник голови районної державної адміністрації  Інна Зеленокорінна, голова районної ради Ірина Бондаренко та директор ПТУ № 36 Олег Вєтров, які щиро привітали учасників заходу та для  відмінної роботи педагогів та учнів вручили  цінні подарунки.

     У вітальному слові промовці акцентували увагу на можливостях новоствореного навчального закладу здійснювати підготовку висококваліфікованих робітників, суттєво підвищувати конкурентоздатність і професійну мобільність щодо працевлаштування випускників, а також за короткий термін навчання на основі сучасних технологій підвищувати кваліфікацію уже працюючих фахівців.

         Усі охочі змогли оглянути заклад і переглянути майстер-класи.

     У новоствореному відділенні учні здобуватимуть професії «слюсаря сільськогосподарської техніки», «водія категорії «С», «кухаря».  

     Даний заклад дуже потрібний жителям району, адже до сьогодні випускники шкіл Долинщини не мали можливості отримати професійну освіту за місцем проживання. Для служби зайнятості дана подія також важлива – є можливість організувати професійне навчання безробітних не за межами району.

        В ході урочистого відкриття навчального закладу відбулись короткі зустрічі з керівництвом. В ході обговорення питання професійного навчання директора центру зайнятості Соловйової М.А. з першим заступником голови обласної державної адміністрації Сергіїм Коваленко, першим заступником голови районної державної адміністрації  Інною Зеленокорінною, головою районної ради Іриною Бондаренко відзначено важливість даної події, адже не тільки молодь матиме можливість отримати професію. Безробітні також отримають базу для здобуття професії та підвищення своєї конкурентоспроможності на районному ринку праці. Відкриття даного закладу ставить попереду і нові цілі. Так, передбачається з введенням в дію цеху № 3 швейного виробництва «Мрія Є» відкрити можливість підготовки та перепідготовки шукачів роботи за професією «швачка», а значить і сприятиме підвищуванню зайнятості в районі та зменшення безробіття. 

 Директор                                                                                            М.Соловйова

 

«Соціальне партнерство в дії»

З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 11 жовтня 2017 року фахівці Долинського районного центру зайнятості провели виїзну акцію центру зайнятості на території Боківської сільської ради.

У рамках заходу відбулося проведення семінару для населення «Легальна зайнятість», під час якого учасники ознайомилися з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку.

В ході виїзної акції було проведено ділову зустріч з Боківським сільським головою – Турпак Т.М. Під час зустрічі надано коротку інформацію про державну службу зайнятості,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території. Підведено підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості, відбулось ознайомлення з основними напрямками діяльності центру зайнятості та соціальними послугами, які надає жителям села та роботодавцям служба зайнятості.

Також,  в приміщенні Боківської сільської ради проведено семінар для роботодавців, які ведуть свою діяльність на підвідомчій території. В семінарі взяли участь кадрові працівники ПП «Агромир», ФГ «Українські лани», ФОП Роман В.В., ФОП Трохимець К.В., КЗ «Боківська ЗОШ І-ІІІ ст.» та Боківська сільська рада.

Працівниками РЦЗ було оновлено інформаційний куточок в приміщенні сільської ради, де  відображено всі актуальні питання щодо законодавства, працевлаштування та послуг, які надає служба зайнятості.

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють в спеціалісти державної служби зайнятості.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Долинського РЦЗ     М.Павляча

«Вибір професії»

Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії. Ринок праці стрімко змінюється.  Щоб бути затребуваними на ринку праці майбутнього, молодим людям необхідно формувати знання, уміння та навички працівника, які дозволяють «йти в ногу з часом».

11 жовтня  2017 року Долинським районним центром зайнятості організовано та проведено виїзний профорієнтаційний захід  для учнівської молоді Боківської загальноосвітньої школи. Для учнів дев’ятого та одинадцятого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» з використанням відеороликів, під час якого школярі мали можливість ознайомитись з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. 

Також учні взяли активну участь  у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій». Бажаючи учні пройшли професійне тестування.       

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Долинського РЦЗ     С. Щербіна

 

 

 

 

12.09.2017

Співпраця Долинського районного центру зайнятості з роботодавцями

Для служби зайнятості роботодавець є клієнтом № 1: безкоштовно отримує від служби зайнятості близько двох десятків різноманітних послуг, направлених на підвищення зайнятості населення. Це, зокрема послуги щодо укомплектування вакансій, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних з подальшим працевлаштуванням під замовлення роботодавців, також надання компенсації єдиного соціального внеску при працевлаштуванні неконкурентоспроможних громадян, компенсації заробітної плати при працевлаштуванні ВПО, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З початку 2017 року Долинським районним центром зайнятості укомплектовано понад 500 вакансій. На замовлення роботодавців професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 265 безробітних. Крім того, 413 осіб за направленням служби зайнятості були долучені до тимчасових та громадських робіт. 3 роботодавці отримали компенсацію фактичних витрат соціального внеску за працевлаштування 9 безробітних осіб, які перебували на обліку в центрі зайнятості.

Таким досягнення у подоланні безробіття, на сьогоднішній день, Долинський районний центр зайнятості завдячує роботодавцям району. 

Хотілось висловити подяку сільським радам, селищній раді та міській раді, які виділили кошти на проведення громадських робіт у 2017 році та неодноразово створювали тимчасові робочі місця для благоустрою своїх територій, а саме Богданівській, Василівській, Березівській, Братолюбівській, Лаврівській, Маловодянській, Новогригорівській Першій, Новоолександрійській, Першотравневій, Суходільській, Олександрівській сільським радам, Молодіжненській селищній раді та Долинській міській раді.

Також, не можна не відзначити роботодавців, які протягом року створювали робочі місця для проведення тимчасових робіт. Здебільшого це сільськогосподарські підприємства: ПСП «Зарічне», ПП «Журба», ТОВ «Аграрна справа», ФГ «Геліос 2000», ПСП «Гайдук», ТОВ «Агрофірма «Нива», ФГ «Павик», ФГ «Відродження В»; приватні підприємці – ФОП Піловець В.І., ФОП Хоружій І.М. та ДП «Долинське лісове господарство».

Тісно співпрацюють з Долинський районним центром зайнятості роботодавці району у напрямку стажування безробітних під конкретне замовлення безпосередньо на робочому місці. Здебільшого цією послугою користуються фізичні особи-підприємці, а саме Парубенко Н.Г., Парубенко С.С., Парубенко І.С., Парубенко А.І, Секретарюк І.В., Піловець В.І., Нелюбова Р.В., Тютюник О.М., Барчик О.Г. та інші. Але,  потрібно відзначити і великі підприємства – ПСП «Надія», ТОВ «Агрофірма «Долинка», Долинське РСТ, ПСК «Долина-СТ», ПСП «Лідер-Агро», СФГ «Фаворит», ПП «Черніцький» та інші.

Ми закликаємо всіх роботодавців долучитись до плідної та ефективної співпраці на користь нашої громади. Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи Державна служба зайнятості надає безкоштовно, та є посередником на ринку праці між роботодавцем, який має потребу в кадрах, та людьми, які шукають роботу.

 

«Професійне навчання - перспективний напрямок роботи служби зайнятості»

Однією з соціальних послуг, які надаються Державною службою зайнятості, є професійне навчання зареєстрованих безробітних. Навчання проводиться для самозайнятості або під конкретне замовлення роботодавця.

З початку року направлено на професійне навчання 225 безробітних. Навчання проводиться за різноматітними напрямками: курси цільоваого призначення, стажування та групове навчання.

Найбільшу частку в кількості направлених на навчання протягом 2017 року складає стажування безробітних на робочому місці з подальшим працевлаштуванням – 165 осіб, на другому місці курси цільового призначення – 60 осіб та групова форма навчання - 20 осіб.

Позитивним досвідом Долинського районного центру зайнятості є співпраця з сільськогосподарськими підприємствами району, а саме ТОВ «АФ «Долинка», ТОВ «Агрофірма «Нива», ПСП «Гайдук», ПП «Журба», ПСП «Зарічне», ТОВ «Аграрна справа», ФОП Піловець В.І. та інші. Саме завдяки співраці з ними з початку року стажування пройшли майже 70 осіб.

У серпні місяці в нашому містечку відкрилось відділення  підприємства ТОВ «Швейне виробництво «Мрія Є». Підприємство планує створити більше 50 робочих місць.  На сьогодні вже оформлено 27 договорів на стажування безробітних за професіями «швачка», «комплектувальник виробів», «майстер» та в подальшому планується стажування ще 25 осіб (фото додається).

У районному центрі зайнятості постійно проходять семінари для роботодавців та безробітних щодо організації професійного навчання. Також, у приміщенні Центру можна ознайомитись з інформаційними матеріалами  щодо формування груп в ЦПТО ДСЗ та навчальних закладах Кіровоградської області; отримати інформацію про навчальні заклади Кіровоградщини та професії за якими можна одержати освітні послуги.

Як свідчить практика, громадяни, які наполегливо шукають роботу, її знаходять, можливо для цього необхідно отримати нові знання за професією, затребованою на ринку праці. Звертайтесь до центру зайнятості, ми допоможемо Вам у отриманні нових професій, знань і роботи!

«Жінка і праця»

17 серпня 2017 року у приміщенні районного центрі зайнятості проведено День інформації для жінок. Змістом цього заходу стало, насамперед, визначення позицій жінки на сучасному ринку праці, надання допомоги в побудові професійних планів, стратегії пошуку роботи, заохочення до легального працевлаштування, підвищення мотивації до праці тощо.

У рамках заходу пройшли різноманітні інформаційні семінари, а саме: з техніки пошуку роботи, «Легальна зайнятість», а також відбувся міні-ярмарок вакансій.

Жінки активно обмінювалися думками про необхідність набуття впевненості у власних професійних силах та можливості підвищення рівня самооцінки, вирішення проблем, пов’язаних з пошуком роботи та ін.

У роботі семінару взяла участь бібліотекар центральної районної бібліотеки для дорослих Олена Волкотруб, яка за допомогою вправ «Айсберг», «Плями на сонці» та «Сонечко» разом із учасниками заходу розкрила суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій.

Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Під час міні-ярмарку вакансій, який проведено на замовлення ФОП Татурян Н.Ф., шукачі роботи мали змогу отримати інформацію про діяльність даного  підприємства, наявність вільних робочих місць, умови праці та рівень заробітної плати. Результат – одна особа отримала направлення на працевлаштування за професією кухар.

У рамках Дня інформації працювали консультпункти з юридичних питань, профорієнтації та професійного навчання.

04.08.2017

          «Протидія торгівлі людьми» 

У рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в Долинському центрі зайнятості пройшов семінар-тренінг, з використанням інтерактивних вправ. Змістове наповнення даного заходу спрямоване на розкриття переваг легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми на динаміку розвитку суспільства тощо.

До проведення цього заходу запрошена бібліотекар центральної районної бібліотеки для дорослих Олена Волкотруб, яка за допомогою вправи «Ромашка» разом із учасниками заходу розкрила суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. Крім цього, у ході змістовної бесіди присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Присутні ознайомилися із законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, з можливостями тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників в галузі будівництва в Ізраїлі. Зазначалося, що така можливість надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль. Відповідно до зазначеної угоди визначено сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі, а саме: опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), арматурник - робота з металом, лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою) та штукатур (штукатурні роботи). Також було окреслено основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Долинського РЦЗ                                                  С.Щербіна

 

24.07.2017

Виїзний профорієнтаційний захід для учнівської молоді організував районний центр зайнятості

Підготувати школярів до свідомого вибору професійного шляху, популяризувати робітничі професії, сприяти формуванню у молоді засад профорієнтаційної культури особистості сприяє профорієнтаційна робота спеціалістів служби зайнятості з учнівською молоддю.

21 липня 2017 року фахівці районного центру зайнятості у дитячому оздоровчому таборі «Сонячний» провели профорієнтаційний захід – Виїзний профорієнтаційний захід для учнівської молоді, з використанням мобільного центра профорієнтації.

Для дітей, відпочиваючих у таборі було проведено низку змістовних, цікавих заходів та конкурсів. Учні були розподілені на три вікові групи. Для першої молодшої групи було проведено конкурс малюнку «Моя професія»; друга група брала участь у рухливих профорієнтаційних іграх, третя – взяла участь у конкурсі «Марафон  професій». У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у іграх: «Алфавіт професій», «Допитлива ворона», «Мудрість народна», «Показуха», «Ребуси», «Хода» під час яких вони продемонстрували свої знання, винахідливість, швидкість та активність.

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи.

В заході прийняло участь 170 осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг РЦЗ               Щербіна С.М.

                     

Соціальне партнерство в дії – Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру упродовж січня-червня 2017 року.

13 липня 2017 року, у приміщенні Долинської районної державної адміністрації відбувся семінар-нарада з головами міської, селищної та сільських рад району.   

Одним із питань черги денної розглянуто питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру в Долинському районі упродовж січня-червня 2017 року. 

У роботі семінар-наради взяли участь заступник голови Долинської райдержадміністрації Ворона О.М., голови селищної та сільських рад Долинського району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Всього в заході взяли участь 30 осіб.     

Директор районного центру зайнятості провела для учасників заходу інтерактивну презентацію «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру у Долинському районі у січні-червні 2017 року» засобами слайдів PowerPoint. Мета заходу – інформування органів місцевого самоврядування про стан ринку праці на підвідомчих територія та надання соціальних послуг населенню, підведення підсумків роботи з організації громадських робіт за півріччя, збільшення частки коштів місцевих бюджетів, спрямованих на фінансування робіт, тощо. 

Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова

 

З метою підготовки учнівської молоді до усвідомленого вибору професійного шляху, оптимізації професійного вибору, формування професійних інтересів та позитивного ставлення до видів діяльності, що користуються попитом на ринку праці, підвищення компетентності батьків та педагогічних працівників у наданні дітям допомоги у вирішенні питання вибору професії Долинським центром зайнятості  01червня  2017 року  було проведено Виїзний  профорієнтаційний захід для учнівської молоді в пришкільному таборі Гурівської загальноосвітньої школи.

У рамках заходу відбулись різноманітні ігри, конкурси. Для наймолодших – запропонували намалювати на асфальті свою майбутню професію, відбувся конкурс малюнка «Я через двадцять років» Друга група брала участь у рухливих профорієнтаційних іграх, третя – взяла участь у інтелектуальній профорієнтаційній грі «Ти і твій вибір». У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у іграх: «Професія на букву», «Анаграма», «Мудрість народна», «Плутанина», «Веселі ребуси»,  «Допитлива ворона» під час яких вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність.

Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.

Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні заклади.

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 91 особа.

 Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова

 

    Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії.        Щорічно ринок праці потребує висококваліфікованих представників робітничих професій. Тому служба зайнятості приділяє значну увагу підняттю престижу робітничих професій при проведенні профорієнтаційної роботи в школах серед учнівської молоді.

      30 травня  2017 року Долинським районним центром зайнятості було організовано та проведено акцію «ВИПУСКНИК»  для учнівської молоді Марфівської загальноосвітньої школи, під час якої було проведено ряд профорієнтаційних заходів. Для учнів дев’ятого та восьмого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» з використанням відеороликів , під час якого школярі мали можливість ознайомитись з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. 

       Також учні взяли активну участь  у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань. 

      Бажаючи учні пройшли професійне тестування.       

     Під час акції школярі обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, ринок актуальних професій регіону, вимоги роботодавців до працівників та можливі помилки у виборі професії. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

В заході прийняло участь 69 осіб.

  

Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення Першого Національного кар’єрного Форуму

 

День відкритих дверей для осіб з інвалідністю

 

 19 травня 2017 року в Долинському районному центрі зайнятості відбувся День відкритих дверей для осіб з інвалідністю у рамках якого проведено низку різноманітних інформаційних, просвітницьких, довідкових та інших заходів, що спрямовані на підвищення ефективності соціального захисту людей з інвалідністю, надання якісних та результативних соціальних послуг щодо сприяння працевлаштуванню таким клієнтам.

У рамках Дня відкритих дверей для шукачів роботи, з числа осіб з інвалідністю було проведено  профінформаційних семінар, під час якого присутні  учасники вчилися пізнавати себе, робити важливі кроки щодо змін у професійній кар’єрі; мали можливість  усвідомити  необхідність максимального використання  прихованих  ресурсів; дискутували, ділилися власним досвідом, розповідали про планування майбутнього та ін., отримали актуальну і корисну інформацію про стан місцевого ринку праці; перспективи працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району; соціальні послуги, які надає служба зайнятості, зокрема її можливості щодо підбору підходящої роботи; організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації; участі зазначеної категорії громадян у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а також сприяння у започаткуванні власної справи тощо.

В заході прийняв участь головний спеціаліст управління соціального захисту населення Долинської РДА Курілко О.В. який проінформував учасників про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, зокрема, про умови надання субсидій на житлово-комунальні послуги, про безоплатний проїзд, забезпечення санаторно-курортними путівками для реабілітації, забезпечення транспортом.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері довіри та взаєморозуміння. На завершення заходу всі учасники обмінювалися думками та були вдячні за отриманий заряд впевненості в собі, власних силах та можливостях, а також бажання якнайшвидше знайти роботу та стати повноцінними членами суспільства. Загалом, у заході взяло участь  близько 15 осіб.

  Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова  

 

СЕМІНАР З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ

16 травня 2017 року на базі Долинського районного центру зайнятості було проведено черговий інформаційний семінар під назвою «Зелений туризм – реальний шанс започаткування власної справи». Працівниками музею історії Долинського району було наголошено, що сільський туризм має перспективне значення для розвитку нашого району та допоможе реалізувати невикористані можливості села. В роботі семінару взяли участь 16 осіб, які визнані безробітними. Ключове питання семінару: особливості започаткування і ведення бізнесу у сфері сільського «зеленого» туризму. Отримати необхідну інформацію, консультацію щодо започаткування садиби «зеленого» туризму ви зможете отримати в Музеї історії Долинського району, який знаходиться за адресою м. Долинська, вул. Лазарєва, 8; тел.: 3-17-69, моб. тел. 0953677004.

 

 

Прес-реліз

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія

з профорієнтації випускників шкіл

 

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі Інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості, не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої в людини є найбільші здібності.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Долинського районного центру зайнятості.

Тел.: (05234) 5-30-91, (05234) 5-37-34

 

«ВЕСЕЛІ БОКОВЕНЬКИ»

       Для професійного самовизначення спеціалістами Долинського районного центру зайнятості 10 травня 2017 року за участі соціальних партнерів  Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки» було організовано та проведено День відкритих дверей на виробництві для учнівської молоді Навчально-виховного комплексу  «Долинська гімназія» загальноосвітньої школи №3 І-ІІІст..

      Незабаром випускникам шкіл належить зробити один з головних виборів у своєму житті – обрати професію, з якою буде пов’язане їхнє подальше життя. В цей час школярам вкрай потрібна допомога фахівців з профорієнтації та докладне знайомство з світом професій. Сьогодні існує багато цікавих професій. Є й такі, які мало просто опанувати, ними потрібно жити та повністю їм віддаватися.

      На початку заходу спеціаліст центру зайнятості Світлана Щербіна розповіла про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості для молоді. С. Щербіна наголосила, що у лісовому господарстві працюють люди різних професій – це лісники й лісокультурними, лісоруби, техніки й інженери та ін. Продовжила розповідь про професії лісового господарства  директор ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» Галина Василівна Підтикана, яка зазначила, що стати добрим лісовим господарем зможе той, хто любить природу, щоб вести лісове господарство, бути його охоронцем, необхідно знати життя лісу, особливості лісової роботи. Для опанування цими знаннями важливо не тільки дістати спеціальну освіту, а й працювати постійно в одному лісовому господарстві.     

      Неабияке значення має фізична підготовка, витривалість і винахідливість, мужність і стійкість, уміння добре володіти встановленого зразка, зброєю. Адже працівникові лісу доводиться зустрічатися із стихійними природними явищами, лісовими пожежами та ін.

     Найзахоплюючою частиною заходу для учнів стала екскурсія по дендрологічному парку, під час якої вони ознайомилися з історією його виникнення, з різноманітними рослинами завезеними з віддалених куточків планети, які  за допомогою плідної людської праці змогли рости в степовій зоні.

     Наприкінці заходу учні подякували працівникам Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки», які в свою чергу запросили тих, хто бажає стати спеціалістами лісового господарства, вступити до лісотехнічних вузів, лісних технікумів України.

 Директор  М.Соловйова

 

 

Прес-реліз

ринок праці: мовою цифр

 Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (8,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (20%), на кваліфікованих робітників з інструментом (45%), на робітників з обслуговування, експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (9%) та кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,2 %).

Станом на 01 квітня 2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 1065 безробітних громадян, з  яких 59,9 % складали  жінки, 39,5% – молодь  віком до 35 років, 41,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-березні 2017 року статус безробітного мали 1424 особи, з них отримали статус безробітного безпосередньо в березні 117 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-березні 2017 року районним центром зайнятості працевлаштовано 163 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 11,5.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  168 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 11,8 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 184 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 12,9%.

Станом на 01 квітня 2017 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 134 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  8  осіб.

Станом на 01 квітня 2017 року 587 осіб отримували допомогу по безробіттю.

 Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

ДЕНЬ ПОЛІЦІЇ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

   З метою якісної організації добору кандидатів на службу в поліції серед зареєстрованих безробітних 28 березня 2017 року у Долинському районному центрі зайнятості відбувся День поліції, структурними елементами якого стали профорієнтаційний семінар для безробітних громадян та ділова зустріч керівників відповідних структур. У проведенні взяла участь Ольга Плосконос, начальник сектору кадрового забезпечення Долинського відділу поліції ГУ Національної поліції в області.

   Під час інформаційного семінару О. Плосконос розповіла учасникам заходу про роботу нової поліції, зміни які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи в її діяльності, переваги професії поліцейського, а також наголосила, що однією із позитивних сторін професії є відчуття власної гідності, гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні. Впродовж всього семінару здійснювалась трансляція презентації про набір до лав Національної поліції. Співробітник поліції поінформувала про наявні актуальні  вакансії: 2 – поліцейські ізолятора тимчасового тримання, 3 – поліцейських сектору реагування патрульної поліції, слідчий, інспектор сектору кадрового забезпечення, дільничний офіцер поліції, інспектор моніторингу, поліцейський сектору превенції.  

   В заході взяло участь близько 20 безробітних. Молодих людей зацікавила перспектива працевлаштування в поліцію, та ще й можливість продовжити навчання перебуваючи на посаді без відриву від служби. Під час діалогу, кілька безробітних вже вирішили спробувати пройти конкурсний відбір.

   Також відбувся конструктивний діалог співробітник поліції О. Плосконос та заступника директора районного центру зайнятості Ольги Мельник стосовно напрацювання спільних дій з добору претендентів на службу в поліції серед зареєстрованих безробітних або осіб, які перебувають на обліку, як шукачі роботи.

  Під час якого було обговорено можливості служби зайнятості стосовно добору необхідних працівників з числа незайнятих трудовою діяльністю громадян. Також О. Мельник наголосила, що служба зайнятості у разі потреби докладе максимум зусиль, щоб забезпечити професійний відбір кандидатів на службу в поліції.

   Сторони обговорили питання організації спільних інформаційних заходів, спрямованих на залучення зареєстрованих безробітних до служби в поліції; створення в центрі зайнятості інформаційного кутка для розміщення оголошень щодо умов проходження служби в поліції, рекламно-агітаційних матеріалів, зокрема буклетів, переліку посад тощо.

   На завершення зустрічі керівники висловили готовність до подальшої  співпраці щодо добору претендентів на службу в поліції  та висловили сподівання, що лави нової Національної поліції поповнять справжні патріоти, які хочуть змінити долю України на краще.

 Заступник директора Мельник О.О.

     

 

У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

У рамках виїзного дня до Олександрівської сільської ради Долинським районним центром зайнятості проведена профорієнтаційна акція «Випускник» для учнів Олександрівської загальноосвітньої школи. У її рамках відбулися різнопланові заходи, а саме: профорієнтаційні уроки із серії «Реальне трудове життя», інтелектуальна гра «Подорож у світ професій», презентація професій, – що покликані забезпечити школярів корисною інформацією стосовно вдалого вибору сфери професійної діяльності відповідно до власних вмінь та схильностей.

«Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії», - так розпочала захід Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг  Долинського центру зайнятості. З кожним бажаючим спеціалісти центру провели  індивідуальне  профдіагностичне тестування за методиками, що визначають нахили особистості до певного типу професій, за допомогою якого кожен школяр міг або підтвердити свій вибір професій, або обрати ту, яка дійсно підходить йому за психологічними критеріями.

Крім того, школярів ознайомлено з діючою для молоді платформою із профорієнтації та побудови кар'єри - порталом «Моя кар'єра», який пропонує пройти безоплатне комплексне тестування, що допоможе виявити власні схильності та здібності до різних видів діяльності, розібратись у собі та зробити правильний вибір.

      Діти зробили висновок, що правильно обрати майбутню професію – значить правильно обрати свій подальший життєвий шлях, отримати перепустку в успішне та щасливе майбутнє. Сподіваємось, що допомога, яку надає служба зайнятості, сприятиме правильному та впевненому професійному визначенню майбутніх випускників.

 Заступник директора  О.Мельник

Напередодні свята всіх жінок - 8 Березня у Долинському районному центрі зайнятості відбувся День інформації для жінок. У рамках заходу було проведено низку різнопланових консультаційно-довідкових заходів, змістове наповнення яких спрямоване на вирішення найбільш актуальних проблем, пов’язаних із працевлаштуванням. У заході взяли участь фахівці Долинського бюро правової допомоги.

  Так,  під час екскурсії по просторових зонах центру зайнятості, зокрема секторам самостійного пошуку роботи та профінформаційному, присутні  мали можливість ознайомитися з описами професій, інформаційно-довідковими матеріалами щодо професій та спеціальностей; переглянути інформацію про підприємства, установи, організації району. Учасники ознайомилися із законодавством України, що гарантує рівні права чоловіка та жінки на ринку праці, соціальними послугами служби зайнятості.

   Також відбувся семінар «Жінка на ринку», що спрямований на формування у жінок почуття правової захищеності, позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, рівня внутрішньої мотивації до досягнення власних життєвих цілей,  рівня гендерних та правових знань, надання психологічної підтримки та стимулювання до професійної самореалізації.

    Крім того, жінкам надавалася допомога щодо оволодіння навичок самопрезентації під час пошуку роботи, формування позитивного і свідомого ставлення до власного професійного майбутнього, до активного процесу працевлаштування, підвищення рівня внутрішньої мотивації до досягнення життєвих цінностей.

     Перед жінками виступила фахівець Долинського бюро правової допомоги Валентина Татарченко, яка надала інформацію - як вирішити  проблеми із соціальним забезпеченням, що треба робити, якщо роботодавець порушує ваші права чи виникли труднощі у підприємницькій діяльності; що треба робити, якщо є проблеми у сімейних відносинах чи у контактах з органами влади; якщо вас дискримінують за ознакою статі чи є якість питання у громадській діяльності.

 Заступник директора О.Мельник

 

 У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

У рамках виїзного дня до Маловодянської сільської ради Долинським районним центром зайнятості проведена профорієнтаційна акція «Випускник» для учнів Червоноозерської загальноосвітньої школи. У її рамках відбулися різнопланові заходи, а саме: профорієнтаційні уроки із серії «Реальне трудове життя», інтелектуальна гра «Ти і твій вибір», презентація професій, – що покликані забезпечити школярів корисною інформацією стосовно вдалого вибору сфери професійної діяльності відповідно до власних вмінь та схильностей.

«Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії», - так розпочала захід Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг  Долинського центру зайнятості.

Цього ж дня для учнів Маловодянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено професіографічну екскурсію на ТОВ «Агрофірма«Нива», що спеціалізується вирощуванні зернових культур.

Змістом професіографічної екскурсії стала орієнтація молоді на вибір сфери майбутньої спеціальності. У процесі заходу учні мали змогу ознайомитися зі структурою зазначеного підприємства, характеристикою його продукції та видами праці, що на ньому використовуються. Крім цього, для учнів була здійснена презентація наступних професій: агроном, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

Під час екскурсії представник підприємства розказав та наочно продемонстрував учнівській молоді сучасні зернозбиральні комбайни, трактори, сівалки та інший сільськогосподарський інвентар. Школярі мали змогу побувати в цеху з переробки соняшникового насіння, де спостерігали повний виробничий процес.

  Заступник директора  районного центру зайнятості Олена Мельник

  

 

На Долинщину продовжують повертатись наші захисники – демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО. Повертаючись до мирного життя, усі вони потребують підтримки для продовження повноцінного життя, в тому числі реалізації права на працю.

    З метою комплексного надання послуг цій категорії населення 03 лютого у Долинському центрі зайнятості було проведено День відкритих дверей для військовослужбовців та учасників АТО. До участі у Заході були запрошені головний спеціаліст районного бюро правової допомоги Сергій Кравчина; голова громадської організації «Районна спілка воїнів учасників АТО «ЗАХИСНИК» Вадим Мирошніченко; представник районного військового комісаріату  Юрій Пташинський.

  Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг під час семінару наголосила на тому, що центр зайнятості допомагає у працевлаштуванні та соціальній реабілітації тим громадянам , які цього зараз найбільше потребують –демобілізованим військовослужбовцям, які повертаються додому; ознайомила зі станом ринку праці, актуальними вакансіями, послугами, які надає служба зайнятості, можливістю проходження професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Головний спеціаліст районного бюро правової допомоги С Кравчина розповів про послуги, які надаються учасникам АТО .

    Голова громадської організації «Районна спілка воїнів учасників АТО «ЗАХИСНИК» Вадим Мирошніченко  розповів про діяльність організації, куди можуть завжди звернутись військовослужбовці та учасники АТО для вирішення нагальних проблем. В.Мирошніченко відзначив важливість проведення спільних заходів, які мають велике значення для цих людей.  Живе спілкування з представниками соціальних служб сприяє швидшій соціалізації у активне життя, вирішення соціальних питань та об’єднує зусилля служб у бажанні допомогти людям, які виконували свій обов’язок та захищали територіальну цілісність та суверенітет України.

     В заході прийняло участь понад 30 осіб.

 

 

 Ринок праці: мовою цифр

   Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (8,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (20%), на кваліфікованих робітників з інструментом (35%), на робітників з обслуговування, експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (9%) та кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,2 %).

Станом на 01 січня 2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 967 безробітних громадян, з  яких 59 % складали  жінки, 41,2% – молодь  віком до 35 років, 42,5% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-грудні 2016 року статус безробітного мали 2603 особи, з них отримали статус безробітного безпосередньо в грудні 176 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-грудні 2016 року районним центром зайнятості працевлаштовано 640 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 24,6%.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  739 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 28,4 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 299 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 11,49%.

Протягом  січня - грудня 2016 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримала 1 особа.

Станом на 01 січня 2017 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 92 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  10  осіб.

Станом на 01 січня 2017 року 538 осіб отримували допомогу по безробіттю.

Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

 

  20.12.2016 р. у Долинському районному центрі зайнятості пройшов День відкритих дверей для для незайнятих трудовою діяльністю громадян за участі представників районного бюро правової допомоги.

Мета та зміст проведеного заходу обумовлені необхідністю розширення уявлення осіб різних категорії незайнятих громадян про власні уміння, знання, рівень професіоналізму та визначення шляхів їхньої адаптації до вимог сучасного ринку праці й реінтеграції в систему реальних трудових відносин. В рамках заходу пройшли семінари:  «Оволодій новою професією» для осіб віком до 35 років; «Із загальних питань зайнятості та стану ринку праці»; інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО.

Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості районного центру зайнятості, ознайомила присутніх зі станом місцевого ринку праці, з комплексом послуг, які служба зайнятості надає клієнтам, а саме: можливість проходження навчання для підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок центру зайнятості; участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру; підготовка та написання резюме; корисні веб-ресурси для пошуку роботи або розміщення резюме.

Під час семінару для військовослужбовців та учасників АТО, С. Щербіна акцентувала увагу учасників на нововведеннях щодо додаткових гарантій при працевлаштуванні учасників АТО, поінформувала присутніх про можливість безкоштовного навчання англійській мові (онлайн) завдяки соціальному проекту «Лінгва Скілз» та ін.

В ході інформаційного семінару для військовослужбовців та учасників АТО фахівець районного бюро правової допомоги роз'яснив присутнім норми чинного законодавства, що забезпечують право вказаної категорії громадян на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу. Також розповів про порядок та процедуру отримання послуг адвоката за державний кошт, ознайомив з переліком категорій населення, котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Загалом зустріч пройшла в режимі активного діалогу. Фахівці районного центру зайнятості та запрошені гості доклали максимум зусиль, щоб відповісти на запитання учасників заходу. Тож всі сторони залишились задоволеними результатами спілкування.

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова

 

 

   З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 21 жовтня 2015 року фахівці Долинського районного центру зайнятості провели виїзну акцію центру зайнятості на території Василівської сільської ради.

У рамках заходу відбулося проведення семінару для населення «Служба зайнятості – працівникам села», під час якого учасники ознайомилися з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку.

   В ході виїзної акції було проведено ділову зустріч з Василівським сільським головою. Під час зустрічі надано коротку інформацію про державну службу зайнятості,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території. Підведено підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості, відбулось ознайомлення з основними напрямками діяльності центру зайнятості та соціальними послугами, які надає жителям села та роботодавцям служба зайнятості.

   Також,  в приміщенні Василівської сільської ради проведено семінар для роботодавців, які ведуть свою діяльність на території села. В семінарі взяли участь кадрові працівники ПСП «Колос», ПСП «Василівське», ПСП «Лідер-Агро», СФГ «Анатолій» та ФГ «Олександра».

    В рамках обласного Місячника профорієнтації молоді «Моя професія – мій успіх» проведено профорієнтаційну Акцію «ВИПУСКНИК» в Василівській  загальноосвітній школі. В рамках акції відбулися профорієнтаційні заходи, спрямовані на допомогу старшокласникам в усвідомленому виборі професії з врахуванням власних інтересів, здібностей, нахилів. Присутні отримали інформацію про професії, які користуються попитом на ринку праці, послуги, що надає служба зайнятості молоді та ін.

 Так, під час профорієнтаційного уроку школярі вирішували життєво важливе питання – яку професію обрати і як стати успішною людиною. У ході жвавої дискусії учні висловлювали обґрунтовані думки про власні мотиви вибору тієї чи іншої професії та отримали поради фахівців центру зайнятості щодо уникнення при цьому помилок.

Крім того, хлопчаки та дівчата брали участь у різноманітних інтерактивних іграх: «Хто є хто?», «Гра-асоціація», «Скептик та оптиміст», «Аукціон», «Плутанина» , «Анограма» у ході яких вони мали змогу перевірити власні знання про професії; поміркувати і самостійно визначити, які саме здібності потрібні для тієї чи іншої професії, чи володіють вони такими якостями, як саме обирати майбутню трудову діяльність та ін. Граючись, учні  мандрували світом професій, мали можливість отримати багато інформації про ті професії, які користуються попитом на ринку праці, про вимоги роботодавців до працівників тощо. Також усі бажаючі мали змогу оцінити свої професійні нахили за допомогою профдіагностичних методик.

Із педагогічними працівниками було проведено інформаційний семінар, де йшлося про сприяння служби зайнятості в організації профорієнтаційних заходів, зокрема спрямованих на допомогу їм у виявленні та формуванні інтересів, нахилів, здібностей школяра до певного виду діяльності. Вони були дуже вдячні за індивідуальні консультації та методичні поради, які отримали в рамках заходу, і впевнені, що саме з їхньою допомогою  діти зроблять свій перший крок у доросле життя. 

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють  спеціалісти державної служби зайнятості. Тому хотілось сподіватися, що вкладені зусилля фахівців Долинського РЦЗ допоможуть зменшити кількість безробітних на території Василівської сільської ради.

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова 


Долинський районний центр зайнятості з 28.11.2016р. по 16.12.2016р. проводе заходи в рамках Всеукраїнського тижня права До уваги  клієнтів центру зайнятості!

30.11.2016р.     13.00 год. – Семінар "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» (Долинська загальноосвітня школа№2 І-ІІІст.).

30.11.2016р.    14.00год. – правова вікторина «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах» (Долинська загальноосвітня школа№2 І-ІІІст.).

05.12.2016р.    08.00год. – Семінар «Офіційне працевлаштування мій захист» (Долинський районний центр зайнятості)

 09.12.2016р.    08.00год. - Семінар «Офіційне працевлаштування мій захист» (Долинський районний центр зайнятості)

14.12.2016р.     13.00год – Профорієнтаційний урок «Як закон регулює працю неповнолітніх» (Долинська загальноосвітня школа№4 І-ІІІст.).

14.12.2016р.      14.00год. – Правова вікторина «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах»   (Долинська загальноосвітня школа№4  І-ІІІст.).         

За  додатковою інформацією звертайтеся до спеціаліста центру зайнятості на робочому місці 1, 3, 4, 5, 6.

 

   У рамках Місячника сприяння зайнятості інвалідів 24 листопада 2016 рокуДолинським районним центром зайнятості для громадян з інвалідністю проведено День відкритих дверей, у якому взяли участь 10 незайнятих трудовою діяльністю громадян даної категорії.

В рамках заходу відбувся, зокрема тренінг-семінар «Відчуй себе впевнено», спрямований на допомогу особам з особливими потребами у самопізнанні, подоланні невпевненості, підвищення їх мотивації до праці, формування у них навичок впевненої поведінки на ринку праці  та ін. Учасники заходу мали можливість розкрити та усвідомити свої внутрішні особистісні ресурси, оволодіти навичками пошуку роботи, дізнатися про прийоми ефективного спілкування, набути впевненості, навчитися правильно ставити цілі і визначати оптимальні шляхи їх досягнення тощо.

В семінарі «Легальна зайнятість» прийняла участь головний спеціаліст управління соціального захисту населення Світлана Литвиненко, яка надала інформацію учасникам про послуги, які надаються клієнтам даної категорії зокрема про навчальні заклади для реабілітації інвалідів. Також в семінарі взяла участь юрисконсульт центра зайнятості Наталія Музинська, яка інформувала присутніх про правомірність під час легального працевлаштування. Крім того, присутніх ознайомлено зі станом місцевого ринку праці, перспективами їх зайнятості, з додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає служба зайнятості особам зазначеної категорії тощо.

На завершення заходу, усі учасники обмінювалися думками та були вдячні за отриманий заряд впевненості в собі, власних силах та можливостях, а також бажання якнайшвидше знайти роботу та стати повноцінними членами суспільства.

Цього ж дня за участі КП «Центр», КП «Долинський міськкомунгосп»,  ВАТ «Долинський комбікормовий завод» відбувся ярмарок вакансій, в результаті якого 4 особи направлено на підприємтсва для ознайомлення з умовами праці безпосередньо на робочих місцях.

Директор районного центру зайнятості М.Соловйова

 

 

«Вибір професії»

Як зрозуміти, хто ти є і яке місце колись займеш у суспільстві? Які таланти ховаються у потаємних куточках твоєї душі, як їх розпізнати і втілити в життя? Немає такої людини, яка б не замислювалася над цим питанням. Звичайно, кожен може віднайти себе, та все ж не без допомоги старших: батьків, вчителів, людей, які допомагають знайти свою професію та в подальшому майбутньому стати  кваліфікованим фахівцем – майстром своєї справи.

На сьогодні в профорієнтаційній роботі з учнями дуже важливо вчасно звернути увагу підростаючого покоління на необхідність обов’язково враховувати вимоги ринку праці при виборі майбутньої професії. Особлива увага приділяється практичному ознайомленню школярів з низкою актуальних на ринку праці професій шляхом проведення професіографічних екскурсій на підприємства району.

За ініціативи Долинського районного центру зайнятості в рамках Місячника профорієнтації молоді "Світ професій: праця та покликання" для учнів старших класів НВК «Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3», які виявили бажання присвятити лікарській справі своє життя, була проведена професіографічна екскурсія до центральної районної лікарні.

Головний лікар Григоренко Галина Володимирівна гостинно зустріла школярів,  розповіла про структуру лікувально-профілактичної мережі району, специфіку та особливості роботи медичних працівників, важливі комунікативні якості, якими необхідно володіти медичному персоналу, показала де і як щодня надають допомогу хворим людям.

В ході екскурсії школярі мали змогу на власні очі побачити та дізнатися багато цікавого про професії, які затребувані на сьогоднішній день у даному медичному закладі: сестра медична, сестра медична з лікувальної фізкультури, лікар-хірург, лікар-інфекціоніст,  лікар загальної медицини – сімейний лікар, лікар-стоматолог-ортопед. Діти  мали змогу поставити питання, які їх цікавили, та отримати вичерпні відповіді.  

    Учням сподобалась екскурсія, вони з цікавістю поспілкувалися з персоналом лікувального закладу. Звичайно, до остаточного вибору професії ще далеко. Проте, нехай збуваються мрії кожного, і кожен знайде собі роботу, про яку мріє. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості дітей. Хтозна, можливо невдовзі хтось з них з натхненням працюватиме саме тут.  

Такі професіографічні екскурсії допоможуть молодим людям краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширити кругозір та уявлення про омріяну професію. На завершення, учні подякували організаторам заходу за можливість поспілкуватися із фахівцями, побачити їхню роботу. Безперечно, нова інформація, яку вони почули і побачили, стане в нагоді при виборі майбутнього фаху.

 

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова

 

10 листопада 2016 року була проведена Виїзна акція Долинського центру зайнятості для населення, яке проживає на території Молодіжненської селищної ради. В рамках Виїзної акції була проведена Акція «ВИПУСКНИК» для учнівської молоді Молодіжненської загальноосвітньої школи.

    У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

    Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні закладиТакож профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

Усі бажаючи, під час індивідуальних консультацій, за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 50 осіб.

 Директор районного центру зайнятості  Марина Соловйова

 

 

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ ПРИ ДОЛИНСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ

 20 травня 2016 року  Долинським  районним  центром  зайнятості в приміщенні Долинської міської ради було проведено  масовий інформаційно-довідковий захід - Ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості. Захід було проведено за ініціативи Долинського міського голови Тернавської В.В.

Метою заходу було сприяння роботодавцям в оперативному підборі необхідних працівників, надання можливості громадянам, які шукають роботу або хочуть змінити роботу, підібрати для себе підходящу роботу, зустрітися безпосередньо з роботодавцями, ознайомитися з діяльністю підприємств. Відкриваючи захід, директор Долинського РЦЗ Соловйова М.А. проінформувала присутніх  про ситуацію на ринку праці в районі та місті, представила присутніх роботодавців, розповіла про роботу, яку проводять фахівці центру зайнятості для прискорення працевлаштування безробітних, про співпрацю центру зайнятості з роботодавцями щодо питання надання вакансій для працевлаштування.

Долинський міський голова Тернавська В.В., в свою чергу, наголосила про важливість проведення таких заходів та зазначила, що укомплектування вакансій комунальних підприємств міста є важливою проблемою сьогодення. Розповіла про перспективи та переваги офіційного працевлаштування. Також, запросила всіх бажаючих для співбесід після проведення заходу.

В заході приймали участь начальник КП «Долинський міськомунгосп» Кушко А.В. та начальник КП «Коодринаціний центр» Глушко І.О. Запрошені роботодавці розповіли про діяльність  підприємств, перспективи розвитку, соціальні гарантії, вимоги до претендентів на заявлені вакансії, умови праці та розмір заробітної оплати, можливість проходження навчання та  стажування безпосередньо на робочих місцях. Роботодавці презентуючи свої підприємства, ознайомили безробітних з наявними вакансіями, умовами праці, вимогами до претендентів та рівнем заробітної плати. Відвідувачі мали добру нагоду підшукати собі місце роботи та поспілкуватися з представниками підприємств.

В результаті співбесід  5 особам запропонована робота. В рамках заходу працювали консультпункти: з юридичних питань, професійне навчання та профінфомаційний. Бажаючі отримали консультації з питань зайнятості, соціального захисту незайнятого населення, можливості професійного навчання та законодавства України.

Підводячи підсумки заходу працівники центру зайнятості та роботодавці висловили сподівання на подальшу тісну співпрацю у напрямку урегулювання ситуації на ринку праці.

 Директор РЦЗ  М.Соловйова

 

   Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії. Щорічно ринок праці потребує висококваліфікованих представників робітничих професій. Тому служба зайнятості приділяє значну увагу підняттю престижу робітничих професій при проведенні профорієнтаційної роботи в школах серед учнівської молоді.

      12 жовтня  2016 року Долинським районним центром зайнятості було організовано та проведено виїзну акцію для населення с. Варварівки. У рамках акції для учнівської молоді Варварівської загальноосвітньої школи було проведено ряд профорієнтаційних заходів. Для учнів дев’ятого та восьмого класів проведено профорієнтаційний урок «Вибір професії – вибір майбутнього», під час якого школярі взяли активну участь у обговоренні питань щодо правил вибору професій.  Учні ознайомилися з поняттям професіограми та з тим, як вони створюються. Профконсультант допомагала учням аналізувати описи робітничих професій за такою структурою: зміст діяльності, кваліфікаційні вимоги до професії, вимоги до професійно-важливих якостей, медичні протипоказання, професійна освіта, можливості працевлаштування за професією. Були розглянуті професії: кухар, продавець, офіціант, електрогазозварник, водій автотранспортних засобів.

 Дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

Під час акції школярі обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, ринок актуальних професій регіону, вимоги роботодавців до працівників та можливі помилки у виборі професії. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

В заході прийняло участь 30 осіб.

 Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова


  

   Прес-реліз

 ринок праці: мовою цифр

 Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (7,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (18%), на кваліфікованих робітників з інструментом (30%), на робітників з обслуговування,

експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (8%) та таваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,3 %).

Станом на 01 жовтня 2016 року в центрі зайнятості було зареєстровано 950 безробітних громадян, з  яких 64 % складали  жінки, 42,5% – молодь  віком до 35 років, 41,9% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-вересні 2016 року статус безробітного мали 2236 осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в вересні 137 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-вересні поточного року районним центром зайнятості працевлаштовано 514 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 23%.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  598 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 26,7 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 235 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 10,5%.

Протягом  січня - вересня 2016 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримала 1 особа.

Станом на 01 жовтня 2016 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 150 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  6  осіб.

Станом на 01 жовтня поточного року 481 особа отримувала допомогу по безробіттю.

 Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

    З метою підвищення поінформованості населення щодо діяльності служби зайнятості і соціальних послуг, які вона надає; оперативного поширення нової важливої для населення інформації про ситуацію на місцевому ринку праці; забезпечення якісного професійного інформування населення та шкільної молоді до усвідомленого вибору сфери трудової діяльності, популяризації робітничих професій, упередження безробіття  22 вересня 2016 року була проведена Виїзна акція Долинського центру зайнятості для населення, яке проживає на території Першотравневої сільської ради. В рамках Виїзної акції була проведена Акція «ВИПУСКНИК» для учнівської молоді Першотравневої загальноосвітньої школи.

      У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

    Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні закладиТакож профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

Усі бажаючи, під час індивідуальних консультацій, за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 50 осіб.

Дополнительная информация