За сприяння служби зайнятості долинчанин не лише відкрив власну справу, а й зміг підтримати її під час карантину

 

 

Які документи необхідні для реєстрації в центрі зайнятості?

 

Яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам з інвалідністю

 

На Кіровоградщині працює «Електронна черга» для безробітних роботу електронної черги служби зайнятості відновлено зареєструйся на прийом до центру зайнятості у режимі онлайн

 

На Кіровоградщині шукають близько 80 водіїв Кіровоградщина: водіям пропонують зарплату до 15 тисяч гривень на Кіровоградщині роботодавці потребують близько 80 водіїв. Зарплата до 15 тисяч

 

До уваги мешканців Долинщини!

07 серпня 2020 року Долинська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості відновлює прийом клієнтів служби зайнятості безпосередньо в приміщенні.

Вхід до приміщення служби зайнятості виключно у захисній масці.

Нагадуємо, що в Долинській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості встановлено наступний режим роботи:

понеділок – четвер: початок роботи – 8.00, закінчення -17.00

п’ятниця: початок роботи – 8.00, закінчення – 15.45

субота і неділя – вихідні дні  

 

 

Стань фахівцем косметичної галузі за підтримки служби зайнятості

На базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітні громадяни мають можливість отримати професію «косметик».

 У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ця професія на особливому рахунку: до послуг слухачів спеціалізований кабінет із сучасним обладнанням – мікротоки, парафіноплав, солярій; косметологічним комбайном (фонофорез, лампа Уно, вакуумна чистка, вапоризатор, лампа-лупа і т.д.); вакуумно-роликовим масажером, апаратом пресотерапії, термоковдрою, апаратом для мікротокової терапії, фонофорезу, світлотерапії, апаратом RF-ліфтингу і кавітації та іншими, професійним інвентарем та матеріалами.

Умовами до направлення на навчання є:

  • середня медична освіта;
  • повноліття (не менше 18 років);
  • медична довідка з допуском до професії.

Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Роботодавці Кіровоградщини можуть дізнатися про нюанси зайнятості у соцмережі Facebook

      До основних завдань державної служби зайнятості належить надання роботодавцям послуг з добору працівників, участь в організації для них робіт тимчасового характеру, профілактика настання страхового випадку, взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби в робочій силі, видача дозволів роботодавцям на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

   За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, в минулому році до базових центрів зайнятості області (філій обласного центру зайнятості) з метою працевлаштування шукачів роботи на 34 269 вакансій звернулось 5 114 роботодавців. Серед числа працевлаштованих безробітних, 312 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Профнавчання на замовлення роботодавців пройшли 5628 безробітних.

«Одним із елементів співпраці з роботодавцями є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємцями, керівниками підприємств, працівниками кадрових та бухгалтерських служб роботодавців. Служба зайнятості Кіровоградщини йде у ногу з часом, тож ми запровадили на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook рубрику «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація про зміни в законодавстві  про зайнятість населення, оглядові тематичні листи щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам служба зайнятості Для спрощення пошуку згаданої інформації вона позначається хештегом #Електронний_кадровий_клуб»,– зазначив Б. Стоян.

 

Виплата компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату ЄСВ на працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

До уваги роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника?

Зверніться до державної служби зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсувати фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва,  які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріорітетних видах економічної діяльності.

За сприянням Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості з початку 2018 року 3 роботодавця отримали компенсацію єдиного внеску за працевлаштованих безробітних громадян. Загалом працевлаштовано 7  осіб за яких компенсуються фактичні витрати ЄСВ, з них – 3 особи, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та 4 особи працевлаштовані за пріорітетним видом економічної діяльності.

Для отримання детальної інформації, звертайтесь до служби зайнятості або скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості.

Наша адреса: м. Долинська, вул. Центральна, буд. 153, каб. 8.

тел. (05234)5-28-36

Завідувач сектора

взаємодії з роботодавцями

відділу надання соціальних послуг

М. Павляча

 «Професійне навчання - перспективний напрямок роботи служби зайнятості»

Однією з соціальних послуг, які надаються Державною службою зайнятості, є професійне навчання зареєстрованих безробітних. Навчання проводиться для самозайнятості або під конкретне замовлення роботодавця.

З початку року направлено на професійне навчання 225 безробітних. Навчання проводиться за різноматітними напрямками: курси цільоваого призначення, стажування та групове навчання.

Найбільшу частку в кількості направлених на навчання протягом 2017 року складає стажування безробітних на робочому місці з подальшим працевлаштуванням – 165 осіб, на другому місці курси цільового призначення – 60 осіб та групова форма навчання - 20 осіб.

Позитивним досвідом Долинського районного центру зайнятості є співпраця з сільськогосподарськими підприємствами району, а саме ТОВ «АФ «Долинка», ТОВ «Агрофірма «Нива», ПСП «Гайдук», ПП «Журба», ПСП «Зарічне», ТОВ «Аграрна справа», ФОП Піловець В.І. та інші. Саме завдяки співраці з ними з початку року стажування пройшли майже 70 осіб.

У серпні місяці в нашому містечку відкрилось відділення  підприємства ТОВ «Швейне виробництво «Мрія Є». Підприємство планує створити більше 50 робочих місць.  На сьогодні вже оформлено 27 договорів на стажування безробітних за професіями «швачка», «комплектувальник виробів», «майстер» та в подальшому планується стажування ще 25 осіб (фото додається).

У районному центрі зайнятості постійно проходять семінари для роботодавців та безробітних щодо організації професійного навчання. Також, у приміщенні Центру можна ознайомитись з інформаційними матеріалами  щодо формування груп в ЦПТО ДСЗ та навчальних закладах Кіровоградської області; отримати інформацію про навчальні заклади Кіровоградщини та професії за якими можна одержати освітні послуги.

Як свідчить практика, громадяни, які наполегливо шукають роботу, її знаходять, можливо для цього необхідно отримати нові знання за професією, затребованою на ринку праці. Звертайтесь до центру зайнятості, ми допоможемо Вам у отриманні нових професій, знань і роботи!

 

«Жінка і праця»

17 серпня 2017 року у приміщенні районного центрі зайнятості проведено День інформації для жінок. Змістом цього заходу стало, насамперед, визначення позицій жінки на сучасному ринку праці, надання допомоги в побудові професійних планів, стратегії пошуку роботи, заохочення до легального працевлаштування, підвищення мотивації до праці тощо.

У рамках заходу пройшли різноманітні інформаційні семінари, а саме: з техніки пошуку роботи, «Легальна зайнятість», а також відбувся міні-ярмарок вакансій.

Жінки активно обмінювалися думками про необхідність набуття впевненості у власних професійних силах та можливості підвищення рівня самооцінки, вирішення проблем, пов’язаних з пошуком роботи та ін.

У роботі семінару взяла участь бібліотекар центральної районної бібліотеки для дорослих Олена Волкотруб, яка за допомогою вправ «Айсберг», «Плями на сонці» та «Сонечко» разом із учасниками заходу розкрила суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій.

Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Під час міні-ярмарку вакансій, який проведено на замовлення ФОП Татурян Н.Ф., шукачі роботи мали змогу отримати інформацію про діяльність даного  підприємства, наявність вільних робочих місць, умови праці та рівень заробітної плати. Результат – одна особа отримала направлення на працевлаштування за професією кухар.

У рамках Дня інформації працювали консультпункти з юридичних питань, профорієнтації та професійного навчання.

 

 

З метою підготовки учнівської молоді до усвідомленого вибору професійного шляху, оптимізації професійного вибору, формування професійних інтересів та позитивного ставлення до видів діяльності, що користуються попитом на ринку праці, підвищення компетентності батьків та педагогічних працівників у наданні дітям допомоги у вирішенні питання вибору професії Долинським центром зайнятості  01червня  2017 року  було проведено Виїзний  профорієнтаційний захід для учнівської молоді в пришкільному таборі Гурівської загальноосвітньої школи.

У рамках заходу відбулись різноманітні ігри, конкурси. Для наймолодших – запропонували намалювати на асфальті свою майбутню професію, відбувся конкурс малюнка «Я через двадцять років» Друга група брала участь у рухливих профорієнтаційних іграх, третя – взяла участь у інтелектуальній профорієнтаційній грі «Ти і твій вибір». У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у іграх: «Професія на букву», «Анаграма», «Мудрість народна», «Плутанина», «Веселі ребуси»,  «Допитлива ворона» під час яких вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність.

Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.

Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні заклади.

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 91 особа.

 Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова

 

    Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії.        Щорічно ринок праці потребує висококваліфікованих представників робітничих професій. Тому служба зайнятості приділяє значну увагу підняттю престижу робітничих професій при проведенні профорієнтаційної роботи в школах серед учнівської молоді.

      30 травня  2017 року Долинським районним центром зайнятості було організовано та проведено акцію «ВИПУСКНИК»  для учнівської молоді Марфівської загальноосвітньої школи, під час якої було проведено ряд профорієнтаційних заходів. Для учнів дев’ятого та восьмого класів проведено профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» з використанням відеороликів , під час якого школярі мали можливість ознайомитись з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, з професіями майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри. 

       Також учні взяли активну участь  у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань. 

      Бажаючи учні пройшли професійне тестування.       

     Під час акції школярі обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, ринок актуальних професій регіону, вимоги роботодавців до працівників та можливі помилки у виборі професії. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

В заході прийняло участь 69 осіб.

  

Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення Першого Національного кар’єрного Форуму

 

День відкритих дверей для осіб з інвалідністю

 

 19 травня 2017 року в Долинському районному центрі зайнятості відбувся День відкритих дверей для осіб з інвалідністю у рамках якого проведено низку різноманітних інформаційних, просвітницьких, довідкових та інших заходів, що спрямовані на підвищення ефективності соціального захисту людей з інвалідністю, надання якісних та результативних соціальних послуг щодо сприяння працевлаштуванню таким клієнтам.

У рамках Дня відкритих дверей для шукачів роботи, з числа осіб з інвалідністю було проведено  профінформаційних семінар, під час якого присутні  учасники вчилися пізнавати себе, робити важливі кроки щодо змін у професійній кар’єрі; мали можливість  усвідомити  необхідність максимального використання  прихованих  ресурсів; дискутували, ділилися власним досвідом, розповідали про планування майбутнього та ін., отримали актуальну і корисну інформацію про стан місцевого ринку праці; перспективи працевлаштування громадян з інвалідністю на підприємствах міста та району; соціальні послуги, які надає служба зайнятості, зокрема її можливості щодо підбору підходящої роботи; організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації; участі зазначеної категорії громадян у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а також сприяння у започаткуванні власної справи тощо.

В заході прийняв участь головний спеціаліст управління соціального захисту населення Долинської РДА Курілко О.В. який проінформував учасників про пільги, на які мають право претендувати особи з інвалідністю, зокрема, про умови надання субсидій на житлово-комунальні послуги, про безоплатний проїзд, забезпечення санаторно-курортними путівками для реабілітації, забезпечення транспортом.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері довіри та взаєморозуміння. На завершення заходу всі учасники обмінювалися думками та були вдячні за отриманий заряд впевненості в собі, власних силах та можливостях, а також бажання якнайшвидше знайти роботу та стати повноцінними членами суспільства. Загалом, у заході взяло участь  близько 15 осіб.

  Директор  районного центру зайнятості  М.Соловйова  

 

СЕМІНАР З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ

16 травня 2017 року на базі Долинського районного центру зайнятості було проведено черговий інформаційний семінар під назвою «Зелений туризм – реальний шанс започаткування власної справи». Працівниками музею історії Долинського району було наголошено, що сільський туризм має перспективне значення для розвитку нашого району та допоможе реалізувати невикористані можливості села. В роботі семінару взяли участь 16 осіб, які визнані безробітними. Ключове питання семінару: особливості започаткування і ведення бізнесу у сфері сільського «зеленого» туризму. Отримати необхідну інформацію, консультацію щодо започаткування садиби «зеленого» туризму ви зможете отримати в Музеї історії Долинського району, який знаходиться за адресою м. Долинська, вул. Лазарєва, 8; тел.: 3-17-69, моб. тел. 0953677004.

 

 

Прес-реліз

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія

з профорієнтації випускників шкіл

 

Державна служба зайнятості розпочала загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації абітурієнтів та старшокласників, яка допоможе молодим українцям визначитись із найбільш підходящою для них професією. Тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центрів зайнятості по всій Україні.

Для активного залучення молоді до профорієнтаційного тестування на загальнонаціональних телеканалах та у мережі Інтернет транслюватиметься ряд соціальних роликів, які розповідатимуть про важливість обрання своєї майбутньої професії для молодих українців.

Відеоролики доступні за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=fI3YWm_Ecfc&t=7s

Для того, щоб пройти тестування у центрі зайнятості, не потрібно ніяких попередніх приготувань. Спеціаліст центру підбере необхідний тест для відвідувача, який триває від 30 до 180 хвилин. По його завершенню відвідувач отримує інформацію, яка допоможе визначити галузь професійної діяльності, до якої в людини є найбільші здібності.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Долинського районного центру зайнятості.

Тел.: (05234) 5-30-91, (05234) 5-37-34

 

«ВЕСЕЛІ БОКОВЕНЬКИ»

       Для професійного самовизначення спеціалістами Долинського районного центру зайнятості 10 травня 2017 року за участі соціальних партнерів  Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки» було організовано та проведено День відкритих дверей на виробництві для учнівської молоді Навчально-виховного комплексу  «Долинська гімназія» загальноосвітньої школи №3 І-ІІІст..

      Незабаром випускникам шкіл належить зробити один з головних виборів у своєму житті – обрати професію, з якою буде пов’язане їхнє подальше життя. В цей час школярам вкрай потрібна допомога фахівців з профорієнтації та докладне знайомство з світом професій. Сьогодні існує багато цікавих професій. Є й такі, які мало просто опанувати, ними потрібно жити та повністю їм віддаватися.

      На початку заходу спеціаліст центру зайнятості Світлана Щербіна розповіла про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості для молоді. С. Щербіна наголосила, що у лісовому господарстві працюють люди різних професій – це лісники й лісокультурними, лісоруби, техніки й інженери та ін. Продовжила розповідь про професії лісового господарства  директор ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» Галина Василівна Підтикана, яка зазначила, що стати добрим лісовим господарем зможе той, хто любить природу, щоб вести лісове господарство, бути його охоронцем, необхідно знати життя лісу, особливості лісової роботи. Для опанування цими знаннями важливо не тільки дістати спеціальну освіту, а й працювати постійно в одному лісовому господарстві.     

      Неабияке значення має фізична підготовка, витривалість і винахідливість, мужність і стійкість, уміння добре володіти встановленого зразка, зброєю. Адже працівникові лісу доводиться зустрічатися із стихійними природними явищами, лісовими пожежами та ін.

     Найзахоплюючою частиною заходу для учнів стала екскурсія по дендрологічному парку, під час якої вони ознайомилися з історією його виникнення, з різноманітними рослинами завезеними з віддалених куточків планети, які  за допомогою плідної людської праці змогли рости в степовій зоні.

     Наприкінці заходу учні подякували працівникам Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки», які в свою чергу запросили тих, хто бажає стати спеціалістами лісового господарства, вступити до лісотехнічних вузів, лісних технікумів України.

 Директор  М.Соловйова

 

 

Прес-реліз

ринок праці: мовою цифр

 Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (8,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (20%), на кваліфікованих робітників з інструментом (45%), на робітників з обслуговування, експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (9%) та кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,2 %).

Станом на 01 квітня 2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 1065 безробітних громадян, з  яких 59,9 % складали  жінки, 39,5% – молодь  віком до 35 років, 41,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-березні 2017 року статус безробітного мали 1424 особи, з них отримали статус безробітного безпосередньо в березні 117 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-березні 2017 року районним центром зайнятості працевлаштовано 163 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 11,5.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  168 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 11,8 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 184 особи, рівень охоплення професійним навчанням становив 12,9%.

Станом на 01 квітня 2017 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 134 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  8  осіб.

Станом на 01 квітня 2017 року 587 осіб отримували допомогу по безробіттю.

 Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

ДЕНЬ ПОЛІЦІЇ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

   З метою якісної організації добору кандидатів на службу в поліції серед зареєстрованих безробітних 28 березня 2017 року у Долинському районному центрі зайнятості відбувся День поліції, структурними елементами якого стали профорієнтаційний семінар для безробітних громадян та ділова зустріч керівників відповідних структур. У проведенні взяла участь Ольга Плосконос, начальник сектору кадрового забезпечення Долинського відділу поліції ГУ Національної поліції в області.

   Під час інформаційного семінару О. Плосконос розповіла учасникам заходу про роботу нової поліції, зміни які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи в її діяльності, переваги професії поліцейського, а також наголосила, що однією із позитивних сторін професії є відчуття власної гідності, гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні. Впродовж всього семінару здійснювалась трансляція презентації про набір до лав Національної поліції. Співробітник поліції поінформувала про наявні актуальні  вакансії: 2 – поліцейські ізолятора тимчасового тримання, 3 – поліцейських сектору реагування патрульної поліції, слідчий, інспектор сектору кадрового забезпечення, дільничний офіцер поліції, інспектор моніторингу, поліцейський сектору превенції.  

   В заході взяло участь близько 20 безробітних. Молодих людей зацікавила перспектива працевлаштування в поліцію, та ще й можливість продовжити навчання перебуваючи на посаді без відриву від служби. Під час діалогу, кілька безробітних вже вирішили спробувати пройти конкурсний відбір.

   Також відбувся конструктивний діалог співробітник поліції О. Плосконос та заступника директора районного центру зайнятості Ольги Мельник стосовно напрацювання спільних дій з добору претендентів на службу в поліції серед зареєстрованих безробітних або осіб, які перебувають на обліку, як шукачі роботи.

  Під час якого було обговорено можливості служби зайнятості стосовно добору необхідних працівників з числа незайнятих трудовою діяльністю громадян. Також О. Мельник наголосила, що служба зайнятості у разі потреби докладе максимум зусиль, щоб забезпечити професійний відбір кандидатів на службу в поліції.

   Сторони обговорили питання організації спільних інформаційних заходів, спрямованих на залучення зареєстрованих безробітних до служби в поліції; створення в центрі зайнятості інформаційного кутка для розміщення оголошень щодо умов проходження служби в поліції, рекламно-агітаційних матеріалів, зокрема буклетів, переліку посад тощо.

   На завершення зустрічі керівники висловили готовність до подальшої  співпраці щодо добору претендентів на службу в поліції  та висловили сподівання, що лави нової Національної поліції поповнять справжні патріоти, які хочуть змінити долю України на краще.

 Заступник директора Мельник О.О.

     

 

У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

У рамках виїзного дня до Олександрівської сільської ради Долинським районним центром зайнятості проведена профорієнтаційна акція «Випускник» для учнів Олександрівської загальноосвітньої школи. У її рамках відбулися різнопланові заходи, а саме: профорієнтаційні уроки із серії «Реальне трудове життя», інтелектуальна гра «Подорож у світ професій», презентація професій, – що покликані забезпечити школярів корисною інформацією стосовно вдалого вибору сфери професійної діяльності відповідно до власних вмінь та схильностей.

«Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії», - так розпочала захід Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг  Долинського центру зайнятості. З кожним бажаючим спеціалісти центру провели  індивідуальне  профдіагностичне тестування за методиками, що визначають нахили особистості до певного типу професій, за допомогою якого кожен школяр міг або підтвердити свій вибір професій, або обрати ту, яка дійсно підходить йому за психологічними критеріями.

Крім того, школярів ознайомлено з діючою для молоді платформою із профорієнтації та побудови кар'єри - порталом «Моя кар'єра», який пропонує пройти безоплатне комплексне тестування, що допоможе виявити власні схильності та здібності до різних видів діяльності, розібратись у собі та зробити правильний вибір.

      Діти зробили висновок, що правильно обрати майбутню професію – значить правильно обрати свій подальший життєвий шлях, отримати перепустку в успішне та щасливе майбутнє. Сподіваємось, що допомога, яку надає служба зайнятості, сприятиме правильному та впевненому професійному визначенню майбутніх випускників.

 Заступник директора  О.Мельник

Напередодні свята всіх жінок - 8 Березня у Долинському районному центрі зайнятості відбувся День інформації для жінок. У рамках заходу було проведено низку різнопланових консультаційно-довідкових заходів, змістове наповнення яких спрямоване на вирішення найбільш актуальних проблем, пов’язаних із працевлаштуванням. У заході взяли участь фахівці Долинського бюро правової допомоги.

  Так,  під час екскурсії по просторових зонах центру зайнятості, зокрема секторам самостійного пошуку роботи та профінформаційному, присутні  мали можливість ознайомитися з описами професій, інформаційно-довідковими матеріалами щодо професій та спеціальностей; переглянути інформацію про підприємства, установи, організації району. Учасники ознайомилися із законодавством України, що гарантує рівні права чоловіка та жінки на ринку праці, соціальними послугами служби зайнятості.

   Також відбувся семінар «Жінка на ринку», що спрямований на формування у жінок почуття правової захищеності, позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, рівня внутрішньої мотивації до досягнення власних життєвих цілей,  рівня гендерних та правових знань, надання психологічної підтримки та стимулювання до професійної самореалізації.

    Крім того, жінкам надавалася допомога щодо оволодіння навичок самопрезентації під час пошуку роботи, формування позитивного і свідомого ставлення до власного професійного майбутнього, до активного процесу працевлаштування, підвищення рівня внутрішньої мотивації до досягнення життєвих цінностей.

     Перед жінками виступила фахівець Долинського бюро правової допомоги Валентина Татарченко, яка надала інформацію - як вирішити  проблеми із соціальним забезпеченням, що треба робити, якщо роботодавець порушує ваші права чи виникли труднощі у підприємницькій діяльності; що треба робити, якщо є проблеми у сімейних відносинах чи у контактах з органами влади; якщо вас дискримінують за ознакою статі чи є якість питання у громадській діяльності.

 Заступник директора О.Мельник

 

 У сучасних умовах професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із головних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного.

У рамках виїзного дня до Маловодянської сільської ради Долинським районним центром зайнятості проведена профорієнтаційна акція «Випускник» для учнів Червоноозерської загальноосвітньої школи. У її рамках відбулися різнопланові заходи, а саме: профорієнтаційні уроки із серії «Реальне трудове життя», інтелектуальна гра «Ти і твій вибір», презентація професій, – що покликані забезпечити школярів корисною інформацією стосовно вдалого вибору сфери професійної діяльності відповідно до власних вмінь та схильностей.

«Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії», - так розпочала захід Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг  Долинського центру зайнятості.

Цього ж дня для учнів Маловодянської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено професіографічну екскурсію на ТОВ «Агрофірма«Нива», що спеціалізується вирощуванні зернових культур.

Змістом професіографічної екскурсії стала орієнтація молоді на вибір сфери майбутньої спеціальності. У процесі заходу учні мали змогу ознайомитися зі структурою зазначеного підприємства, характеристикою його продукції та видами праці, що на ньому використовуються. Крім цього, для учнів була здійснена презентація наступних професій: агроном, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

Під час екскурсії представник підприємства розказав та наочно продемонстрував учнівській молоді сучасні зернозбиральні комбайни, трактори, сівалки та інший сільськогосподарський інвентар. Школярі мали змогу побувати в цеху з переробки соняшникового насіння, де спостерігали повний виробничий процес.

  Заступник директора  районного центру зайнятості Олена Мельник

 

 

На Долинщину продовжують повертатись наші захисники – демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО. Повертаючись до мирного життя, усі вони потребують підтримки для продовження повноцінного життя, в тому числі реалізації права на працю.

    З метою комплексного надання послуг цій категорії населення 03 лютого у Долинському центрі зайнятості було проведено День відкритих дверей для військовослужбовців та учасників АТО. До участі у Заході були запрошені головний спеціаліст районного бюро правової допомоги Сергій Кравчина; голова громадської організації «Районна спілка воїнів учасників АТО «ЗАХИСНИК» Вадим Мирошніченко; представник районного військового комісаріату  Юрій Пташинський.

  Провідний фахівець відділу надання соціальних послуг під час семінару наголосила на тому, що центр зайнятості допомагає у працевлаштуванні та соціальній реабілітації тим громадянам , які цього зараз найбільше потребують –демобілізованим військовослужбовцям, які повертаються додому; ознайомила зі станом ринку праці, актуальними вакансіями, послугами, які надає служба зайнятості, можливістю проходження професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Головний спеціаліст районного бюро правової допомоги С Кравчина розповів про послуги, які надаються учасникам АТО .

    Голова громадської організації «Районна спілка воїнів учасників АТО «ЗАХИСНИК» Вадим Мирошніченко  розповів про діяльність організації, куди можуть завжди звернутись військовослужбовці та учасники АТО для вирішення нагальних проблем. В.Мирошніченко відзначив важливість проведення спільних заходів, які мають велике значення для цих людей.  Живе спілкування з представниками соціальних служб сприяє швидшій соціалізації у активне життя, вирішення соціальних питань та об’єднує зусилля служб у бажанні допомогти людям, які виконували свій обов’язок та захищали територіальну цілісність та суверенітет України.

     В заході прийняло участь понад 30 осіб.

 

 

 Ринок праці: мовою цифр

   Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (8,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (20%), на кваліфікованих робітників з інструментом (35%), на робітників з обслуговування, експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (9%) та кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,2 %).

Станом на 01 січня 2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 967 безробітних громадян, з  яких 59 % складали  жінки, 41,2% – молодь  віком до 35 років, 42,5% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-грудні 2016 року статус безробітного мали 2603 особи, з них отримали статус безробітного безпосередньо в грудні 176 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-грудні 2016 року районним центром зайнятості працевлаштовано 640 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 24,6%.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  739 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 28,4 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 299 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 11,49%.

Протягом  січня - грудня 2016 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримала 1 особа.

Станом на 01 січня 2017 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 92 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  10  осіб.

Станом на 01 січня 2017 року 538 осіб отримували допомогу по безробіттю.

Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

 

  20.12.2016 р. у Долинському районному центрі зайнятості пройшов День відкритих дверей для для незайнятих трудовою діяльністю громадян за участі представників районного бюро правової допомоги.

Мета та зміст проведеного заходу обумовлені необхідністю розширення уявлення осіб різних категорії незайнятих громадян про власні уміння, знання, рівень професіоналізму та визначення шляхів їхньої адаптації до вимог сучасного ринку праці й реінтеграції в систему реальних трудових відносин. В рамках заходу пройшли семінари:  «Оволодій новою професією» для осіб віком до 35 років; «Із загальних питань зайнятості та стану ринку праці»; інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО.

Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості районного центру зайнятості, ознайомила присутніх зі станом місцевого ринку праці, з комплексом послуг, які служба зайнятості надає клієнтам, а саме: можливість проходження навчання для підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок центру зайнятості; участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру; підготовка та написання резюме; корисні веб-ресурси для пошуку роботи або розміщення резюме.

Під час семінару для військовослужбовців та учасників АТО, С. Щербіна акцентувала увагу учасників на нововведеннях щодо додаткових гарантій при працевлаштуванні учасників АТО, поінформувала присутніх про можливість безкоштовного навчання англійській мові (онлайн) завдяки соціальному проекту «Лінгва Скілз» та ін.

В ході інформаційного семінару для військовослужбовців та учасників АТО фахівець районного бюро правової допомоги роз'яснив присутнім норми чинного законодавства, що забезпечують право вказаної категорії громадян на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу. Також розповів про порядок та процедуру отримання послуг адвоката за державний кошт, ознайомив з переліком категорій населення, котрі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Загалом зустріч пройшла в режимі активного діалогу. Фахівці районного центру зайнятості та запрошені гості доклали максимум зусиль, щоб відповісти на запитання учасників заходу. Тож всі сторони залишились задоволеними результатами спілкування.

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова

 

 

   З метою розгортання широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості, гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, підвищення активності шукачів роботи на ринку праці, 21 жовтня 2015 року фахівці Долинського районного центру зайнятості провели виїзну акцію центру зайнятості на території Василівської сільської ради.

У рамках заходу відбулося проведення семінару для населення «Служба зайнятості – працівникам села», під час якого учасники ознайомилися з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, станом локального ринку праці та перспективами його розвитку.

   В ході виїзної акції було проведено ділову зустріч з Василівським сільським головою. Під час зустрічі надано коротку інформацію про державну службу зайнятості,  стан ринку праці в районі та підвідомчій території. Підведено підсумки спільної роботи в напрямках реалізації державної політики зайнятості, відбулось ознайомлення з основними напрямками діяльності центру зайнятості та соціальними послугами, які надає жителям села та роботодавцям служба зайнятості.

   Також,  в приміщенні Василівської сільської ради проведено семінар для роботодавців, які ведуть свою діяльність на території села. В семінарі взяли участь кадрові працівники ПСП «Колос», ПСП «Василівське», ПСП «Лідер-Агро», СФГ «Анатолій» та ФГ «Олександра».

    В рамках обласного Місячника профорієнтації молоді «Моя професія – мій успіх» проведено профорієнтаційну Акцію «ВИПУСКНИК» в Василівській  загальноосвітній школі. В рамках акції відбулися профорієнтаційні заходи, спрямовані на допомогу старшокласникам в усвідомленому виборі професії з врахуванням власних інтересів, здібностей, нахилів. Присутні отримали інформацію про професії, які користуються попитом на ринку праці, послуги, що надає служба зайнятості молоді та ін.

 Так, під час профорієнтаційного уроку школярі вирішували життєво важливе питання – яку професію обрати і як стати успішною людиною. У ході жвавої дискусії учні висловлювали обґрунтовані думки про власні мотиви вибору тієї чи іншої професії та отримали поради фахівців центру зайнятості щодо уникнення при цьому помилок.

Крім того, хлопчаки та дівчата брали участь у різноманітних інтерактивних іграх: «Хто є хто?», «Гра-асоціація», «Скептик та оптиміст», «Аукціон», «Плутанина» , «Анограма» у ході яких вони мали змогу перевірити власні знання про професії; поміркувати і самостійно визначити, які саме здібності потрібні для тієї чи іншої професії, чи володіють вони такими якостями, як саме обирати майбутню трудову діяльність та ін. Граючись, учні  мандрували світом професій, мали можливість отримати багато інформації про ті професії, які користуються попитом на ринку праці, про вимоги роботодавців до працівників тощо. Також усі бажаючі мали змогу оцінити свої професійні нахили за допомогою профдіагностичних методик.

Із педагогічними працівниками було проведено інформаційний семінар, де йшлося про сприяння служби зайнятості в організації профорієнтаційних заходів, зокрема спрямованих на допомогу їм у виявленні та формуванні інтересів, нахилів, здібностей школяра до певного виду діяльності. Вони були дуже вдячні за індивідуальні консультації та методичні поради, які отримали в рамках заходу, і впевнені, що саме з їхньою допомогою  діти зроблять свій перший крок у доросле життя. 

Питання зайнятості сільського населення на сьогодні є одним із першочергових соціальних завдань, над реалізацією яких системно працюють  спеціалісти державної служби зайнятості. Тому хотілось сподіватися, що вкладені зусилля фахівців Долинського РЦЗ допоможуть зменшити кількість безробітних на території Василівської сільської ради.

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова 


Долинський районний центр зайнятості 
з 28.11.2016р. по 16.12.2016р. проводе заходи в рамках Всеукраїнського тижня права До уваги  клієнтів центру зайнятості!

30.11.2016р.     13.00 год. – Семінар "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» (Долинська загальноосвітня школа№2 І-ІІІст.).

30.11.2016р.    14.00год. – правова вікторина «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах» (Долинська загальноосвітня школа№2 І-ІІІст.).

05.12.2016р.    08.00год. – Семінар «Офіційне працевлаштування мій захист» (Долинський районний центр зайнятості)

 09.12.2016р.    08.00год. - Семінар «Офіційне працевлаштування мій захист» (Долинський районний центр зайнятості)

14.12.2016р.     13.00год – Профорієнтаційний урок «Як закон регулює працю неповнолітніх» (Долинська загальноосвітня школа№4 І-ІІІст.).

14.12.2016р.      14.00год. – Правова вікторина «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах»   (Долинська загальноосвітня школа№4  І-ІІІст.).         

За  додатковою інформацією звертайтеся до спеціаліста центру зайнятості на робочому місці 1, 3, 4, 5, 6.

 

   У рамках Місячника сприяння зайнятості інвалідів 24 листопада 2016 року Долинським районним центром зайнятості для громадян з інвалідністю проведено День відкритих дверей, у якому взяли участь 10 незайнятих трудовою діяльністю громадян даної категорії.

В рамках заходу відбувся, зокрема тренінг-семінар «Відчуй себе впевнено», спрямований на допомогу особам з особливими потребами у самопізнанні, подоланні невпевненості, підвищення їх мотивації до праці, формування у них навичок впевненої поведінки на ринку праці  та ін. Учасники заходу мали можливість розкрити та усвідомити свої внутрішні особистісні ресурси, оволодіти навичками пошуку роботи, дізнатися про прийоми ефективного спілкування, набути впевненості, навчитися правильно ставити цілі і визначати оптимальні шляхи їх досягнення тощо.

В семінарі «Легальна зайнятість» прийняла участь головний спеціаліст управління соціального захисту населення Світлана Литвиненко, яка надала інформацію учасникам про послуги, які надаються клієнтам даної категорії зокрема про навчальні заклади для реабілітації інвалідів. Також в семінарі взяла участь юрисконсульт центра зайнятості Наталія Музинська, яка інформувала присутніх про правомірність під час легального працевлаштування. Крім того, присутніх ознайомлено зі станом місцевого ринку праці, перспективами їх зайнятості, з додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає служба зайнятості особам зазначеної категорії тощо.

На завершення заходу, усі учасники обмінювалися думками та були вдячні за отриманий заряд впевненості в собі, власних силах та можливостях, а також бажання якнайшвидше знайти роботу та стати повноцінними членами суспільства.

Цього ж дня за участі КП «Центр», КП «Долинський міськкомунгосп»,  ВАТ «Долинський комбікормовий завод» відбувся ярмарок вакансій, в результаті якого 4 особи направлено на підприємтсва для ознайомлення з умовами праці безпосередньо на робочих місцях.

Директор районного центру зайнятості М.Соловйова

 

 

«Вибір професії»

Як зрозуміти, хто ти є і яке місце колись займеш у суспільстві? Які таланти ховаються у потаємних куточках твоєї душі, як їх розпізнати і втілити в життя? Немає такої людини, яка б не замислювалася над цим питанням. Звичайно, кожен може віднайти себе, та все ж не без допомоги старших: батьків, вчителів, людей, які допомагають знайти свою професію та в подальшому майбутньому стати  кваліфікованим фахівцем – майстром своєї справи.

На сьогодні в профорієнтаційній роботі з учнями дуже важливо вчасно звернути увагу підростаючого покоління на необхідність обов’язково враховувати вимоги ринку праці при виборі майбутньої професії. Особлива увага приділяється практичному ознайомленню школярів з низкою актуальних на ринку праці професій шляхом проведення професіографічних екскурсій на підприємства району.

За ініціативи Долинського районного центру зайнятості в рамках Місячника профорієнтації молоді "Світ професій: праця та покликання" для учнів старших класів НВК «Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3», які виявили бажання присвятити лікарській справі своє життя, була проведена професіографічна екскурсія до центральної районної лікарні.

Головний лікар Григоренко Галина Володимирівна гостинно зустріла школярів,  розповіла про структуру лікувально-профілактичної мережі району, специфіку та особливості роботи медичних працівників, важливі комунікативні якості, якими необхідно володіти медичному персоналу, показала де і як щодня надають допомогу хворим людям.

В ході екскурсії школярі мали змогу на власні очі побачити та дізнатися багато цікавого про професії, які затребувані на сьогоднішній день у даному медичному закладі: сестра медична, сестра медична з лікувальної фізкультури, лікар-хірург, лікар-інфекціоніст,  лікар загальної медицини – сімейний лікар, лікар-стоматолог-ортопед. Діти  мали змогу поставити питання, які їх цікавили, та отримати вичерпні відповіді.  

    Учням сподобалась екскурсія, вони з цікавістю поспілкувалися з персоналом лікувального закладу. Звичайно, до остаточного вибору професії ще далеко. Проте, нехай збуваються мрії кожного, і кожен знайде собі роботу, про яку мріє. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості дітей. Хтозна, можливо невдовзі хтось з них з натхненням працюватиме саме тут.  

Такі професіографічні екскурсії допоможуть молодим людям краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширити кругозір та уявлення про омріяну професію. На завершення, учні подякували організаторам заходу за можливість поспілкуватися із фахівцями, побачити їхню роботу. Безперечно, нова інформація, яку вони почули і побачили, стане в нагоді при виборі майбутнього фаху.

 

Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова

 

10 листопада 2016 року була проведена Виїзна акція Долинського центру зайнятості для населення, яке проживає на території Молодіжненської селищної ради. В рамках Виїзної акції була проведена Акція «ВИПУСКНИК» для учнівської молоді Молодіжненської загальноосвітньої школи.

    У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

    Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні заклади. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

Усі бажаючи, під час індивідуальних консультацій, за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 50 осіб.

 Директор районного центру зайнятості  Марина Соловйова

 

 

ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ ПРИ ДОЛИНСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ

 20 травня 2016 року  Долинським  районним  центром  зайнятості в приміщенні Долинської міської ради було проведено  масовий інформаційно-довідковий захід - Ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості. Захід було проведено за ініціативи Долинського міського голови Тернавської В.В.

Метою заходу було сприяння роботодавцям в оперативному підборі необхідних працівників, надання можливості громадянам, які шукають роботу або хочуть змінити роботу, підібрати для себе підходящу роботу, зустрітися безпосередньо з роботодавцями, ознайомитися з діяльністю підприємств. Відкриваючи захід, директор Долинського РЦЗ Соловйова М.А. проінформувала присутніх  про ситуацію на ринку праці в районі та місті, представила присутніх роботодавців, розповіла про роботу, яку проводять фахівці центру зайнятості для прискорення працевлаштування безробітних, про співпрацю центру зайнятості з роботодавцями щодо питання надання вакансій для працевлаштування.

Долинський міський голова Тернавська В.В., в свою чергу, наголосила про важливість проведення таких заходів та зазначила, що укомплектування вакансій комунальних підприємств міста є важливою проблемою сьогодення. Розповіла про перспективи та переваги офіційного працевлаштування. Також, запросила всіх бажаючих для співбесід після проведення заходу.

В заході приймали участь начальник КП «Долинський міськомунгосп» Кушко А.В. та начальник КП «Коодринаціний центр» Глушко І.О. Запрошені роботодавці розповіли про діяльність  підприємств, перспективи розвитку, соціальні гарантії, вимоги до претендентів на заявлені вакансії, умови праці та розмір заробітної оплати, можливість проходження навчання та  стажування безпосередньо на робочих місцях. Роботодавці презентуючи свої підприємства, ознайомили безробітних з наявними вакансіями, умовами праці, вимогами до претендентів та рівнем заробітної плати. Відвідувачі мали добру нагоду підшукати собі місце роботи та поспілкуватися з представниками підприємств.

В результаті співбесід  5 особам запропонована робота. В рамках заходу працювали консультпункти: з юридичних питань, професійне навчання та профінфомаційний. Бажаючі отримали консультації з питань зайнятості, соціального захисту незайнятого населення, можливості професійного навчання та законодавства України.

Підводячи підсумки заходу працівники центру зайнятості та роботодавці висловили сподівання на подальшу тісну співпрацю у напрямку урегулювання ситуації на ринку праці.

 Директор РЦЗ  М.Соловйова

 

   Майбутнє нашої країни належить молоді, тим, хто сьогодні ще за партами шкіл. А відповідальність за майбутнє сьогоднішніх школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на їх вибір професії. Щорічно ринок праці потребує висококваліфікованих представників робітничих професій. Тому служба зайнятості приділяє значну увагу підняттю престижу робітничих професій при проведенні профорієнтаційної роботи в школах серед учнівської молоді.

      12 жовтня  2016 року Долинським районним центром зайнятості було організовано та проведено виїзну акцію для населення с. Варварівки. У рамках акції для учнівської молоді Варварівської загальноосвітньої школи було проведено ряд профорієнтаційних заходів. Для учнів дев’ятого та восьмого класів проведено профорієнтаційний урок «Вибір професії – вибір майбутнього», під час якого школярі взяли активну участь у обговоренні питань щодо правил вибору професій.  Учні ознайомилися з поняттям професіограми та з тим, як вони створюються. Профконсультант допомагала учням аналізувати описи робітничих професій за такою структурою: зміст діяльності, кваліфікаційні вимоги до професії, вимоги до професійно-важливих якостей, медичні протипоказання, професійна освіта, можливості працевлаштування за професією. Були розглянуті професії: кухар, продавець, офіціант, електрогазозварник, водій автотранспортних засобів.

 Дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

Під час акції школярі обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, ринок актуальних професій регіону, вимоги роботодавців до працівників та можливі помилки у виборі професії. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

В заході прийняло участь 30 осіб.

 Директор районного центру зайнятості Марина Соловйова


  

   Прес-реліз

 ринок праці: мовою цифр

 Ситуація на ринку праці Долинського району характеризується постійним попитом на фахівців (7,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (18%), на кваліфікованих робітників з інструментом (30%), на робітників з обслуговування,

експлуатації і  контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (8%) та таваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (9,3 %).

Станом на 01 жовтня 2016 року в центрі зайнятості було зареєстровано 950 безробітних громадян, з  яких 64 % складали  жінки, 42,5% – молодь  віком до 35 років, 41,9% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, майже кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.

У січні-вересні 2016 року статус безробітного мали 2236 осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо в вересні 137 осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-вересні поточного року районним центром зайнятості працевлаштовано 514 безробітних громадян. Рівень  працевлаштування  безробітних  громадян становив 23%.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру  598 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 26,7 %.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 235 осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 10,5%.

Протягом  січня - вересня 2016 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримала 1 особа.

Станом на 01 жовтня 2016 року кількість вакансій у базі даних центру зайнятості становила 150 од.  У  середньому  на одну  вакансію  претендувало  6  осіб.

Станом на 01 жовтня поточного року 481 особа отримувала допомогу по безробіттю.

 Для уточнюючої інформації звертайтеся до відділу надання соціальних послуг Долинського районного центру зайнятості, тел. 5-08-38, 5-30-91, 5-37-34.

    З метою підвищення поінформованості населення щодо діяльності служби зайнятості і соціальних послуг, які вона надає; оперативного поширення нової важливої для населення інформації про ситуацію на місцевому ринку праці; забезпечення якісного професійного інформування населення та шкільної молоді до усвідомленого вибору сфери трудової діяльності, популяризації робітничих професій, упередження безробіття  22 вересня 2016 року була проведена Виїзна акція Долинського центру зайнятості для населення, яке проживає на території Першотравневої сільської ради. В рамках Виїзної акції була проведена Акція «ВИПУСКНИК» для учнівської молоді Першотравневої загальноосвітньої школи.

      У ході проведення заходу дітям запропонували взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань.         

    Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні заклади. Також профконсультант інформував учнів та педагогічних працівників про можливості портала з профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» та про можливість пройти тестування за методикою «Магеллано Університет».

Усі бажаючи, під час індивідуальних консультацій, за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заході прийняло участь 50 осіб.

 

Заходи соціального захисту населення у січні -  червні 2016 року

  На протязі січня - червня 2016 року на обліку в Долинському районному центрі зайнятості перебувало 1920 безробітних громадян. Серед них: 1082 особи складали жінки;  838 осіб – чоловіки; 829 особи – молодь; 99 осіб – вивільнені працівники; 703 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; 39 чол. – особи з обмеженими фізичними можливостями. Станом на 01.07.2016 року в районному центрі зайнятості перебуває на обліку 983 безробітних. Із загальної чисельності безробітних станом на 01 липня 2016 року 419 чол. проживали у сільській місцевості (564 чол. – у місті).

Кількість   вакансій  станом  на  01 липня 2016  року  становила 93 одиниці, в тому числі: для робітників – 74 одиниці, для службовців – 19 одиниць. Найпопулярнішими професіями, на які сьогодні є попит, є професії слюсарів – ремонтників, продавців продовольчих товарів,  трактористів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, водіїв автотранспортних засобів та інших представників робітничих професій. Мають попит фахівці з високим рівнем кваліфікації та з відповідним досвідом роботи – бухгалтер, вчитель середнього навчально-виховного закладу,  тощо.

Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням служби зайнятості у січні – червні 2016 року становила 410 осіб; проходили професійне навчання – 195 осіб; брали участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 427 осіб.

   

З метою підготовки учнівської молоді до усвідомленого вибору професійного шляху, оптимізації професійного вибору, формування професійних інтересів та позитивного ставлення до видів діяльності, що користуються попитом на ринку праці, підвищення компетентності батьків та педагогічних працівників у наданні дітям допомоги у вирішенні питання вибору професії Долинським центром зайнятості з 01 червня  по 03 червня 2016 року  було проведено Виїзні  профорієнтаційні акціі у пришкільні табори Гурівської , Братолюбівської та Суходільської загальноосвітних шкіл.

   В рамках заходів відбулись різноманітні ігри, конкурси. Для наймолодших – запропонували намалювати на асфальті свою майбутню професію, відбувся конкурси малюнка «Я через двадцять років», «Моя майбутня професія». Школяри активно приймали участь у рухливих профорієнтаційних іграх, у інтелектуальній профорієнтаційній грі «Ти і твій вибір», вікторині «Що?Де?Коли?».

   Спеціалісти центру зайнятості, з метою заохочення учнів до майбутнього професійного вибору, відкрили віконце у великий світ професій, коли розповідали про найновіші професії, які з’являються на ринку праці. Разом з дітьми вони пригадали можливі джерела інформації, де можна знайти інформацію про професії та навчальні заклади.

    Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у мобільному профорієнтаційному центрі, а під час індивідуальних консультацій учасники заходів за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії. Найбільш активні учасники отримали заохочувальні призи. В заходах прийняло участь понад 150 осіб. 

   З метою підвищення поінформованості учнівської молоді, оперативного поширення нової важливої для молоді інформації про ситуацію на місцевому ринку праці; забезпечення якісного професійного інформування шкільної молоді до усвідомленого вибору сфери трудової діяльності, популяризації робітничих професій, упередження безробіття 15 квітня 2016 року Долинським районним центром зайнятості в рамках обласної Декади профорієнтації молоді «Через професію – до успіху!» було проведено акцію «ВИПУСКНИК» на базі Марфівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..

    В рамках заходу відбувся профорієнтаційний урок  «Реальне трудове життя». Старшокласники під час профорієнтаційного уроку обговорили питання вибору професії, проаналізували можливі помилки при її виборі та роль різних чинників у професійному самовизначенні. Силами учнів було презентовано найактуальніші професії найближчого десятиліття: продавець, ІТ-фахівець, інженер з автоматизації виробництва, інженер комунального обслуговування, тракторист та ін. Школярі показали переваги і ризики професій, дискутували щодо професійно важливих особливостей.

       Під час акції була проведена інформаційно-пізнавальна гра «Що? Де? Коли?» під час якої учні показали добрі знання про професії та пригадали історичні факти їх виникнення.

       Бажаючим учням було запропоновано пройти тестування з професійної направленості особистості.

      В заході прийняло участь понад 46 осіб.

   Одним з напрямків активізації інформаційно – роз’яснювальної роботи серед роботодавців є спільне проведення семінарів з іншими державними органами, діяльність, яких пов’язана з  вирішенням питань у сфері праці, соціального захисту та зайнятості населення. Так, з метою надання актуальної інформації щодо дотримання законодавства у сфері праці 13 квітня 2016 року Долинським районним центром зайнятості проведено семінар для  роботодавців району спільно з головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно- правових актів Управління держпраці в Кіровоградській області Терещенко С.Ю. та головою координаційної ради профспілок Долинського району, директором міжрайонної виконавчої дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Орішко А.І.

   Долинським центром зайнятості спільно з ТОВ «Спілка виробників іграшок» будо проведено День відкритих дверей роботодавця.

В рамках заходу для учнівської молоді НВК «Долинська гімназія» загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 була організована та проведена професіографічна екскурсія. Зустрів молодих людей менеджер Григорій Глушко, який розповів історію створення фабрики. Разом з Оксаною Олександрівною Валантир – завідуючою складом провели учасників заходу по цехам, показали весь технологічний процес виготовлення іграшок. Робітники фабрики розповіли молоді про свої професії, обов’язки , вимоги та умови праці. Спеціаліст центру зайнятості дала інформацію про навчальні заклади та центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, де можна  здобути професії (швачки, закрійника, художника-оформлювача, слюсаря з ремонту технологічного устаткування), а також про послуги, які надає служба зайнятості, її  можливості щодо сприяння працевлаштування молоді.

Після проведеної екскурсії по підприємству відбулася ділова зустріч спеціаліста центру зайнятості та керівника підприємства на тему: «Організація спільної діяльності РЦЗ та ТОВ «Спілка виробників іграшок» у напрямку реалізації Закону України «Про зайнятість населення» та надання соціальних послуг. На завершення ділової зустрічі було прийнято своєрідну програму спільних дій, щодо працевлаштування безробітних, які зареєстровані в Долинському РЦЗ та можливості проведення стажування на підприємстві за професіями «швачка», «укладальник-пакувальник», «закрійник» тощо.

   Сьогодні молодь переглядає пріоритети в питанні вибору професії. Такі престижні професії, як бухгалтер, юрист і перукар втрачають популярність. Справа в тому, що в центрі зайнятості сьогодні на одне місце бухгалтера - до десяти бажаючих. Тоді як професії ветеринарного спрямування в дефіциті. На жаль, в Україні немає ніякого законодавства, де було б чітко зазначено, скільки спеціалістів потребує ринок, і з якою освітою.

      З метою підвищення поінформованості учнівської молоді, оперативного поширення нової важливої для молоді інформації про ситуацію на місцевому ринку праці; забезпечення якісного професійного інформування шкільної молоді до усвідомленого вибору сфери трудової діяльності, популяризації робітничих професій, упередження безробіття Долинським районним центром зайнятості спільно із Компаніївським технікумом ветеринарної медицини 10 лютого 2016 року було проведено День інформації для учнівської молоді Долинської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ст. та навчально-виховного комплексу «Долинська гімназія» загальноосвітньої школи №3 І-ІІІст.

      В заході прийняли участь заступник директора Компаніївського технікума ветеринарної медицини Омельчук О.В. та завідувач Василівської дільниці Долинської державної лікарні ветеринарної медицини Маковей В.Г.

      Олексій Омельчук під час презентації навчального закладу проінформував молодь про умови вступу до технікуму,  про спеціальності ветеринарної медицини – лікарі, фельдшери та техніки, які здійснюють діагностичні, профілактичні, оздоровчі, лікувальні роботи  у тваринництві, ветеринарно-санітарну експертизу тваринницької продукції та надають інші ветеринарні послуги власникам тварин. Також Омельчук О.В. зазначив, що ветеринарна медицина тісно пов’язана з багатьма іншими галузями – тваринництво, харчова і легка промисловість, транспорт, імпорт і експорт.

     Протягом заходу школярі активно цікавились особливостями  практичного навчання ветеринарного лікаря, спортивною базою навчального закладу, побутовими умовами проживання студентів у гуртожитку.

     15 учнів з батьками побажали відвідати Компаніївський технікум ветеринарної медицини, для подальшого вирішення про вступ до навчального закладу.

Усі бажаючи мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами, розміщеними у консультпункті, та під час індивідуальних консультацій учасники заходу за допомогою профорієнтаційних методик могли визначити свої професійні нахили та здібності і отримати методичні та практичні рекомендації щодо вибору професії.

В заході прийняло участь 40 осіб

        

  

Additional information