Петиція на Створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради

https://petition.president.gov.ua/petition/69110

Всеукраїнський профілактичний захід «УРОК»

Принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини покладений в основу державної політики у сфері охорони дитинства та регулювання сімейних відносин. Питання попередження і подолання дитячої безпритульності й бездоглядності займає основне місце у роботі служби у справах дітей Долинської районної державної адміністрації.

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України “Про загальну середню освіту”, листа Міністерства соціальної політики України від 19 серпня 2016 року №12182/0/14-16/57 “Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок”, з метою надання дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового періоду; виявлення дітей шкільного віку, які не приступили до навчання на початок навчального періоду, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності,   службою у справах дітей районної державної адміністрації було організовано та проведено Всеукраїнський профілактичний захід «УРОК».

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами перевірок дітям із даних сімей надано адресну  допомогу  в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

Проведено Всеукраїнський профілактичний захід “УРОК” в частині виявлення дітей, які 01 вересня 2017 року не приступили до навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.

Станом на 25 вересня 2017 року всі діти з 6 до 18 років приступили до навчання.

Станом на 25 вересня поточного року в районні перебувало 14 дітей-переселенців шкільного віку із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, які повністю були охопленні навчанням.

Службою у справах дітей Долинської районної державної адміністрації за 9 місяців 2017 року спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, працівниками поліції Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області здійснено 93 профілактичних рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Урок”, по місцях масового відпочинку дітей та молоді на предмет дотримання чинного законодавства щодо заборони продажу особам віком до 18 років алкогольних та тютюнових виробів, реалізації дітям наркотичних речовин, їх аналогів і прекурсорів та з метою попередження дитячої бездоглядності, жебракування, пропусків занять учнями загальноосвітніх шкіл під час навчального процесу та порушення комендантської години         ( рішення Долинської міської ради від 30 травня 2012 року №438 «Про обмеження перебування у нічний час дітей без супроводу дорослих або осіб, які їх заміняють, на вулицях, у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних та інтерактивних клубах, інших розважальних закладах та громадських місцях м. Долинська » ).

 Під час даних рейдів було виявлено дітей, які порушували комендантську годину. З даними дітьми та їх батьками було проведено профілактичні бесіди та направлено листи до навчальних закладів, де навчаються учні.

На території Долинського району впродовж 9 місяців 2017 року  зареєстровано 2 злочини, які скоєно двома неповнолітніми, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить на 1 злочин менше.

Всі неповнолітні, які вчинили суспільно небезпечні діяння, що містять ознаки злочину та відбувають не пов'язане з позбавленням волі покарання, не рідше одного разу на місяць перевіряються працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та Долинським ВП ГУНП в Кіровоградській області за місцем проживання. Проводяться профілактичні бесіди з приводу попередження та недопущення в подальшому вчинення ними нових правопорушень.

Станом на 01 жовтня 2017 року на обліку у службі у справах дітей районної державної адміністрації перебувало 27 дітей, які виховуються в  14 сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом січня-вересня 2017 року 11 дітей вперше поставлено на облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Протягом  2017 року спільно з Долинським відділом поліції та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено   148 перевірок умов проживання сімей різних категорій. За результатами перевірок винесено 4 офіційних попередження батькам за неналежне виконання батьківських обов’язків. Відповідно до чинного законодавства вживаються дієві заходи до батьків, котрі зловживають спиртними напоями, не займаються вихованням своїх дітей - порушення ст. 184 КУпАП (ухиляння батьків від виконання своїх батьківських обов’язків ) притягнуто 28 осіб.

До Долинського районного суду подано 3 позовних заяви про позбавлення батьківських прав в інтересах 4 дітей.

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини забезпечено розгляд питань щодо виконання батьками або особами, що їх замінюють, батьківських обов’язків із метою посилення контролю з боку батьків за поведінкою дітей та відповідальності батьків за неналежне виконання ними батьківських обов’язків відносно дітей. Протягом звітного періоду було розглянуто 16 питань щодо виконання батьками батьківських обов’язків.

         Районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з службою у справах дітей районної державної адміністрації протягом січня - серпня 2017 року здійснено 138 оцінок потреб дітей різних категорій, за  результатами початкової оцінки потреб взято під соціальний супровід центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді 7 сімей, в них 13 дітей.

На обліку в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 46 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховувалося 97 дітей.

Протягом січня-вересня 2017 року службою у справах дітей районної державної адміністрації разом із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено 61 обстеження сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Службою у справах дітей районної державної адміністрації з початку 2017 року проведено 12 індивідуально - профілактичних бесід із дітьми та їх батьками.

По школах району створені ради профілактики, які тримають на контролі відвідування дітьми з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, занять у школі, забезпечення їх підручниками, навчальним приладдям, одягом, та їх оздоровлення в пришкільних таборах. Діти максимально залучаються до гурткової та позашкільної роботи. Проводиться індивідуальна робота з даними учнями.

Для посилення співпраці, взаємодії служби у справах дітей районної державної адміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Долинського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, Долинської центральної районної лікарні, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації в напрямку виявлення дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров’ю яких загрожує небезпека, затверджується “План спільних заходів щодо попередження дитячої бездоглядності”, проводяться засідання Координаційної ради служби у справах дітей Долинської районної державної адміністрації.

Дані питання постійно розглядаються на засіданнях виконкомів селищної, сільських рад району та на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації..

Здійснюється контроль за умовами утримання та проживання дітей в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечено надання їм якісних соціальних послуг.

Постійно проводиться роз’яснювальна, профілактична робота з підлітками, які перебувають на обліку Долинського районного відділу з питань пробації та індивідуальна робота з дітьми, які перебувають на внутрішкільних обліках шкіл району.

Доводиться виховувати дорослих людей, переконувати змінити спосіб життя, в першу чергу захищаючи при цьому інтереси дітей.

Хочеться вірити, що деякі батьки все ж таки переглянуть своє життя-буття. Якщо дитині, яка залишилась без піклування батьків пощастить повернутись у рідну сім'ю, то про безпритульність чи бездоглядність не треба буде говорити. Мрією ж залишається те, щоб усі діти жили в нормальних, сприятливих умовах.

Шановні батьки або особи, що їх замінюють!

Для того, щоб Вашим дітям уникнути неприємностей із законом,  Ви завжди повинні знати,  де і з ким спілкується Ваша дитина, як і з ким проводить вільний час. Ні в якому разі не можна залишати дитину сам на сам із своїми проблемами. Вам  необхідно бути вірними  друзями та  помічниками для своїх дітей у всіх життєвих ситуаціях.

                                                                  

Всеукраїнський профілактичний захід «УРОК»

 Принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини покладений в основу державної політики у сфері охорони дитинства та регулювання сімейних відносин. Питання попередження і подолання дитячої безпритульності й бездоглядності займає основне місце у роботі служби у справах дітей Долинської районної державної адміністрації.

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України “Про загальну середню освіту”, листа Міністерства соціальної політики України від 19 серпня 2016 року №12182/0/14-16/57 “Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок”, з метою надання дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового періоду; виявлення дітей шкільного віку, які не приступили до навчання на початок навчального періоду, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності,   службою у справах дітей районної державної адміністрації було організовано та проведено Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами перевірок дітям із даних сімей надано адресну  допомогу  в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

Проведено Всеукраїнський профілактичний захід “Урок” в частині виявлення дітей, які 01 вересня 2016 року не приступили до навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації. Станом на 23 вересня 2016 року всі діти з 6 до 18 років приступили до навчання.

Станом на 23 вересня поточного року в районні перебувало 17 дітей-переселенців шкільного віку із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, які повністю були охопленні навчанням.

Службою у справах дітей Долинської районної державної адміністрації за 9 місяців 2016 року спільно з відділом освіти райдержадміністрації, працівниками поліції Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області здійснено 97 рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Урок”, по місцях масового відпочинку дітей та молоді на предмет дотримання чинного законодавства щодо заборони продажу особам віком до 18 років алкогольних та тютюнових виробів, реалізації дітям наркотичних речовин, їх аналогів і прекурсорів та з метою попередження дитячої бездоглядності, жебракування, пропусків занять учнями загальноосвітніх шкіл під час навчального процесу та порушення комендантської години.

 Під час даних рейдів було виявлено дітей, які порушували комендантську годину. З даними дітьми та їх батьками було проведено профілактичні бесіди та направлено листи в навчальні заклади, де навчаються учні.

На території Долинського району впродовж 9 місяців 2016 року  зареєстровано 3 злочини, які скоєно трьома неповнолітніми, в порівнянні з аналогічним періодом становить на 15 злочинів менше.

Всі неповнолітні, які вчинили суспільно небезпечні діяння, що містять ознаки злочину та відбувають не пов'язане з позбавленням волі покарання, не рідше одного разу на місяць перевіряються працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та Долинським ВП ГУНП в Кіровоградській області за місцем проживання. Проводяться профілактичні бесіди з приводу попередження та недопущення в подальшому вчинення ними нових правопорушень.

Відповідно до чинного законодавства вживаються дієві заходи до   батьків, котрі зловживають спиртними напоями, не займаються вихованням своїх дітей (з початку 2016 року 21 особа притягувалася до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП; за ухиляння від виконання батьківських обов’язків,  винесено 6 офіційних попереджень щодо неналежного виконання батьківських обов’язків;  службою у справах дітей райдержадміністрації подано  5 позовних заяв щодо позбавлення батьків батьківських прав, іншими особами – 4 позовні заяви ). 

 На обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації станом на     23 вересня 2016 року перебувало 22 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, в них виховувалося 36 дітей (2–систематичне самовільне залишення дитиною місця постійного проживання, 30–проживання дітей у сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків,             4–насильство в сім’ї).

Дані питання постійно розглядаються на засіданнях виконкомів міської, селищної, сільських рад району та на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Здійснюється контроль за умовами утримання та проживання дітей в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечено надання їм якісних соціальних послуг.

Постійно проводиться роз’яснювальна, профілактична робота з підлітками, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції Долинського району та індивідуальна робота з дітьми, які перебувають на внутрішкільних обліках шкіл району.

Доводиться виховувати дорослих людей, переконувати змінити спосіб життя, в першу чергу захищаючи при цьому інтереси дітей.

Хочеться вірити, що деякі батьки все ж таки переглянуть своє життя-буття. Якщо дитині, яка залишилась без піклування батьків пощастить повернутись у рідну сім'ю, то про безпритульність чи бездоглядність не треба буде говорити. Мрією ж залишається те, щоб усі діти жили в нормальних, сприятливих умовах.

УСИНОВІТЬ ДИТИНУ, ПОДАРУЙТЕ ЇЙ СОНЦЕ!

ЩАСЛИВА ДИТИНА – У РОДИНІ.

Additional information