Всеукраїнський профілактичний захід «УРОК»

Принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини покладений в основу державної політики у сфері охорони дитинства та регулювання сімейних відносин. Питання попередження і подолання дитячої безпритульності й бездоглядності займає основне місце у роботі служби у справах дітей Долинської районної державної адміністрації.

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України “Про загальну середню освіту”, листа Міністерства соціальної політики України від 19 серпня 2016 року №12182/0/14-16/57 “Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу “Урок”, з метою надання дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового періоду; виявлення дітей шкільного віку, які не приступили до навчання на початок навчального періоду, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності,   службою у справах дітей районної державної адміністрації було організовано та проведено Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. За результатами перевірок дітям із даних сімей надано адресну  допомогу  в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону.

Проведено Всеукраїнський профілактичний захід “Урок” в частині виявлення дітей, які 01 вересня 2016 року не приступили до навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації. Станом на 23 вересня 2016 року всі діти з 6 до 18 років приступили до навчання.

Станом на 23 вересня поточного року в районні перебувало 17 дітей-переселенців шкільного віку із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, які повністю були охопленні навчанням.

Службою у справах дітей Долинської районної державної адміністрації за 9 місяців 2016 року спільно з відділом освіти райдержадміністрації, працівниками поліції Долинського ВП ГУНП в Кіровоградській області здійснено 97 рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Урок”, по місцях масового відпочинку дітей та молоді на предмет дотримання чинного законодавства щодо заборони продажу особам віком до 18 років алкогольних та тютюнових виробів, реалізації дітям наркотичних речовин, їх аналогів і прекурсорів та з метою попередження дитячої бездоглядності, жебракування, пропусків занять учнями загальноосвітніх шкіл під час навчального процесу та порушення комендантської години.

Під час даних рейдів було виявлено дітей, які порушували комендантську годину. З даними дітьми та їх батьками було проведено профілактичні бесіди та направлено листи в навчальні заклади, де навчаються учні.

На території Долинського району впродовж 9 місяців 2016 року  зареєстровано 3 злочини, які скоєно трьома неповнолітніми, в порівнянні з аналогічним періодом становить на 15 злочинів менше.

Всі неповнолітні, які вчинили суспільно небезпечні діяння, що містять ознаки злочину та відбувають не пов'язане з позбавленням волі покарання, не рідше одного разу на місяць перевіряються працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та Долинським ВП ГУНП в Кіровоградській області за місцем проживання. Проводяться профілактичні бесіди з приводу попередження та недопущення в подальшому вчинення ними нових правопорушень.

Відповідно до чинного законодавства вживаються дієві заходи до   батьків, котрі зловживають спиртними напоями, не займаються вихованням своїх дітей (з початку 2016 року 21 особа притягувалася до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП; за ухиляння від виконання батьківських обов’язків,  винесено 6 офіційних попереджень щодо неналежного виконання батьківських обов’язків;  службою у справах дітей райдержадміністрації подано  5 позовних заяв щодо позбавлення батьків батьківських прав, іншими особами – 4 позовні заяви ).

На обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації станом на     23 вересня 2016 року перебувало 22 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, в них виховувалося 36 дітей (2–систематичне самовільне залишення дитиною місця постійного проживання, 30–проживання дітей у сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків,             4–насильство в сім’ї).

Дані питання постійно розглядаються на засіданнях виконкомів міської, селищної, сільських рад району та на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини.

Здійснюється контроль за умовами утримання та проживання дітей в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечено надання їм якісних соціальних послуг.

Постійно проводиться роз’яснювальна, профілактична робота з підлітками, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції Долинського району та індивідуальна робота з дітьми, які перебувають на внутрішкільних обліках шкіл району.

Доводиться виховувати дорослих людей, переконувати змінити спосіб життя, в першу чергу захищаючи при цьому інтереси дітей.

Хочеться вірити, що деякі батьки все ж таки переглянуть своє життя-буття. Якщо дитині, яка залишилась без піклування батьків пощастить повернутись у рідну сім'ю, то про безпритульність чи бездоглядність не треба буде говорити. Мрією ж залишається те, щоб усі діти жили в нормальних, сприятливих умовах.

УСИНОВІТЬ ДИТИНУ, ПОДАРУЙТЕ ЇЙ СОНЦЕ!

ЩАСЛИВА ДИТИНА – У РОДИНІ.