Про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» від 7 лютого 2018 р. № 105 було проведено природно-сільськогосподарське районування земель України і створено схему (карту) природно-сільськогосподарського районування земель України в масштабі 1:500 000 з виокремленням природно-сільськогосподарських таксономічних виділів, зокрема, районів. Зазначеною постановою передбачено, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до нормативу капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення природно-сільськогосподарських районів Автономної Республіки Крим, областей згідно з додатком та показників бонітування ґрунтів шляхом складання шкал нормативної грошової оцінки агровиробничих груп ґрунтів природно-сільськогосподарських районів (для сільськогосподарських угідь). Тобто в основу розрахунків нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення покладено природно-сільськогосподарське районування земель України. Крім того, природно-сільськогосподарське районування в найбільшій мірі відповідає завданням державного планування заходів з раціонального використання сприятливих для сільського господарства природних ресурсів та їх дієвій охороні.

Роботи із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення виконані в повному обсязі відповідно до Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 105.

Наказом Мінагрополітики від 16 листопада 2018 року № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Пунктом 3 зазначеного наказу передбачено, що наказ набирає чинності з 01 січня 2019 року.

Чому оцінка земельної ділянки за загальнонаціональною нормативною грошовою оцінкою відрізняється від оцінки минулих років (або вартості земельних часток (паїв) за проектами паювання)

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення проведена у 2018 році відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 831.

Зазначеною Методикою повністю змінені підходи до оцінки сільськогосподарських земель, а тому результати оцінки за новою Методикою та результати оцінки 1995-97 років є неспівставними. Сьогодні при проведенні нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення використання меж колишніх колективних селянських господарств Методикою не передбачено, а на оцінку конкретної земельної ділянки впливають виключно площі агровиробничих груп угідь, що розташовані на земельній ділянці та відповідні нормативи рентного доходу.

Розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється виключно в автоматичному режимі відповідно до відомостей про земельну ділянку, що містяться у електронному документі (обмінному файлі), створеному при формуванні земельної ділянки, а також відомостей загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, які також завантажені до Державного земельного кадастру.

Під час проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення проводилось уточнення матеріалів як природно-сільськогосподарського районування земель, так і матеріалів розповсюдження агровиробничих груп грунтів, в тому числі з проведенням ґрунтових досліджень, їх топологічна ув’язка. Під час проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення проводилось уточнення матеріалів як природно-сільськогосподарського районування земель, так і матеріалів розповсюдження агровиробничих груп грунтів, в тому числі з проведенням ґрунтових досліджень, їх топологічна ув’язка.

Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Кіровоградській області становить – 31 888,00 грн.

Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Кіровоградській області

Інформаційні картки адміністративних послуг відділу у Долинському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області

Технологічні картки адміністративних послуг відділу у Долинському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області