ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

(ДОЛИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ)

 

                         

 

15.06.2020

Щоб зернозбиральна кампанія 2020 пройшла безпечно

Долинське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Кіровоградській області  нагадує керівникам господарств та фермерам про необхідність посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.

Аналізуючи травматизм, на підприємствах АПК найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі. Це відбувається через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт 2020 року важливо є не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Варто пам’ятати, що усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів. Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

Заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, які не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком жнивних робіт працівники повинні пройти інструктаж, а ті, які виконують роботи та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки механізатори, водії, працівники зернотоків — ще щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Держпраці також закликає працівників, що працюватимуть на жнивному полі берегти власне життя та здоров’я. Пам’ятайте, що безпечне проведення зернозбиральної кампанії можливе за умови виконання вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт.

З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних керівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

 • до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;
 • не допускати до виконання цих робіт підлітків;
 • розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;
 • закінчити ремонт та підготовку збирально-транспортних агрегатів;
 • організувати ланки технічного обслуговування;
 • обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
 • підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
 • встановити огородження на всіх обертових частинах сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;
 • очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;
 • укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни аптечками домедичної допомоги;
 • забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з нормами;
 • провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та опору контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;
 • особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;
 • під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;
 • колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;
 • обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем; не допускати до експлуатації трактори, які не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;

Всі ці вимоги нормативно-правових актів вам відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного.

Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення і з усією відповідальністю за безпеку працюючих приступити до збору та зберігання врожаю.

 

Страховий експерт Долинського відділення УВД ФСС

У Кіровоградській області                                                                                            Г.В. Квапель

Нормативно-правова база

 

Закон України «Про звернення громадян»

 

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції»

 

Указ Президента України № 109/2008 » Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» 

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 48 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

  

Урядова телефонна «гаряча лінія» 0-800-507-309

 

Кіровоградський обласний контактний центр «ГАРЯЧА ЛІНІЯ голови Кіровоградської обласної державної адміністрації»

Порядок звернення громадян

Шановні громадяни України ви маєте право звернутися до Долинської районної державної адміністрації із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ і державної безпеки, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України також мають право подавати звернення, які не стосуються службової діяльності.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на території України, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Забезпечення механізму зворотного зв’язку в роботі з громадянами здійснює загальний відділ апарату районної державної адміністрації.  Розгляд звернень громадян на адресу районної державної адміністрації здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян». З метою ефективного реагування на звернення громадян, згідно із статтею 5 цього Закону, встановлено наступні вимоги до оформлення офіційного звернення громадян:

 

У зверненні має бути зазначено наступне.

Прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладені суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою  на особистому прийомі), чи письмовим (надісланим поштою або переданим громадянином до районної державної адміністрації ).

Звернення може бути подано як окремою особою(індивідуальне), так і групою осіб (колективне).

При цьому письмове звернення має бути підписане заявником (заявниками) особисто із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через 10 днів від дня його надходження.

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

 

Письмове звернення до Долинської районної державної адміністрації можна надіслати за адресою: 28500, м. Долинська, Кіровоградська область, вул. Соборності України, 28.

 

Електронне звернення до Долинської районної державної адміністрації можна надіслати за адресою: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ГРАФІК 

особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації  

 Прийом проводиться з 10.00 до 12.00 години

Посада, прізвище, і`мя, по батькові керівника Особистий прийом Особистий виїзний прийом

Голова районної державної адміністрації

ЗВІЗДОВСЬКИЙ

Євгеній Едуардович

2-а та 4-а

середа

1-а та 3-а 

середа

Перший заступник голови районної державної адміністрації

ГРОНТ

Ольга Сергіївна

2-а та 4-а

п’ятниця

1-а та 3-я

п’ятниця

Керівник апарату районної державної адміністрації

ГУЗЕМА

Оксана Георгіївна
 

2-й та 4-й

четвер

 

 

 

ГРАФІК

роботи "гарячої телефонної лінії" керівництва районної державної адміністрації на 2020 рік

ЗВІЗДОВСЬКИЙ

Євгеній Едуардович

- голова                           

  райдержадміністрації

1- а п’ятниця

місяця

тел: 2-08-61

ГРОНТ

Ольга Сергіївна

 

- перший заступник голови

  райдержадміністрації

2-й вівторок

місяця

тел: 2-08-61

ГУЗЕМА

Оксана Георгіївна

- керівник апарату

  райдержадміністрації

 

4-а середа

місяця

тел: 2-08-61

АРХІТЕКТУРА, МІСТОБУДУВАННЯ

 

 

 НОВИНИ

05 червня 2020 року в райдержадміністрації відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради, в якій взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, органів місцевого самоврядування, сертифікованих архітекторів та розробників містобудівної документації.

На даному засіданні розглянуто проект містобудівної документації -  «Детальний план території забудови східного району м.Долинська Кіровоградської області (земельної ділянки площею 0,0385 га на якій знаходиться колишня будівля котельні) за адресою м. Долинська, вул. Нова для будівництва ринку».

Замовником розроблення детального плану території виступає виконавчий комітет Долинської міської ради. Розробник  ДПТ – ТОВ «АРЕАЛ-ПРОЕКТ» м.Кропивницький.  

Головним архітектором проєкту Григорієм Литвином було презентовано детальний план території.

За результатами засідання прийнято рішення рекомендувати замовнику подати проєкт містобудівної документації на затвердження в установленому законодавством порядку

   

Additional information