Строки подання декларації про доходи фізичних осіб та сплати податку на доходи фізичних осіб


Платники податку — фізичні особи, якi нe є суб'єктами підприємництва чи особами, що провaдять незалежну професійну діяльність, подають зa місцем cвoєї податкової адреcи податкову декларацію про доходи фізичних осіб дo 01 травня (зг.пп. 49.18.4 cт. 49 Податкового кодексу). Тoбто граничним строком подання декларації є дата 30 квітня.
Відповіднo до п. 45.1 cт. 45 ПK податковою адресою платникa податків — фізичної особи визнається місцe його проживання, за яким вiн береться на облік як плaтник податків в органі ДПC.
Фізична особа зобов'язанa самостійно сплатити дo 01 серпня суму податкового зобов'язання, зазначeну в поданій нeю податковій декларації прo майновий стан і доходи.

Оподаткування іноземних доходів

  Долинська ОДПІ нагадує жителям району про обов’язок подання декларації щодо доходів, отриманих із джерел за межами України. Тобто, фізичні особи, що є громадянами  України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. До осіб, що одержують іноземні доходи, зокрема, можуть бути віднесені: особи, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (домробітниці, гувернантки, вихователі, економки, няньки, кухарі, покоївки, водії, садівники, доглядальниці, санітарки, прибиральниці, мийники посуду, перекладачі тощо), а також моряки, що працюють на судах іноземних судновласників тощо.
Нормами Податкового кодексу України передбачено, що дохід, отриманий з джерел за межами України, -це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи, зокрема, проценти, дивіденди, роялті, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо (пп.14.1.55ПКУ).
Порядок оподаткування іноземних доходів регламентується пунктом 170.11 Кодексу. Зокрема, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподаткувати дохід за ставками 15 (17%). Винятком є лише доходи у вигляді дивідендів з іноземним джерелом нарахування або нараховані нерезидентами, які оподатковуються за ставкою 5 %.
Додамо, якщо на території України діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування з країною отримання іноземних доходів, то платник податку може зменшити суму нарахованого у декларації податку на доходи фізичних осіб на суму податків, сплачених за кордоном. При цьому сума такого зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану із суми загального річного оподатковуваного доходу.

Нові ставки акцизного податку збільшать бюджетні надходження


   Згідно Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України стосовно збільшення ставок акцизного податку на підакцизні товари.
На пиво із солоду акцизний податок збільшується вдвічі (до 2 грн. 48 коп. за літр), на лікеро-горілчані вироби - на 50% (до 105 грн. 80 коп. за літр 100-відсоткового спирту, на кріплені вина і вермути акцизна ставка підвищиться вдвічі (до 7 грн. 16 коп. за літр), на ігристі вина - також удвічі (до 10 грн. 40 коп. за літр), на слабоалкогольні напої акциз зросте на 300% (до 211 грн. 59 коп. за літр 100-відсоткового спирту).
На сигарети акциз за специфічною ставкою зросте на 40% (до 318 грн. 26 коп. за 1 тисячу штук). Слід зазначити, що не змінені ставки податку при роздрібній реалізації пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Як і раніше, ставка становить 5% від вартості товару.
Разом з тим для роздрібної торгівлі змінилася ставка податку для пального - вона становить 0,042 Євро за кожний літр реалізованого товару.
Важливими змінами також є те, що впроваджуються обов’язкові електронні акцизні накладні, які будуть складатися при здійсненні операції з реалізації пального. Акцизні накладні будуть впроваджуватись з березня 2016 року.
 

Підприємці з річними доходами більше мільйона повинні застосовувати РРО


  В зв'язку з набранням чинності Закону України від 1 липня 2015 року №569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (з врахуванням змін) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами-підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 Розпочалась деклараційна кампанія – 2016 

 Долинська  ОДПІ повідомляє, з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався. Зокрема, до таких доходів можна віднести: доходи від осіб, які не є податковими агентами; доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; іноземні доходи . 

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.
Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859 .
При заповненні нової форми звітності платники декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.
Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року. Суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання, у зв’язку з використанням права на податкову знижку розраховується лише в розділі ІІІ декларації без заповнення додатка. Водночас, з метою оперативного вирішення питання щодо повноти та правомірності задекларованої суми податкової знижки, платникам податку пропонується разом з декларацією надавати копії первинних документів, що підтверджують право на знижку
Звертаємо увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронному вигляді через інформаційний портал ДФС України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису. 

Податкова декларація про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році, від жителів Долинського району приймається за адресою: вул.Соборності України,60, 2 поверх, кабінет 16. Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати за тел. 5-16-91. 

 

Отримуйте цифровий підпис та користуйтесь перевагами подання електронної звітності

 

Прийняття на роботу нових працівників роботодавець повинен повідомити податкову інспекцію

 

Надходження до зведеного бюджету військового збору 

 

Система електронного адміністрування ПДВ

 

 ВІТАННЯ!  

        Вітаємо усіх українців з державним святом – Днем Конституції України! 

Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства, а тому нам з Вами залишається тільки сподіватись, що всі задекларовані Конституцією права та свободи поступово будуть нормою життя громадян України.
       Демократичний розвиток ніколи не був легким, тож наберемося терпіння та віри у те, що наступні покоління українців будуть жити у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буди назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.

 

Новації  в застосуванні РРО (реєстраторів розрахункових операцій)

Суб’єкти господарювання подають до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у випадках, якщо не передбачено подання інформації проводовими або безпроводовими каналами зв’язку. 

З 1 січня 2015 року набирають чинності зміни, що стосуються подання інформації про РРО проводовими або безпроводовими каналами зв’язку, внесені Законом № 406-VII. 

Зміни стосуються правил подання до контролюючих органів РРО-інформації в електронному вигляді. Так, суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подавати проводовими або безпроводовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані. 

Ця вимога не стосується платників, які використовують електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) і РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Такі суб’єкти господарювання повинні подавати інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься у фіскальній пам’яті зазначених РРО (тобто у вигляді підсумкових щоденних операцій). 

Як зазначають фахівці ДФСУ в Київській області, з 1 січня 2015 року відповідно до п. 8 Заключних положень Закону № 265 дозволяється первинна реєстрація тільки РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, і електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

Вищезгадані зміни покликані збільшити кількість платників, які будуть подавати РРО-інформацію у вигляді електронних копій розрахункових документів та фіскальних чеків. 

Згідно з п. 296.10 ПКУ платникам єдиного податку ІІ та ІІІ (фізичним особам – підприємцям) груп потрібно застосовувати РРО. Зазначене не стосується тих платників ІІ та ІІІ груп, які займаються діяльністю на ринках, при продажу товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі. 

Застосування РРО платниками ІІ та ІІІ груп починається: 

– для платників єдиного податку ІІІ групи – з 01 липня 2015 р.; 

– для платників єдиного податку ІІ групи – з 01 січня 2016 р. 

Платники єдиного податку I групи РРО не застосовують.

Прес-служба Долинської ОДПІ  ГУ ДФС  у  Кіровоградській  області 25.06.2015 р.

 

До уваги платників!  

    Фахівці Долинської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у кіровоградській області звертають увагу, що з метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків, на офіційному веб-порталі ДФС України діють 14 сервісів. А саме, «Електронний кабінет платника податків», «Дані Реєстру платників ПДВ», «Митна статистика», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Антикорупційний сервіс «Пульс», «Декларування он-лайн», «Реєстр платників єдиного податку», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Реєстр страхувальників», «Дані про взяття на облік платників податків». Сьогодні ними активно користуються більшість платників податків. 

       Одним з них є загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі «ЗІР»). 

            Робота «ЗІР» направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою мінімалізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.  

             У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово. 

             Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.  

            Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД ДФС на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.  

              Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотній зв’язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань – відповідей з Бази знань, з метою прийняття участі у формуванні та вдосконаленні автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. У подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі. 

              Сервіс забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.  

Вищезазначеними сервісами можна скористатися через офіційний сайт ДФС України (www.sfs.gov.ua)

   Прес-служба Долинської ОДПІ  ГУ ДФС  у  Кіровоградській  області 25.06.2015 р.

 

До уваги платників!  

         Долинська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, Мінфін наказом від 14.04.2015 N 435 затвердив  Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.  

         З 01 червня 2015 року звіти за звітний період "травень 2015 року" подаються за новою формою.  

       У формах звітності тепер передбачена можливість для відображення донараховного ЄСВ (при визначенні бази нарахування єдиного внеску не нижче ніж розмір мінзарплати) та понижуючого коефіцієнта по ЄСВ. 

       Так у заголовній частині таблиці 1 Форми № Д4 передбачено нові реквізити, введення яких пов’язане з застосування понижуючого коефіцієнта такі як: 

              -  застосування коефіцієнта (за наявності);
              -  розмір коефіцієнта (за наявності);
              -  середня заробітна плата за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта);
              -  середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта).
 
 

         У таблиці 1 Форми № Д4 також виділено окремі рядки для додаткової бази нарахування (із розрахунку мінзарплати) та відображення донарахування (зменшення) сум нарахованого єдиного внеску за минулі періоди, пов’язані з визначенням додаткової бази нарахування та застосування понижуючого коефіцієнта по ЄСВ. 

Також введено нові категорії застрахованих осіб: 

      «47» ― для сум нарахованої середньої заробітної плати працівників (на яку нараховується (утримується) ЄСВ), який призначений, зокрема, для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників, який не підлягає компенсації з держбюджету;
     «48» ― для виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на які не нараховується ЄСВ і не утримується;
     «49» ― застосовується, якщо сума зарплати, нарахована у розмірі меншому за мінзарплату, працівникам, яким на період антитерористичної операції (з урахуванням часу на повернення) надано відпустку без збереження зарплати, згідно з нормами Закону України від 15.01.2015 р. № 121- VIII. 

Прес-служба Долинської ОДПІ  ГУ ДФС  у  Кіровоградській  області 17.06.2015 р.

 

   25 червня 2015 року в приміщені Долинської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС  у Кіровоградській області відбудеться виїзний особистий прийом громадян виконуючим обовязків Головного Управління ДФС у Кіровоградській області Лічманом Олегом Сергійовичем.

   Попередній запис на прийом проводиться за адресою: Кіровоградська обл., м. Долинська, вул. Соборності України, 60., кабінет №10 або за телефоном (05234) 5-16-91).

                                                                                                                            Прес-служба Долинської ОДПІ 

 

Новий звіт по ЄСВ уперше подаємо за травень 2015 року 

Долинська ОДПІ  повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905) затверджений Порядок формування і представлення страхувальниками звіту відносно сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок № 435). Зазначений наказ набрав чинності з 30.04.2015. 

Частиною 4 статті 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування – Податковим кодексом України  та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику. 

Відповідно до п. 46.6  ст. 46 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності. 

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.  

З огляду на зазначене, звертаємо увагу платників, що звітність за квітень 2015 року (у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160. Звітність відповідно до Порядку № 435 подається платниками єдиного внеску прочинаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015 року).

Прес-служба Долинської  ОДПІ 28.04.2015

 

Прийнято закон про спрощення умов ведення бізнес 

Президент України 2 квітня 2015 року підписав Закон №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який був прийнятий Верховною Радою України 12 лютого поточного року. 

 Головною метою Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС. 

Законодавчим актом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання і підвищується рівень захисту прав інвесторів.  

Передбачені законом скорочення функцій та оптимізація процедур адміністративного регулювання господарської діяльності нададуть можливість створенню більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні та підвищенню рівня захисту суб’єктів господарювання.  

Прес-служба Долинської  ОДПІ 28.04.2015

 

Увага! До закінчення кампанії декларування залишилося три дні 

З 1 січня до 1 травня в країні традиційно відбувається кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2014 року. 

Декларації про доходи приймаються до 1 травня 2015 року. 

Не зволікайте і подайте декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2014 році, вчасно! 

Неподання або несвоєчасне подання декларації тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо порушення було скоєне повторно, то передбачено накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

На період проведення кампанії декларування доходів громадян працівники фіскальної служби працюють за подовженим графіком у робочі дні, а також приймають декларації і надають консультації по їх заповненню у вихідні. Бланки декларацій надаються безкоштовно. Консультації можна отримати за телефонами територіальних органів ДФС.

Вся інформація, яка стосується декларування доходів громадян, а саме: форми декларації, зразки заповнення, нормативна база тощо, розміщена на сайті ДФС України 

Прес-служба Долинської ОДПІ 28.04.2015

 

Щодо оподаткування волонтерської діяльності 

Згідно з підпунктом «б» пп. 165.1.54. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України  не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  сума (вартість) благодійної допомоги отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", для надання благодійної допомоги на користь учасників бойових дій АТО, масових акцій громадського протесту, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження (під час акцій, які тривали з 21 листопада по 28 лютого 2014 року та 2 травня 2014 року в Одесі), членів їх сімей, фізичні особи, які мешкають або мешкали на території проведення АТО або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання. 

При цьому благодійна допомога може надаватися як безпосередньо таким особам, так і через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Міністерство внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з'єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги. 

Правила цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками - фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції. Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію. 

Кошти, отримані благодійниками - фізичними особами на їх банківські рахунки на цілі, визначені у цьому підпункті, та не використані такими благодійниками у строк, зазначений в цьому підпункті, повинні бути перераховані ними до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  

Платники податків, які отримують доходи, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, не повинні декларувати зазначені доходи  в податковій декларації про майновий стан і доходи, а отже і подавати таку декларацію.  

При умові використання отриманої допомоги на цілі відмінні від встановлених пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 або для осіб відмінних від встановлених пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165  ПКУ, такий платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167  (15/20%).  

Платники податку зобов'язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, тобто вести книгу обліку доходів і витрат (пп. „а” п.176.1 ст. 176 Податкового кодексу України).  

Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 794.     

Крім того,  платники податку зобов'язані   отримувати та зберігати протягом строку давності документи первинного обліку та на вимогу контролюючого органу пред'являти документи і відомості та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації („б”, „в” п.176.1 ст. 176 ПКУ). 

Благодійники – юридичні особи та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, у разі нарахування сум зазначених доходів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу (тобто протягом 40 днів після закінчення кварталу), податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування за формою, затвердженою Наказом  Міністерства фінансів України, від 13.01.2015,  № 4 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку" та відображати їх під ознакою доходу "169".  

Прес-служба Долинської ОДПІ 23.04.2015

  

Для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями довідка про наявність РРО не потрібна

Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області , що наказом Державної фіскальної служби України від 14 лютого 2015р. № 85 внесено зміни до Рекомендації щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями татютюновими виробами. Так, наказом №85 виключений пункт 2.2 розділу 2 Рекомендацій, згідно з яким для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви необхідно було додатидовідку органу ДФС про реєстрацію  електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. 

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб’єкти господарювання мають надати:

- заяву; 

- платіжне доручення з відміткою штампа банку; 

- документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб); 

- довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії. 

Згідно із ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень. 

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міста Києва на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Нагадуємо, що прийом та видача документів для оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється у місцевих центрах обслуговування платників. Перелік чинних (призупинених, анульованих) ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна переглянути за посиланням:http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/193099.html.   

Прес-служба Долинської ОДПІ 23.04.2015 

 

Підприємці – спрощенці третьої групи у травні складатимуть декларацію за діючою формою! 

Такзгідно із абз. 2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларації (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларації (розрахунків), чинні до такого визначення.

З урахуванням зазначеної нормиДолинська ОДПІ звертає увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групищо декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючею формою затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1998-12

  У звязку із зміною з 1 січня 2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощенної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 аба 4 %, у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5%, відповідно, аналогічно зазначається сума податку.

Граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов’язань по єдиному податку за результатами І кварталу 2015 року – 19 травня 2015 року.  

         Прес-служба Долинської ОДПІ 08.04.2015 

 

Отримав спадщину – задекларуй доходи!

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації платниками податків, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини. 

За нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення), вартість власності, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Оподатковуються за ставкою 5% від вартості будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Вартість власності будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента оподатковуються за ставкою 15%. 

Прес-служба Долинської ОДПІ 08.04.2015

 

 

Робота над помилками: Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Долинська ОДПІ звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що однією з проблемних ситуацій, які виникають при прийманні та обробці звітності з єдиного внеску, є повторне подання до граничного терміну звіту з типом "початкова" з виправленими помилками.

Так, у разі виявлення помилки щодо не включення заробітної плати працівника у звіт за звітний період,страхувальник не має права після закінчення терміну подання цього звіту повторно формувати та подати додержавної податкової інспекції звіт з типом «початкова», а повинен виправити помилку, як донарахування сум єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу) нарахованої в попередніх звітних періодах у звіті Додаток 4 за наступний місяць, а саме у таблиці 6 із застосуванням коду типу нарахування 2 «сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування(обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску» на підставі п. 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 № 454. 

Також, згідно п. 5.2. розділу VПорядку№ 454, у разі виявлення страхувальником самостійно недостовірних відомостей, які подані після закінчення звітного періоду та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідної дежржавної податкової інспекції необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові документи із зазначеними вірними відомостями на одну застраховану особу разом з пояснювальною запискою щодо зміни відомостей.  

Телефонну консультацію  жителі  Долинського району можуть отримати за номером  5-16-91  

Прес-служба Долинської ОДПІ 25.03.2015 

  

Інформація про наповнення бюджетів по Долинському району  за січень-лютий 2015 року

Спільними зусиллями працівників Долинської ОДПІ та платників нашого району вдалося мобілізувати до бюджетів  всіх рівнів   за січень-лютий 2015 року  ( з урахуванням єдиного соціального внеску)  21167,1 тис.грн. податків, зборів та інших платежів . 

До державного бюджету за два місяці поточного року мобілізовано 3242,5 тис. гривень, що в порівнянні з січнем-лютим 2014 року більше на 1868,5 тис. гривень. 

До місцевих бюджетів - надійшло 10164,4 тис.гривень, що на  1592,7 тис.гривень більше за аналогічний період минулого року. 

Єдиного соціального внеску за січень-лютий 2015 року надійшло 1102,7 тис. гривень. 

Для подальшого зростання обсягів мобілізованих коштів Долинською ОДПІ  вживаються заходи по залученню додаткових коштів за рахунок застосування податкового компромісу; продовжується робота по забезпеченню якісного адміністрування  нових податків - податку на нерухоме майно, вiдмiнного вiд земельної ділянки та акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. 

Пресс-служба Долинської ОДПІ  25.03.2015

 

Як заповнити платіжне доручення в системі електронного адміністрування ПДВ

Інформація щодо заповнення платниками  податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість 

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку  - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань.  Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок. 

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. 

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка. 

У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що: 

у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника; 

у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника; 

у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»; 

у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»; 

у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку. 

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої  Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами). 

Прес-служба Долинської ОДПІ 18.03.2015

 

Соціальна допомога по вагітності та пологах не оподатковується військовим збором 

Водночас з суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатностісправляється військовий збір. 

Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області , у зв’язку з численними запитаннями висвітлює актуальні питання нарахування військового збору.  

    Так, згідно з п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
     Оскільки сума соціальної допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, така сума не підлягає оподаткуванню військовим збором. 
 

Виплати фізичним особам у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюються відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, встановлено умови надання, тривалість та розміри виплат.  Ст. 1 вказаного Закону України визначено, що загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім’ї), вагітності та пологів за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем.  

     Згідно ст. 4 і ст. 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» право на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають, зокрема застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законодавством.
     Види матеріального забезпечення наведено у ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», до яких відноситься: допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) (ст.ст. 35, 37 Закону). 
 

     Відповідно до ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених указаною статтею.
     Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого днянепрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством. 
 

     Абзацом другим ст. 2 КЗпП встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.  

     Враховуючи наведене, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.  

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема у частині оподаткування військовим збором. Відповідно до п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.  

Згідно з п.п. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, а саме фізична особа – резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.  

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).  

Для резидента – це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.  

Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) (ст. 163 Кодексу).  

Відповідно до п.п 1.6. п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу.  

 Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області 18.03.2015

  

Зініціюйте податковий компроміс 

Долинська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 38 календарних днів.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.  

 Прес-служба Долинської ОДПІ  10.03.2015

 

 До уваги фізичних осіб- підприємців! 

В зв’язку з  стислими термінами впровадження  РРО для  платників податків другої та третьої групи (фізичними особами-підприємцями), встановленими  ЗУ від 28.12.2014 року №71-VIII »Про  внесення змін до ПК України  та деяких законодавчих актів України щодо  податкової реформи», повідомляємо, що 13.03.2015 року в 14.00 в приміщенні Долинської ОДПІ відбудеться нарада  за участі представників  Асоціації  «Українська електроніка, комп’ютери, касові апарати”.  

Запрошуємо платників (фізичних осіб- підприємців), які знаходяться на другій та третій групі  спрощеної системи оподаткування взяти участь у цій нараді.  

Прес-служба Долинської ОДПІ  10.03.2015 

 

До уваги платників ! 

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу). 

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання. 

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу. 

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року: 

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ  відбувається двома способами: 

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу. 

У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу): 

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої 

- сума недоплати - 20 000 грн. 

- штраф у розмірі 3 відсотки -  20 000 *3% = 600 грн. 

У разі перевірки контролюючого органу: 

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої 

- донараховану суму ПДВ -  20 000 грн. 

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% =   5000 грн. 

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки. 

Прес-служба Долинської ОДПІ  10.03.2015

 

 

Увага! Затверджено нову форму № 1-ДФ

   До уваги платників податків! Державна податкова інспекція повідомляє, що наказом Мінфіну України від 13.01.15р. №4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), а також Порядок її заповнення. Нова форма розрахунку містить рядки для відображення сум нарахованого та сплаченого військового збору, а також оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею. Вперше подати цей розрахунок потрібно буде за підсумками 1 кварталу 2015 року.

Прес-служба Долинської ОДПІ  04.03.2015

 

Кампанія декларування 2015 – ставки податку

30 квітня останній день подання податкової декларації щодо доходів отриманих у 2014 році.   

При наданні консультацій громадянам із заповнення податкових декларацій щодо доходів, отриманих у 2014 році, слід враховувати наступні ставки податку: 

-   15% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у т.ч., але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри; 

-    17%, якщо база оподаткування, визначена з урахуванням норм пп.164.6 ст. 164 Податкового кодексу (далі - Кодекс), у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового  року, тобто 12 180 грн.; 

-    30% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів; 

-    5% бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу. 

Для громадян, яким у 2014 році доходи нараховувалися у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами, граничний розмір річної суми оподаткування доходів, що підлягає перерахунку за ставкою 17%, становить 146 160 грн. 

Звертаємо увагу, для реалізації  платниками права на податкову знижку граничний розмір витрат, дозволених для включення до податкової знижки для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти та при страхуванні, розраховується з урахуванням місячного доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, тобто 1 710 гривень. 

Подати річну податкову декларацію щодо доходів отриманих у 2014 році для нарахування податкової знижки можна до 31 грудня 2015 року. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ  04.03.2015

 

Штрафи з єдиного внеску 

ДФС України повідомляє, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату  (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску , що виникли  з 01.01.2015 року накладається  штраф  у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. Якщо такі порушення вчинено до 31.12.2015 року включно, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум  незалежно від дати фактичної сплати.  

Прес-служба Долинської ОДПІ 24.02.2015

 

Продав авто – сплати військовий збір 

Об’єктом оподаткування резидента, відповідно до п. 163.1 ПКУ, є: загальний місячний (річний) оподаткований дохід; доходи із джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування, виплати, надання.

Серед доходів із джерелом їх походження з України є також доходи від продажу рухомого та нерухомого майна (пп. «в» пп. 14.1.54 ПКУ). Тобто доходи, отримані від продажу рухомого майна, є об’єктом оподаткування військовим збором.

Однак для доходів від продажу авто існують спецправила оподаткування, зважаючи на які, починаючи із 01.01.2015 р. у разі продажу двох і більше автомобілів, оподаткуванню підлягає лише частина доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних авто. Такі доходи обкладаються ПДФО за ставкою 5% та військовим збором — за ставкою 1,5%. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ 24.02.2015

   

Затверджені нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису

Головне управління ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що Державною фіскальною службою України затверджено нову редакцію Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС та нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису, що набудуть чинності 2 березня 2015 року. 

Форми за попереднім зразком приймаються віддаленими пунктами реєстрації користувачів Акредитованого центру до 2 березня 2015 року. Нові форми реєстраційних документів можна завантажити за посиланням http://acskidd.gov.ua/r_kor.  

Також повідомляємо, що у зв`язку з реорганізацією Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів та створенням Інформаційно-довідкового департаменту ДФС,  змінено найменування Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів на Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС та пройдено процедуру акредитації. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ 24.02.2015

  

Використовуйте Інформаційно-довідковий ресурс ДФС для миттєвого отримання податкових консультацій! 

Значна кількість платників уже давно зрозуміла, що найкращим консультантом з податкової та митної тематики є сервіс «ЗІР».  

У розділах «ЗІР»: «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» інформація систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа; єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; електронний цифровий підпис. 

У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.  

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.  

Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД ДФС України на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян. 

Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотній зв’язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань–відповідей з Бази знань, з метою прийняття участі у формуванні та вдосконаленні автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. У подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.  

Шановні громадяни, користуйтеся зручною та корисною он-лайн послугою „ЗІР”, яка розміщена на веб-порталі ДФС України (sts.gov.ua) у розділі „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” (zir.minrd.gov.ua)!  

Прес-служба Долинської ОДПІ 18.02.2015

 

За яку нерухомість не потрібно платити сільгоспвиробнику?

Відповідно до пп. «ж» пп. 266.2.2 Податкового кодексу  будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності, не є об’єктом обкладення податком на нерухомість. Які конкретно будівлі маються на увазі? Чи може сільгосппідприємство на підставі цієї норми не платити за своє офісне при міщення? Щоб визначити, які об’єкти нерухомості не об- кладаються зазначеним податком як такі, що ви користовуються безпосередньо в сільськогос подарській діяльності, слід звернутися до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17.08.2000 р. № 507. Коди та назви будівель сільгосппризначення із цього Класифікатора наведемо в таблиці: Код Назва 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» Цей клас включає: – будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад корівники, стайні, свинарни- ки, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси та ін.  

Цей клас не включає: – споруди зоологічних та ботанічних садів (2412) 1271.1 Будівлі для тваринництва 1271.2 Будівлі для птахівництва 1271.3 Будівлі для зберігання зерна 1271.4 Будівлі силосні та сінажні 1271.5 Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства 1271.6 Будівлі тепличного господарства 1271.7 Будівлі рибного господарства 1271.8 Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва 1271.9 Будівлі сільськогосподарського призначення, інші. 

 Отже, податок на нерухомість не сплачується за будівлі сільгосппідприємств, які (згідно із право- встановними документами чи техдокументацією) відносяться до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного гос подарства» (код 1271). Як видно з вищенаведеного, офісне приміщення сільгосппідприємства до класу «будівлі сільсько господарського призначення« не належить. Тому податок за нього слід сплачувати за загальних підставах.  

                  Прес-служба Долинської ОДПІ 18.02.2015

 

 

Зміни щодо нарахування земельного податку у 2015 році

З 2015 року Податковим кодексом України встановлено лише граничні ставки земельного податку. Конкретний розмір ставки визначатимуть органи місцевого самоврядування. Місцеві органи самоврядування щороку до 25 грудня року, що передує звітному, подають свої рішення щодо застосування ставок і пільг  контролюючим органам за місцезнаходженням земельних ділянок. Відносно сплати земельного податку у 2015 році, то усе просто. Законотворці передбачили (пп.12.3.5 ПКУ), що якщо сільською, селищною, міською радою відповідних рішень не прийнято, то плата за землю сплачується із застосуванням ставок, які діють у попередньому році. 

Граничні ставки земельного податку для земель, нормативну грошову оцінку яких проведено такі: 

·- не більше 3 %, а для сільськогосподарських угідь  - не більше 1 % їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, що перебувають у власності; 

·- не більше 12 % від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності). 

За земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та нормативну грошову оцінку яких не проведено, ставка земельного податку встановлюється в розмірі не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області. 

Пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб збереглися в повному обсязі. А ось юридичним особам пільги варто уточнити. Для них пільги передбачено статтею 282 ПКУ. 

Розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності встановлюється за рішенням  сільської, селищної, міської ради в межах від 3 % до 12 % їх нормативної грошової оцінки.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, як і раніше, є договір оренди такої земельної ділянки. 

Щодо нормативної грошової оцінки просимо врахувати наступне: коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до п. 289.2 ст. 289 ПКУ, станом на  1 січня 2015 року становить 1,249. 

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0 та за 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997. 

Звітність щодо земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2015 рік подають не пізніше 20 лютого. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ 11.02.2015

 

 

Підприємці, які не отримали доходу, мають право сплачувати ЄСВ 

До Долинської ОДПІ часто звертаються підприємці із запитанням: чи дійсно вони повинні сплачувати єдиний соціальний внесок навіть за період, коли не отримували доходу від своєї діяльності.

Звертаємо увагу, в проекті до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», була наступна норма: підприємці, і на загальній системі і на єдиному податку, зобов’язані платити мінімальний ЄСВ навіть за місяці, в яких вони взагалі не отримували доходів. 

В прийнятому Законі України №77 – VII від 28.12.2014 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» зазначено, що підприємці загальної системи оподаткування і «спрощенці» за бажанням, з метою збереження страхового стажу в році або окремому місяці року, де не було доходу (прибутку), можуть самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску. У такому випадку ЄСВ не може бути менше за розмір мінімального страхового внеску і більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. 

При цьому такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.  

Якщо ж підприємець отримав навіть незначний дохід, ЄСВ доведеться заплатити не менше мінімального розміру. 

 

  Прес-служба Долинської ОДПІ 11.02.2015

 

Як звітувати з акцизного податку

Долинська ОДПІ звертає увагу платників на виданий Міністерством фінансів України наказ від 23.01.2015 №14, яким затверджено форму декларації акцизного податку і порядок заповнення та подання декларації. Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. заN105/26550. 

Наказ №14 набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 січня 2015 року (опубліковано в Офіційному віснику України, 2015, № 6). 

З наказом №14 можна ознайомитись та завантажити бланк декларації і додатки за наступним посиланням:http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/formi-zvitnosti-/63521.html. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ  11.02.2015

 

За нероздрукований фіскальний чек – 20 неоподатковуваних мінімумів 

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. 

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Таким чином, при невиконанні щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єкта господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий нероздрукований чек.  

Пресс-служба Долинської ОДПІ 28.01.2015

 

Декларування доходів – інвестиція у власне майбутнє 

З 1 січня цього року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році. Надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Таким чином подаючи декларацію та сплачуючи цей податок, мешканці Долинщини підтримують саме місцевий бюджет, який формує соціальну політику регіону. 

 Статтею 67 Конституції України сплату податків визначено громадянським обов’язком перед державою та суспільством. 

І тому у 2015 році обов’язково треба подати декларацію тим громадянам, які отримували протягом 2014 року доходи не від податкових агентів (тобто від нерезидента чи фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування, та при виїзді платника податків-резидента за кордон на постійне місце проживання.

Податкову декларацію мають подати й ті громадяни, дохід яких у 2014 році оподатковувався за ставками 15 чи 17% та виплачувався двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2014 року, а це – 146160 гривень. 

За результатами поданої податкової звітності фізична особа самостійно визначає суму податкового зобов’язання та повинна сплатити її до 1 серпня 2015 року. 

Кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою громадянами податку до бюджету, а й обов’язком держави щодо повернення його частини внаслідок застосування платниками податку права на податкову знижку. 

 Податкова знижка - це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках. До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг та визначають суму таких витрат і строк їх продажу. Сюди відносяться пожертви та благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти, сплачені на користь навчальних закладів; витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій та на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; суми витрат на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя та проценти, сплачені за іпотечним кредитом; витрати, пов’язані з переобладнанням транспортного засобу, а також витрати на сплату видатків на будівництво чи придбання доступного житла. 

Терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи залежать від причини подання декларації і виду доходів, що декларуються.  

Так, декларація про майновий стан і доходи подається платниками податку на доходи фізичних осіб-підприємцями впродовж 40 днів, наступних за звітним роком, тобто до 10 лютого року, що настає за звітним. 

Декларація про майновий стан і доходи громадянами, які зобов’язані задекларувати свої доходи  згідно з вимогами податкового законодавства, а також особами, які займаються незалежною професійною діяльністю – подається у термін до 1 травня. 

Фізичні особи, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують від'їзду. 

Долинська ОДПІ нагадує, що на період деклараційної кампанії, крім приймання декларацій в органах ДФС, здійснюються виїзди до всіх віддалених населених пунктів. Бланк декларації видається безкоштовно. На місці можна і проконсультуватись. Деклараційна кампанія триває до 1 травня. 

 Прес-служба Долинської ОДПІ 28.01.2015

  

В Україні з 1 січня запроваджено податок на нежитлову нерухомість  

Оподаткування нежитлової нерухомості введено в Україні з 1 січня 2015 року, місцевим органам влади делеговані повноваження щодо встановлення ставки податку. 

Це закріплено законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи", текст якого оприлюднено на сайті газети "Голос України".  

Так, ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 грн (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року - 1218 грн на місяць).  

Закон передбачає пільги зі сплат и податку на нерухомість для фізичних осіб. зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв. м, будинк у - на 120 кв. м. У разі одночасного перебування у власності платника податків різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.  

За наявності у власності платника податків більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу податок нараховується, виходячи з сумарної загальної площі об'єктів, зменшено ї на 60 кв. м для квартир і на 120 кв. м для будинків.  

За наявності у власності об'єктів житлової нерухомості різних видів податок нараховується, виходячи з сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшено ї на 180 кв. м.  

Місцеві ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги із податку з житлової нерухомості для фізичних осіб залежно від рівня доходів і майнового стану.  

Пільги щодо податку для фізичних осіб не надаються на об'єкт оподаткування, якщо його площа перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, а також на об'єкти оподаткування, що використовуються з метою отримання доходів.  

Не підлягають оподаткуванню будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, житлова нерухомість непридатна для проживання, зокрема, у зв'язку з аварійним станом, а також житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.  

Не є об'єктом оподаткування нежитлова нерухомість, що використовується суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах (МАФ) і на ринках; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх ніх підприємств.  

Нарахування суми податку з об'єктів нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, проводиться контролюючим органом за місцем реєстрації власника нерухомості.  

   Прес-служба Долинської ОДПІ 12.01.2015 

 

 

Застосування РРО спрощенцями відтерміновано відповідно до нового законодавства.

Згідно Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 р. .

З 1 січня 2016 р. РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці платниками єдиного податку другої групи.

Не поширюються вказані норми на спрощенців, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі.

Також якщо платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року оптимізовано групи платників єдиного податку до чотирьох із збільшенням максимального розміру доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування. Так, до другої групи відносяться фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; а обсяг доходу не перевищує 1500000 грн (раніше - 1000000 грн),

до третьої групи - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного р оку обсяг доходу не перевищує 20 000 000 грн.

Закон України №71-VIII опубліковано в спецвипуску газети «Голос України» від 31 грудня 2014 року №254. З текстом Закону України№71-VIII можна ознайомитись за посиланням:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/71-19.

Прес-служба Долинської ОДПІ 12.01.2015

 

Військовий збір у 2015 році утримується з усіх виплат, що обкладаються ПДФО 

Обкладення військовим збором подовжили й, схоже, надовго — «до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України». Однак ставку оподаткування залишили на попередньому рівні — 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161підрозділу 10 р. ХХ ПКУ. 

Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. 

Відповідно до п. 162.1 ПКУ, платниками податку є: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні; податковий агент. 

Таким чином, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід визначатиметься по аналогії з доходами, які обкладаються ПДФО. Тобто при визначенні такого доходу, найімовірніше, доведеться використовувати ст. 164 та ст. 165 ПКУ. 

Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII. 

Отже, тепер під  оподаткування військовим збором потрапляють не лише зарплата й інші виплати працівникам і винагороди за договорами ЦПД, а всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

Прес-служба Долинської ОДПІ 12.01.2015

 

 Зі своїх доходів платники Долинщини  «поділилися» більше 1 мільйона гривень  з армією  

Зі своїх  доходів платники нашого району   на зміцнення Українського війська перерахувало  1034,1 тис. гривень. До кінця року очікується, що до скарбниці для  обороноздатності  держави надійде ще  більше 96 ,0 тис.грн..  

Такі прогнози фахівців Долинської ОДПІ ГУ Міндоходів  ґрунтуються на стабільному надходженні військового збору від наших  платників податків протягом серпня – листопада цього року. 

Водночас, ритмічні надходження цього нового податкового платежу  є ознакою поінформованості платників про обов’язковість його сплати. 

Як відомо,запровадження військового збору не викликало особливих труднощів як з його адмініструванням в  податкових органах, так і в більшості бухгалтерів під час  нарахування та сплати.  

Нагадаємо, що з 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», яким тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір.  

                Прес-служба Долинської ОДПі  23.12.2014

 

На суму середнього заробітку мобілізованого працівника нараховується (утримується) єдиний соціальний внесок 

Якщо роботодавець не нараховував (не утримувавєдиний  внесок на суму середнього заробітку мобілізованих працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, необхідно здійснити перерахунок вказаних сум з метою донарахування  єдиного внеску.

Оскільки відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, страхувальник при нарахуванні таким працівникам середнього заробітку має виконувати усі покладені на нього Законом № 2464 функції, на загальних підставах нараховувати та утримувати із зазначених сум ЄСВ.

Пунктом 4.1 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, передбачено, що звіт щодо сум нарахованого ЄСВ формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується ЄСВ.

Крім того, формами звіту передбачено відображення донарахованого та/або доутриманого ЄСВ у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах. 

Прес-служба Долинської ОДПІ  23.12.2014

 

Відмова від застосування єдиного податку 

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування. 

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року)подає до контролюючого органу відповідну заяву. 

Отже останній день для подання платником єдиного податку заяви про відмову від застосування спрощеної системи в 2015 році - це 19 грудня 2014 року. 

Зазначена норма передбачена пунктом 298.2 статті 298 Податкового кодексу України.  

 Прес-служба Долинської ОДПІ 16.12.2014

 

Подання фізичною особою декларації в електронному вигляді 

Приватним підприємцем податкова декларація може подаватись засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронногопідпису.

Відповідно до Закону України від 22.05.03 №852 «Про електронний цифровий підпис» сертифікат відкритого ключа – це документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.

Під час реєстрації для отримання сертифіката ключа фізична особа – підприємець для ідентифікації надає пакет документів, зокрема, паспортні дані, тобто ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, серія та номер паспорта).

Отже, фізична особа-підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатись цими ключами для подання в електронному вигляді податкової декларації про майновий стан і доходи як фізична особа.  

  Прес-служба Долинської ОДПІ  16.12.2014

 

 Про звітність по  ПДВ  

     Згідно з п.46.6 ст.46 Податкового кодексу  до визначення нових форм декларацій, що набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми  декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.  

     Таким чином, нові форми податкової звітності з ПДВ вводяться  в дію для звітності,  починаючи з 01.01.2015 року.  

За листопад та ІV квартал 2014 року платники ПДВ мають звітувати за формами, затвердженими наказом Міндоходів України від 13.11.2013 року № 678. 

Крім того, платники ПДВ з 01.12.2014 року  мають вести Реєстр  виданих та отриманих  податкових накладних  за формою та у порядку, які затверджено наказом Мінфіну України від 22.09.2014 року № 958 «Про затвердження форми  Реєстру  виданих та отриманих  податкових накладних та порядку його ведення», який набирає чинності  з першого  числа місяця, що настає за місяцем з дня його офіційного опублікування ( опубліковано в «Офіційному  віснику України», №87 /2014 (07.11.2014)  

Відповідно до п. 201.15 ст.201 Податкового кодексу щомісяця в терміни, передбачені для податкової звітності (календарний місяць), платники ПДВ повинні подавати до контролюючого органу  копії записів у реєстрах за такий період в електронному вигляді.  

Реєстри за новою формою подаватимуться до контролюючих органів лише з 01.01.2015 року. Отже, за листопад 2014 року (до 22.12.2014 року ) платники податку повинні  подавати Реєстр за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 25.11.2013 року  № 708. 

           Виправлення помилок у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних  

В разі самостійно виявлених помилок  в Реєстрі виданих  та отриманих  податкових накладних (неправильно  зазначено ІПН контрагента(покупця або постачальника), яка не вплинула  на правильність заповнення  додатка 5 до податкової   декларації з ПДВ «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту  в розрізі контрагентів (Д5)”  та розділів  податкової декларації   з ПДВ , платник податку у звітному періоді, в якому виявлено помилку , має право  виправити помилку методом «сторно»  без подання  уточнюючого розрахунку. Якщо самостійно  виявлений помилковий запис (неправильно  зазначено ІПН контрагента(покупця або постачальника),здійснено  не лише в Реєстрі , а і в додатку 5, платник ПДВ  зобов’язаний  надіслати уточнюючий розрахунок  до податкової декларації , в додатку 5  до якої допущено помилку, за формою, чинною  на час подання уточнюючого розрахунку. 

Норма п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України стосуються періоду формування  податкового кредиту, а не його уточнення .Виправлення помилок, допущених при формуванні  податкового кредиту , здійснюється  з урахуванням строків давності, визначених  ст.102  Кодексу. Отже, помилку, допущену в січні 2012 р., може бути виправлено до січня 2015 року включно.  

 Прес-служба Долинської ОДПІ  10.12.2014

 

Затверджена нова форма податкової декларації з ПДВ та податкової накладної 

З 1 грудня 2014 року наберуть чинності накази Міністерства фінансів України від 23.09.2014 р №966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» та від 22.09.2014 №957 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Наказом № 966 затверджено: 

- форму податкової декларації з податку на додану вартість; 

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок; 

- розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України; 

- Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість. 

Що стосується податкової накладної, то в новій формі з'явилася графа 9, в якій відображатимуться операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%. Аналогічна графа 11 додана і в розрахунок коригування. 

Крім того, відтепер при поставці товарів/послуг неплатнику ПДВ і в разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, в рядку «Особа (платник податку) - покупець» вказується «Неплатник», в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000»; 

При експортних постачаннях в цьому рядку вказується найменування (ПІБ) нерезидента, в рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» вказується країна, в якій зареєстрований нерезидент-покупець, а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «300000000000». 

Також нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року всі податкові накладні будуть складатися виключно в електронному вигляді (Постанова  Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569). 

Прес-служба Долинської ОДПІ  10.12.2014

 

Затверджено перелік товарів благодійної допомоги, які не оподатковуються ПДФО

Кабінет Міністрів України 26 листопада цього року за №653 прийняв Постанову „Про затвердження переліку потреб, сума благодійної допомоги для задоволення яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб”.

Згідно з документом даний перелік включає потреби для відновлення втраченого майна. Зокрема, мова йде про закупівлю товарів і послуг, необхідних для відбудови пошкодженого чи знищеного житла, господарських будівель і споруд. Крім цього, передбачається забезпечення житлом та житлово-комунальними послугами, речами індивідуального користування (взуття, одяг, білизна тощо), побутовою технікою, транспортними засобами, продуктами харчування, здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня, надання юридичної допомоги особам для відновлення та захисту їх прав у зв’язку з виникненням обставин, що зумовили надання благодійної допомоги.  

 Прес-служба Долинської ОДПІ  04.12.2014 

 

Сплачувати єдиний внесок роботодавцям не доведеться

Вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників включено до Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 Тобто, на вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця єдиний соціальний внесок не нараховується. 

         Прес-служба Долинської ОДПІ 04.12.2014

 

Спрощення ведення бізнесу: наявність печатки тепер не обов'язкова

Відповідно до Закону України від 15.04.2014 р. №1206 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу", який набув чинності з 30.10.2014 р. наявність печаток з цього періоду не є обов'язковою. Проте за бажанням як юридичні так і фізичні особи їх можуть використовувати. Податковим кодексом також передбачено, що печатка ставиться тільки за її наявності.

Якщо печатка є, то крім підписів уповноважених осіб на цих документах потрібно поставити і печатку.  

Юридичній особі тепер необов'язково ставити печатку на довіреності, касових документах, векселях та інших документах, де раніше її наявність була необхідною.  

 Разом з тим наявність печатки є обов'язковою для банків та нотаріусів. 

Прес-служба Долинської ОДПІ  27.11.2014

 

Ігор Білоус: «Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу» 

«Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу. Реформа ЄСВ спрямована на детінізацію та боротьбу з зарплатою у конвертах. Ставку єдиного соціального внеску буде зменшено. В коаліційній угоді передбачено зниження до 18%. Ми пропонуємо комбіновану ставку з мінімальною та відсотковим компонентом, який складатиме 15%. На сьогодні, середній показник ставки за цим внеском в країні 41%», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».  

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що головний принцип реформ  повинен відповідати реальному стану речей в країні.  

«Нашій державі потрібно збалансувати витрати з дохідною частиною, визначити місце в економіці, де ми зараз перебуваємо. Реформи, які зараз пропонуються, спрямовані на те, щоб зробити прозорішу та легшу систему адміністрування податків. Це лише перший крок, що відповідає реальному часу, і його слід проводити швидко. На сьогодні у нас вже немає часу чекати, це треба робити негайно»,– наголосив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.  

Прес-служба Долинської ОДПІ  27.11.2014

 

Унесено поправки до форми  трудового договору між працівником і підприємцем 

Форму трудового договору між працівником  і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок  його реєстрації, затверджені наказом Мінпраці від 08.06.01р. №260, приведено у відповідність до чинного законодавства, зокрема: 

 • у формі замість ідентифікаційного номера (за наявності) наводиться реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються  прийняти реєстраційний номер  і мають відповідну відмітку    у паспорті) 
 • доручення, згідно з яким особа, уповноважена фізособою представляти її інтереси при укладанні трудового договору (підписувати та подавати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем проживання  фізособ), тепер не треба засвідчувати у нотаріуса 

Прес-служба Долинської ОДПІ  19.11.2014

 

Використання транспортного засобу під час мобілізації: запитання про ПДВ  

   Передача транспортних засобів, що належать підприємствам усіх форм власності, для потреб армії під час мобілізації передбачена п.3 ст.6 Закону від 21.10.93р. № 3543-ХІІ. Повернення транспортного засобу  підприємству - власнику  повинне відбутися протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації. Тобто право власності на такий транспортний засіб до армії не переходить- об’єкт  передається в тимчасове користування.Тому у платника ПДВ операція з передачі транспорного засобу для потреб армії не є об’’єктом оподаткування. Немає також і підстав для коригування податкового кредиту згідно з п.198.5 Податкового кодексу. 

Раніше багато платників ПДВ, які передавали свої транспортні засоби в тимчасове користування армії, нарахували податкові зобов’язання , керуючись п.189.1, 198.5 ПК. Для цього необхідно  подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за той звітний період, у якому такі зобов’язання  були нараховані. 

Адже якщо після мобілізації транспортний засіб не буде повернений підприємству і за нього буде виплачена компенсація (ця виплата розглядається як  оплата вартості такого транспортного засобу  за рахунок бюджетних коштів),  то на дату отримання компенсації підприємство повинне буде нарахувати податкові зобов’язання  з ПДВ. Отже, якщо не відкоригувати податкові зобов’язання, нараховані при передачі транспортного засобу армії, то у підприємства є ризик обкласти одну операцію податком двічі.  

                      Прес-служба Долинської ОДПІ  19.11.2014

 

Пільги для працівників- чернобильців 

Якщо у вас трудяться  працівники-чорнобильці, пам’ятайте про пільги, на які вони мають право. 

Наприклад:

 1. У разі виплати заробітної плати, що не перевищує у 2014 році 1710 грн, ПСП надається працівникам-чорнобильцям  залежно від категорії: 
 • 1-ї та 2-ї категорії – підвищеного розміру  в сумі 913,50 грн (за наявності відповідних документів), 
 • 3-4 –ї категорії – у сумі 609 грн. 
 • Працівникам-чорнобильцям усіх категорій допомога з тимчасової непрацездатності  оплачується в розмірі 100%  середньоденної  зарплати незалежно від стажу  роботи. 
 • Додаткова відпустка чорнобильцеві оплачується  за загальними правилами, а витрати компенсуються роботодавцеві за рахунок коштів соціального страхування. 

Прес-служба Долинської ОДПІ   06.11.2014

 

Про звітність по військовому збору  

До затвердження нової форми і порядку подання звіту по військовому збору, податкові агенти , звітуючи за ПДФО за 3-й квартал 2014 року, повинні подавати, а фіскальні органи на місцях приймати ф.№1-ДФ.  

Тобто, відомості про військовий збір і нараховані (виплачені) проценти до органів ДФС направляти не потрібно. Проте після її затвердження податковому агенту  доведеться додатково подати цю форму, де потрібно буде  тільки відзвітувати (без персоніфікації  за платниками податків) за процентами і військовим збором, а саме вказати загальні суми:  

 • нарахованих і виплачених  процентів та утриманого з них ПДФО (цей рядок заповнюють тільки податкові агенти, які нараховують і виплачують проценти, наприклад банки, кредитні спілки тощо), 
 • нарахованого і виплаченого доходу й утриманого з нього військового збору( заповнюють усі податкові агенти), 
 • із позначкою «Звітна нова»- якщо новий порядок буде прийнято до 10 листопада (граничний строк подання форми № 1ДФ за 3-й квартал), 
 • із позначкою «Уточнююча»- якщо новий порядок буде прийнято  після 10 листопада.  

Крім того, середній заробіток, нарахований працівникові, призваному на військову службу у зв’язку з мобілізацією , повинен  відображатися у формі № 1-ДФ під кодом ознаки доходу “101».  

Прес-служба Долинської ОДПІ   06.11.2014

 

Умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних 

Відповідно до Наказу Міноборони України від 04.08.2014 №498 з 02.09.14р. до Інструкції  про умови виплати грошового забезпечення та заохочення  військовозобов’’язаних і  резервістів , затверженої  власним наказом  від 12.03.07року № 80  , внесено зміни, згідно з якими підприємства, установи та організації для покриття  витрат на виплату середньої заробітньої плати військовозобов’’язаним, призваним на збори, подають до районного військкомату, у якому перебувають на обліку військовозобов’’язані , рахунки, котрі акцептуються  та передаються  до обласного військового комісаріату для оплати.

Відшкодуванню підлягають усі витрати, пов’’язані з виплатою середнього заробітку , у т.ч. єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.

Непрацюючим  на день призову військовозобов’’язаним  за весь період зборів, ураховуючи час  проїзду  до місця їх проведення  і назад, за їх заявами про те, що вони на день призову  на збори не працюють, виплачується грошове зобов’язання , виходячи з розрахунку  однієї мінімальної заробітної  плати на  місяць.

Прес-служба Долинської ОДПІ    14.10.2014

 

Впевнений крок  до кращого майбутнього – легалізація заробітної плати  

Заробітна плата-одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців,держави і безпосередньо  впливає на рівень життя  населення.  

На жаль, доволі часто нині доводиться  зустрічатися з таким явищем як виплата зароблених коштів у «конвертах».  

Легалізація  заробітної плати- загальна проблема, тому і вирішують її спільними зусиллями.  

При теперішній ситуації в державі бізнес повинен  вийти на цивілізовані  стосунки з працівниками, адже від рівня  заробітної плати  найманих працівників  прямо пропорційно залежить надходження  податку на доходи фізичних осіб. Жоден сьогодні  не має морального права  залишатись осторонь проблем  наповнення бюджету, адже це основне  джерело нашого добробуту. У громадян, які офіційно не отримують  заробітну плату, відсутні соціальні гарантії, передбачені законодавством. Це  трудова пенсія, відпускні  за час щорічної відпустки, сума індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням  цін, допомога  з тимчасової непрацездатності  у випадку  хвороби та інші.  

Не будьте байдужими до власного майбутнього!  

Прес-служба Долинської ОДПІ    14.10.2014

                                                                                      

Антикорупційний сервіс «Пульс»  новоствореної Державної фіскальної служби на зв’язку!

      «Пульс» - це антикорупційний  сервіс, спрямований  на встановлення  зворотного зв’язку  з платниками податків  та для про тидії негативним тенденціям, що заважають розвитку підприємницької  діяльності. 

       Скористатися сервісом можуть  платники    податків та суб’’єкти  зовнішньоекономічної діяльності , котрі мають всі підстави вважати, що посадовці  податкової  чи митної служби зловживають  своїм службовим становищем чи умисно  створюють перешкоди в роботі. Якщо клієнт податкової чи митниці потерпає від неякісного обслуговування або некоректного ставлення, то інтерактивна лінія Державної фіскальної служби обов’язково  стане в нагоді. 

       Для  всіх охочих висловити свою думку нагадуємо, що лінія  працює цілодобово. У робочий час інформацію щодо корупційних діянь та інших неправомірних дій приймають фахівці  ДФС, в неробочий час- інтерактивний автовідповідач. 

Контактний  номер сервісу «Пульс» - (044) 284-00-07

                                                                                    Прес-служба Долинської ОДПІ

07.10.2014

 

Податок на відсотки по депозитах. Хто нараховує- той і сплачує  

З дати  введення ЗУ «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів  України щодо пасивних доходів «,  платниками Долинщини  до бюджету вже сплачено 20,7  тис.грн.  

Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області  нагадує, що з 1 серпня  2014 року оподатковуються проценти, нараховані  на суму  поточного  або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Нараховані проценти  підлягають  оподаткуванню  за єдиною  ставкою 15 відсотків, незалежно  від суми, яка розміщена на депозиті.  Обов’язок із нарахування  та його сплати  до бюджету покладено  на податкового агента , тобто особу, яка нараховує такий дохід. При цьому,всі  фінустанови , у тому числі банки та кредитні спілки, при нарахуванні  процентів  виконують роль податкових агентів. Тому,вони  зобов’язані  самостійно  утримувати  з нарахованих  доходів податок та перерахувати суми  нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи. 

Прес-служба Долинської ОДПІ

07.10.2014 р.

 

Подання повідомлення за ф.№ 20-ОПП 

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування  контролюючий орган за своїм основним місцем обліку. Виключено обов’язок подання такого повідомлення до контролюючих органів за місцезнаходженням об’єктів оподаткування. Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф.№ 20-ОПП , платник податків має надати  протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття  об’єкта оподаткування. Повідомлення за ф.№ 20-ОПП платнику податків  слід надавати до контролюючого органу  за основним місцем обліку також і у разі внесення змін  до відомостей про об’єкт  оподаткування: зміни типу, найменування, місцезнаходження, стану об’’єкта  оподаткування.

У разі переведення  платника податків на обслуговування  з одного контролюючого органу  до іншого  у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання), пов’язаною зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, платником податків до контролюючого органу за новим  місцезнаходженням не надаються повторно повідомлення  за ф. №20-ОПП  про об’єкти оподаткування, щодо яких  вже було надано повідомлення. 

                                                                                                   Прес-служба Долинської ОДПІ

01.10.2014 р.  

До уваги громадян, які здають в оренду нерухомість!  

Долинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області  нагадує, що громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухоме майно (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% від суми орендної плати чи комунальних платежів. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. За ІІІ квартал 2014 року громадянам необхідно сплатити відповідні суми податку в термін до 7 листопада 2014 року.  

По закінченню року, до 1 травня таким платникам податку необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації.  

Нотаріуси, а також  суб'єкти господарювання які проводять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання квартальної звітності.  

      Прес-служба Долинської ОДПІ

01.10.2014 р.

 

З початку року місцевий  бюджет  одержав  майже 42 мільйона  гривень

До місцевого  бюджету Долинського району з а 8 місяців поточного року надійшло 41981,3 тис.грн, що більш як на 4 мільйони 100 тисяч  гривень більше надходжень відповідного періоду 2013 року. 

Зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб –28 мільйонів 138 тисячгривень, плата за землю – 10 мільйонів 872 тисячі  гривень,  єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – 1 мільйон 805  тисяч  гривень. 

Збільшення доходів місцевих бюджетів за рахунок податкових надходжень є результатом створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, поліпшення якості обслуговування платників податків і зборів тощо. 

Прес-служба Долинської ОДПІ

01.10.2014 р.

 

 Реалізація Концепції реформування податкової системи  

Реформування податкової системи є важливим кроком на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою, а однією з головних цілей цієї реформи є масштабна детінізація економіки.  

Розроблену Концепцію реформування винесено на обговорення громадськості та бізнесу, що досі триває. Після дискусії остаточний проект Закону про економічне зростання буде передано на розгляд Верховної Ради України.  

Законопроект має на меті скорочення числа податків, зниження ставок та спрощення процедури адміністрування. В такий спосіб Уряд має намір подолати корупцію, вивести з тіні податок на додану вартість, мотивувати бізнес до легалізації зарплат та їхнього подальшого зростання.  

Більш детально ознайомитись з Концепцією можна на  веб-порталі Державної фіскальної служби України  та скористатись можливістю надіслати пропозиції на електронну адресу:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  

Прес-служба Долинської ОДПІ

 

Сплата єдиного податку та подання декларації у разі зміни фізичною особою-підприємцем податкової адреси 

Сплата єдиного податку та подання податкової декларації «єдинщиками» здійснюється за місцем податкової адреси. У разі її зміни останнім податковим періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси. 

Крім того, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками, зокрема – третьої та п’ятої груп, разом з податковою декларацією за звітний період, у якому відбулися такі зміни. 

У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною фізичною особою-підприємцем адміністративного району, подання податкової декларації та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (місцем проживання) останній раз за податковий (звітний) період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (місця проживання). 

Подання податкових декларацій та сплата єдиного податку за наступні податкові періоди здійснюється до контролюючого органу за місцем нової податкової адреси (місцем проживання). 

Порядок сплати єдиного податку та подання податкової декларації платниками єдиного податку, зокрема, й у разі зміни податкової адреси передбачено статтями 295, 296 та 298 Податкового кодексу України. 

                     Прес-служба Долинської ОДПІ

 

Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 

Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі – Закон №1166) внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року. 

В статті 265 ПКУ слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  

З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів із Законом №1166 наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735, який набрав чинності 16.09.2014 р., затверджено нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

                            Прес-служба Долинської ОДПІ 

 

Суб’єкти господарювання  Долинщини направили  на соціальні виплати майже 53024,2 тис.гривень ЄСВ

Саме таку суму єдиного соціального внеску спрямували суб’єкти господарювання Долинського району  на казначейські рахунки у січні-серпні поточного року.

Найбільше коштів від сплати ЄСВ у січні-серпні поточного року надійшло від підприємств бюджетної сфери. Значною є сплата єдиного внеску від фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб, ДП Дирекції КГЗКОРу  та Одеської залізниці.

Таких результатів надходжень ЄСВ вдалося досягти завдяки постійній цілеспрямованій роботі з роботодавцями щодо бази, об’єкту та термінів сплати внеску.

Згідно  аналітичних  даних Долинської ОДПІ , незважаючи на складні соціально-економічні умови, динаміка надходжень єдиного соціального внеску в регіоні залишається стабільною. Так, протягом серпня поточного року до скарбниць місцевих бюджетів мобілізовано майже 6000,0 тис.грн.

Для платників в Долинській  ОДПІ  створені умови для зручного звітування з ЄСВ. Так, із загальної кількості поданих звітів 98,8% надіслано саме в електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств  населення. Саме тому для податківців нашого  району  одним із головних пріоритетів роботи є стабільність і повнота акумуляції до бюджету саме цього платежу.

Прес-служба Долинської ОДПІ 

 

У разі затримки з відкриття рахунків податкові агенти не притягуються до відповідальності за порушення терміну сплати військового збору  

У разі затримки з відкриттям рахунків для сплати військового збору податковим агентам рекомендується акумулювати суми коштів, призначених для сплати військового збору, з метою їх подальшого перерахування на відповідні рахунки. 

У разі виконання зазначених дій податкові агенти не будуть притягуватись до відповідальності за порушення терміну сплати військового збору. 

Відкриття та закриття рахунків поточного бюджетного періоду, а також відкриття рахунків наступного бюджетного періоду здійснює Державна казначейська служба України відповідно до покладених завдань. 

Нагадуємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів»  яким, зокрема, встановлено військовий збір. 

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. 

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. 

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).  

                                                                                                             Прес-служба Долинської ОДПІ 

 

Щодо строків зберігання документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків  

Долинська ОДПІ  ГУ Міндоходів у Кіровоградській області повідомляє, що документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки. 

Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву. 

Разом з тим, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності. 

Прес-служба Долинської ОДПІ 

 

До уваги сільгоспвиробників! 

Долинська ОДПІ  нагадує, що з 1 жовтня 2014 року більшість сільгоспвиробників, які вирощують зернові і технічні культури, матимуть можливість оподатковувати експорт сільсько-господарських культур за нульовою ставкою ПДВ. 

 Зміни передбачені Законом України від 31.07.2014  №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України». 

Прес-служба Долинської ОДПІ

 

Additional information