Глава Уряду: Ключова мотивація об'єднання громад - отримання ресурсів та повноважень

Ключова мотивація об’єднання територіальних громад – отримання адміністративних повноважень та акумуляція ресурсів для вирішення місцевих проблем і реалізації проектів місцевого значення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Тернопільській області.

«Найголовніша мотивація - ресурси і повноваження. Громада об’єдналася - у неї є фінанси і повноваження", - наголосив Володимир Гройсман.

При цьому він додав, що об’єднання має відбуватися на добровільній основі. «Дуже важливо, щоб створена громада була самодостатньою - і по території, і по кількісному складу. Тоді будуть мати достатньо коштів, повноважень, щоб побудувати якісні послуги в освіті, охороні здоров’я, сформувати якісну інфраструктуру, зробити інвестиції в культуру, місцевий економічний розвиток, - сказав Глава Уряду. - Процес об'єднання має пришвидшитися, але тільки шляхом діалогу, роз’яснення, дискусією і переконанням. Добровільне об'єднання не знищує самобутність села, натомість дозволяє забезпечити зростання бюджетів. Ви побачите одразу результати».

Глава Уряду також повідомив, що наразі готується рішення про оцінку управління регіонами з огляду формування територіальних громад і підтримав пропозицію надання соціальної субвенції об’єднаним територіальним громадам, здатним ефективно використати ресурс.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

 

ОТГ Кiровоградської областi отримають 19 мiльйонiв 178 тисяч гривень

на iнфраструктурні проекти

7 червня, на засiданнi Уряду було схвалено проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України «Деякi питання надання субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на формування iнфраструктури об’єднаних територiальних громад». Постановою передбачено розподiл субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на формування iнфраструктури об’єднаних територiальних громад.

Громади Кiровоградської областi отримають 19 мiльйонiв 178 тисяч гривень. У 2017 роцi кошти субвенцiї можуть бути використанi на розроблення проектної, мiстобудiвної та планувальної документацiї, погашення бюджетної кредиторської заборгованостi мiсцевих бюджетiв, що виникла пiд час здiйснення видаткiв за рахунок коштiв, отриманих за програмою «Субвенцiя з державного бюджету мiсцевим бюджетам на формування iнфраструктури об’єднаних територiальних громад».

Кошти розподiлили мiж такими ОТГ: Бобринецька ОТГ - 1 мiльйон 996 тисяч гривень; Маловискiвська ОТГ – 3 мiльйони 111 тисяч гривень; Новоукраїнська - 3 мiльйони 887 тисяч гривень; Соколiвська – 4 мiльйони 160 тисяч гривень; Великоандрусiвська – 6 мiльйонiв 22 тисячi гривень.  

 

Відеоролик http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=decentr/230317.html.

Інфографіка "Про добровільне об’єднання територіальних громад"

Паспорт Боківської об’єднаної територіальної громади

Паспорт Долинської об’єднаної територіальної громади

Нормативно-правова база, методичні матеріали

Дополнительная информация