Щорічна акція «16 днів проти насильства»
   в рамках Національної кампанії «Стоп насильству!»

   Впродовж останніх років 5 років з 25 листопада до 10 грудня в Долинському районі проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти, культури і туризму райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування не насильницької ідеології в суспільстві.
   Безумовно, проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з перед умов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.
   З питань попередження насильства в сім’ї до органів внутрішніх справ протягом 9 місяців 2012 року надійшло 60 звернень від громадян. Майже 98% звернень надійшло від жінок. Органами внутрішніх справ винесено 60 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї та 8 захисних приписів.
   Проте статистика не відображає реальний стан справ щодо скоєння насильства в сім’ї, стосовно дітей, адже ця проблема є досить скритою, її зачасту “не виносять з хати”. 
   В умовах сьогодення, коли Україна знаходиться на шляху побудови демократичного, громадянського правового суспільства, у якому найвищою соціальною цінністю визнаються людина, її життя і здоров’я, честь, гідність, недоторканість, в українському законодавстві відбувається поступова адаптація до існуючих міжнародних стандартів з прав людини і прав жінок зокрема.
   Протидію явищу насильства в родині було розпочато з прийняття 15 листопада 2001 року Верховною Радою України Закон України “Про попередження насильства в сім’ї”. Законом України визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сім’ї, форми насильства (фізичне, психологічне, сексуальне, економічне), а також органи і установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. 
   На районному рівні координація дій з питань попередження насильства в сім’ї покладається на відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. В районі затверджена робоча група з проведення акції «16 днів проти насильства» та план заходів. Проведено засідання робочої групи. Визначені пріоритетні категорії населення, які будуть залучені до проведення акції. 

План проведення щорічної акції "16 днів проти насильства"

Склад робочої групи

 

                   «Діти проти домашнього насильства».

    Багато хто з сучасних батьків вважає крик, образу, накази, тілесне покарання ефективним і прийнятим у суспільстві засобом виховання. Більшість з них не знають інших способів донести своє незадоволення дітям. Щоб покращити становище дітей, які зазнають емоційних, психологічних, фізичних покарань з боку батьків, необхідно змінити ставлення суспільства до поведінки батьків, і повідомити батькам про негативні наслідки такої поведінки. 
    Протягом 16 днів з 25 листопада по 10 грудня 2012 року на території Долинського району проводилося ряд заходів під гаслом «Стоп насильству!». В рамках районної акції «Діти проти домашнього насильства» проведено засідання круглого столу з питань: «Конвенція прав дитини», «Стоп насильству» з залученням представників РВ УМВС України в Кіровоградській обл., районних засобів масової інформації, соціальних служб, служби у справах дітей РДА та за участю прийомних батьків (фото1); організована книжкова виставка в районній бібліотеці для дітей «Розвиток у сучасної молоді культури толерантності», «Права людини» (фото 2,3), проведено вуличну акцію - опитування громадян «Що Ви знаєте про насильство в сім’ї?» та розповсюджено соціальну рекламу (фото 4-7).
   Результати опитування свідчать, що: 44% батьків не знають інших методів виховання ніж побиття дитини за провину. В тойже час, наказуючи дітей, батьки внутрішньо страждають від цього: 65% - відчувають свою провину; 67% - шкодують, що зробили це; 73% - відчувають сум; 79% - страждають від своїх дій. 
   Найбільш поширеними в сімейних стосунках є психологічне насильство: грубість (48%), приниження одне одного (14%), а також фізичне насильство, зокрема – побиття (6%). Грубість у взаєминах сприймається більшістю чоловіків і жінок, як норма сімейного спілкування
    Організовано конкурс малюнку «Ні! Насильству в сім’ї». Призери відзначені грамотами. 
    На базі районного центру зайнятості проведено відеолекторій «Запобігання торгівлі людьми», охоплено 40 осіб безробітного населення (Фото 8).На базі загальноосвітніх закладів проведено профілактичні заходи з проблем запобігання насильству в сім’ї, у тому числі з використанням методики “рівний-рівному” та залученням представників служби у справах дітей райдержадміністрації, районного відділення міліції.

 

Дополнительная информация