Вимоги до насіння сільськогосподарських культур

 

30 серпня 2019 року на базі Інституту сільського господарства Степу НААН у селі Созонівка  відбувся Міжнародний День поля. Тема семінару  "Особливості вирощування зернових, зернобобових  і технічних  культур    за умов різкоконтинентального клімату". Були присутні керівники регіональних органів влади, керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, районних управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, науковці, представники компаній – дистриб’юторів ЗЗР, добрив та  с/г техніки.

На Дні поля  відбулося ознайомлення учасників з новинками с/г техніки вітчизняного та закордонного виробництва. Спеціалістами інституту були надані рекомендації на демонстраційному полігоні щодо особливостей посіву озимих зернових культур в умовах 2019 року та особливостей вирощування пізніх культур.          

В даному заході прийняли участь керівники сільськогосподарських підприємств та спеціалісти відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації району.    

Про дотримання вимог безпеки праці та попередження травматизму під час проведення зернозбиральних робіт суб’єктами господарювання агропромислового комплексу

 Триває пора збирання врожаю зернових культур, яка потребує безумовного виконання правил охорони праці З метою недопущення виникнення нещасних випадків під час проведення збирання, зберігання та переробки врожаю 2019 року суб’єктам господарювання агропромисловго комплексу потрібно особливу увагу приділити дотриманню основних вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Саме це допоможе знизити ризики виникнення нещасних випадків та не допустити смертельного травматизму на виробництві.

Цьогорічні погодні умови вносять свої корективи в хід проведення зернозбиральних робіт, до завершення яких у аграріїв попереду ще багато роботи. Тому, для попередження виробничого травматизму суб’єктам господарювання, фізичним особам-підприємцям в агропромисловому комплексі необхідно:

 1. Здійснювати постійний контроль щодо дотримання працівниками законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці, вимог інструкцій з охорони праці, вимог безпеки під час виконання робіт; за утриманням в справному стані та безпечною експлуатацією обладнання, машин, механізмів, електрогосподарства.
 2.  Не допускати до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівників, які не пройшли в установленому порядку інструктажі, навчання та перевірку знань з охорони праці.

У період зернозбиральних робіт суб’єктам господарювання слід звернути особливу увагу на правильну організацію праці та дотримання вимог безпеки під час агротехнологічних робіт та справність машин і механізмів, які працюють в технологічному процесі.

В Україні на сьогодні діють «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2012 року за             № 2075/22387). Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність у сільському господарстві. Правила є обов’язковими для роботодавців і працівників, які виконують роботи з вирощування, збирання, оброблення продукції рослинництва і тваринництва.

Зокрема в документі вказані:

Розділ IV. Вимоги щодо безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки

4.2. Не дозволяється:

експлуатація несправних машин та обладнання;

експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Розділ V. Вимоги щодо безпеки під час одержання продукції рослинництва

 1. Вимоги щодо безпеки під час збирання зернових, зернобобових та круп’яних культур

3.1. Під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру.

3.2. Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев’яних чохлах на польовому стані.

3.3. Не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.

3.4. Комбайни повинні бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека.

3.5. Збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев’яними підкладками для встановлення домкрата.

3.6. Під час переїзду вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами повинна бути не менше 50 м.

3.7. Перед початком зернозбиральних робіт необхідно:

- на відведених ділянках влаштувати обладнані польові стани й місця для відпочинку працівників;

-  перевірити висоту провисання проводів повітряних ліній електропередач.

 1. Вимоги щодо безпеки під час післязбирального доробляння та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур:

4.1. Післязбиральне обробляння зерна у приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації.

4.2. Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначено для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.

4.3. Не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож.

4.4. Не дозволяється у місцях проведення робіт з консервування зерна та зберігання хімічних консервантів вживати їжу, палити та користуватися відкритим вогнем.

 Разом з тим увагу слід звернути на роботу неповнолітніх, жінок.

 Також необхідно забезпечити дотримання вимог безпеки:

– під час перевезення працівників до місця роботи;

– під час робіт у темну пору доби;

– під час вивантаження та навантаження вантажів;

– під час ремонту техніки в польових умовах, в тому числі  шиномонтаж.

 Найголовнішим чинником запобігання випадкам травмування працівників в агропромисловому комплексі є безпечність, належна облаштованість виробничих приміщень і обладнання, а також правильна щоденна організація роботи на кожному робочому місці.

Відтак, підготовка до безпечного проведення цих робіт неможлива без навчання та перевірки знань з питань охорони праці. Відповідно до вимог законодавства таке навчання та перевірка знань проводиться перед прийняттям на роботу, а також періодично один раз на три роки.

Під час жнив велика робота проводиться на зернових токах. При даному виді робіт потрібно, щоб на вході та виході току висів плакат «Вхід стороннім особам заборонено», щоб бункери для зерна мали решітки або кришки і були обов’язково замкнені. Вмикання зерноочисних машин проводить відповідальний працівник. Під час технічного обслуговування або ремонту обладнання повинно бути зупинено та відключено від напруги. При цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати «Не вмикати! Працюють люди!».

Всі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але не буде у зайвий раз ще раз звернути увагу всіх працівників на те, що невиконання їх може призвести до непоправного.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про дотримання вимог безпеки та охороні праці під час

весняно - польових робіт,  зернозбиральних робіт

підприємствами агропромислового комплексу

Агропромисловий комплекс є важливою галуззю економіки України, однією з головних підвалин системи національної безпеки. Разом із тим, виробничі процеси та відносини, що склалися нині в агросекторі, характеризуються великою різноплановістю, багатогранністю та взаємовпливом різноманітних елементів, основними з яких є людина, предмети і засоби (знаряддя) праці та природне довкілля. Застосування високопродуктивних технічних засобів і технологій в АПК, з одного боку, вимагають від працівників інтелектуальних здібностей, високої кваліфікації, морально-професійних якостей, фізичної та психічної витривалості, дотримання культури праці тощо. А з іншого – становлять потенційну загрозу їхньому життю і здоров’ю.

Весняно – польові та зернозбиральні роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машинно – тракторних агрегатів. 

На жаль, АПК був і є нині однією з найбільш травмонебезпечних галузей економіки України, що не може не турбувати.  Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

По Долинському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області на підприємствах агропромислового комплексу за 2018 рік не було зареєстровано нещасних випадків на виробництві,  професійних захворювань та групових нещасних випадків, як і в аналогічному періоді минулого року.

Не зважаючи на це Долинське відділення УВД ФСС України у Кіровоградській області наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно – польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році і провести комплекс організаційних заходів, а саме:

- організувати навчання працюючих безпечним методам роботи; 
- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах; 

- забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежегасіння; 

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління; 
- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд; 
-   не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці; 
- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;. 
- для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності; 

- заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи; 

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів; 

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. 

- агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією. 

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій. 
        Звертаємо особливу увагу:

До факторів, які можуть  спричинити  нещасний  випадок під

час весняно - польових та зернозбиральних роботах, належать:

- відсутність попереджувальних знаків і написів на сільгоспмашинах;

- відсутність інструкцій з охорони праці, технічних описів та інструкцій з експлуатації машин та обладнання;

- відсутність захисних (огороджувальних) пристроїв на рухомих частинах машин та обладнання;

- відсутність двостороннього зв’язку на агрегатах, де працюють двоє і більше осіб;

- відсутність заземлення на електрообладнанні та ємностях для зберігання й перевезення паливо-мастильних матеріалів;

- відсутність захисних пристроїв на охолоджених і нагрітих частинах машин та обладнання;

- відсутність (несправність) захисних огорож (кожухів) на мобільних робочих місцях;

- відсутність (невідповідність технічним умовам) засобів колективного та індивідуального захисту, спецодягу, спецвзуття;

- несправність (відсутність) вентиляційного та опалювального обладнання у кабінах тракторів і комбайнів;

- несправність механізмів керування та гальмівних систем машин;

- несправність пускових та блокувальних пристроїв;

- несправність електрообладнання машин і механізмів;

- несправність тягово-зчіпних пристроїв;

- неприєднання гальмівної системи причіпних машин до гальмівної системи тракторів.

ЗАБОРОНЕНО:

- допуск працівників до виконання робіт без проходження необхідного інструктажу з охорони праці;

- допуск працівників до робочого місця в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

- використання машин, механізмів обладнання та інструмента в несправному стані та не за призначенням;

- усунення несправності техніки на працюючому обладнанні без його зупинення;

- робота без захисних пристроїв, спецодягу та засобів індивідуального захисту;

- проїзд сільгоспмашинами за незапланованими маршрутами.

 "Про дотримання вимог безпеки та охорони праці під час весняно-польових робіт, зернозбиральних робіт, зернозбиральних робіт підприємствами агропромислового комплексу"

ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ        

Відповідно до листа Мінагрополітики України від 24 січня 2019 року № 37-18-12/1044 значні обсяги прямої державної підтримки передбачають збільшення кількості отримувачів державної допомоги і вимагають суттєвого удосконалення механізмів адміністрування, контролю, моніторингу та аудиту програм державної підтримки, а також виконання інших функцій, які забезпечують найбільш ефективне використання бюджетних коштів, досягнення збалансованості у фінансуванні програм підтримки, стійкий соціально – економічний розвиток на селі, підвищення конкурентоспроможності виробників та секторів АПК, розширення товарної структури експорту та утвердження України на світових ринках продовольства.

Саме з метою розв’язання зазначених проблем Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Проектом Закону визначаються основні засади створення та функціонування Державного виплатного агентства та Державного аграрного реєстру, створення яких забезпечить спрощення адміністрування програм підтримки, прозорість розподілу бюджетних коштів, контроль за цільовим та ефективних використанням бюджетних коштів, публічність державних фінансів.

Зокрема, пропонується за прикладом країн ЄС утворити комплексну систему формування баз даних сільськогосподарських виробників шляхом запровадження безкоштовної та простої процедури їх ідентифікації.

Виробник сільськогосподарської продукції ( фізична особа – підприємець чи юридична особа) може пройти процедуру реєстрації в єдиному реєстрі шляхом створення особистого електронного кабінету та автоматично отримати інформацію про всі види державної допомоги, критерії участі в них, а також попередню інформацію про його відповідність тим чи іншим критеріям та можливість прийняти участь у тій чи іншій програмі підтримки шляхом подачі он – лайн заявки.

Відповідно Мінагрополітики отримує систему ідентифікації кожного одержувача державної підтримки за територіальною ознакою, а також базу даних про структуру виробників, їх спеціалізацію, обсяги виробництва, наявність та потребу ресурсів.

Реєстрація за посиланням: http://farmer.agrianalytica.com/register_reg. Інформацію щодо реєстрації можна отримати за телефонами Укрдержфонду (044) 2233586, (044) 2258530, (066) 0777612, (097) 5784651, (050) 9143543.

Відділ агропромислового розвитку Долинської  РДА

Відновлення в 2019 році спеціальної державної підтримка галузі тваринництва .

З метою державної підтримки розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів’я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва аквакультури (рибництва), а також для забезпечення збільшення потужностей із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №107 від 07 лютого             2018 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)”

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (рибництво) (далі — компенсація відсотків);

2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість за рахунок банківських кредитів (далі — компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів);

3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності (далі — дотація за утримання корів);

4) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби (далі — дотація за молодняк);

5) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність (далі — часткове відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів);

6) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (далі — часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів);

7) часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна (далі — часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна).

 

Нові прямі дотації для фермерів

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року № 911 внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Зокрема, запроваджується бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис.грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис.грн на одне фермерське господарство. Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30000 грн                               на одне фермерське господарство).

Нові напрями державної підтримки будуть реалізовуватися через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Адреса Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кім. 415. Телефон: (0522) 24-37-02, факс: (0522) 24-33-40. Директор відділення – Яцканич Михайло Іванович.

Для отримання бюджетних субсидій необхідно до регіонального відділення Укрдержфонду подавати заяву і наступні документи:

 • копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації – у разі одноосібного введення) про створення сімейного фермерського господарства;
 • відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
 • копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства). Таким документом має бути форма  № 2-м або форма № 2-мс;
 • копію фінансового звіту за останній квартал – для фермерського господарства, які зареєстровані в поточному (2018) році;
 • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості;
 • згоду фермерського господарства щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Скористатися фінансовою підтримкою за даними напрямами можна лише один раз протягом бюджетного року.

 

Компенсація фермерським господарствам частини вартості придбаного ними вітчизняного насіння

(постанова КМУ від 07.02.2018 року № 106).

У поточному році Кабінет Міністрів України затвердив програми підтримки аграрного сектору, серед яких є і компенсації фермерським господарствам частини вартості придбаного ними вітчизняного насіння (постанова КМУ від 07.02.2018 року № 106). Згідно зазначеної постанови фермерським господарствам або сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ), але не більше 30 тис.грн. Документи для отримання часткової компенсації подаються державним банкам до 01 червня та до 01 листопада, але скористатися зазначеною підтримкою можна лише 1 раз протягом бюджетного року.

Інформаційні посилання:

 • пакет необхідних документів для отримання компенсації

http://apk.kr-admin.gov.ua/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=185

 • порядок використання коштів

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/106-2018-%D0%BF

 • покрокова інструкція

 http://apk.kr-admin.gov.ua/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=191

 

Методичні рекомендації для пасічників

Авіаобробка полів

В Україні триває період інтенсивного застосування хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, в тому числі й за допомогою авіаційного методу внесення препаратів. Тому важливим є питання необхідності дотримання регламентів під час виконання авіаційно-хімічних робіт та недопущення не сертифікованих суб’єктів авіаційної діяльності для проведення таких робіт з метою уникнення негативних наслідків здоров’ю людей і довкіллю.

Умови і послідовність виконання організаційних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, що спрямовані на запобігання шкідливої дії пестицидів і агрохімікатів на здоров’я людей, які зайняті виконанням авіаційно-хімічних робіт, а також населення в місцях проведення авіаційних обробок регламентуються Законом України «Про пестициди і агрохімікати», державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, ДСП 382- 96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996 року. Вказані документи є обов’язковими для виконання підприємствами, установами  і організаціями, а також громадянами, що здійснюють авіаційно-хімічні роботи у народному господарстві незалежно від форм власності і господарювання, а ті, хто їх порушує, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

         При застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:

 • зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентилярному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м;
 • асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинна відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;
 • всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10:00)і вечірні (18:00 – 22:00) години при мінімальних повітряних потоках;
 • завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів;
 • у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються повинні бути встановленні попереджувальні написи;
 • господарства повинні бути забезпечені пересувними агрегатами для приготування розчинів і заправки обприскувачів;
 • майданчики розчинних вузлів пунктів повинні мати тверде покриття з забезпеченням стоку поверхневих вод в спеціальні бетоновані резервуари;
 • категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації;
 • до місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях, заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

Для виконання авіаційних робіт:

- дозволяється використовувати повітряні судна (літаки, вертольоти, надлегкі літальні апарати), які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають сертифікат на право виконання авіаційно – хімічних робіт;

- для виконання робочих польотів при авіаційному застосуванні пестицидів в сільському і лісовому господарстві повинні використовуватись постійні, а при їх відсутності – тимчасові аеродроми і вертодроми сільгоспавіації, які мають санітарний паспорт або дозвіл на право експлуатації;

- проекти авіаційно – хімічних робіт подаються на погодження до територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби області не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт;

- за три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити запобіжні заходи: оповістити населення про місце, термін і час проведення авіаційного обробітку пестицидами та агрохімікатами, встановити спеціальні попереджувальні знаки на відстані 300 м від площ, що обробляються;

- забороняється проведення обробітку пестицидами всіх груп токсичності  з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, які розташовані: 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин та місць розташування пасік; 1 км від населених пунктів, ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників тощо;

- при виконанні робочих польотів командиру повітряного судна забороняється виконувати польоти з завантаженими баками над населеними пунктами і водними об’єктами.

Недотримання вимог нормативно правових актів Держпродспоживслужби може призвести до масового знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу в районі проживання.

 

Методичны рекомендації пасічникам та аграріям 

 

 

Шановні сільгоспвиробники району!

 скористайтесь можливістю отримати 20 % компенсацію

вартості придбаної вами сільгосптехніки

на безповоротній основі 

Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі 20 % вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ), зазначеної в акті приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк і придбання до 1 грудня поточного року техніки та обладнання.

Вартість техніки та обладнання, придбаних після 1 грудня поточного року, підлягає частковій компенсації за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на наступний рік.

Для отримання часткової компенсації сільськогосподарські товаровиробники подають до державного банку заявки та підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме:

- копію платіжного доручення;

- акт приймання-передачі техніки та обладнання;

- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов'язковій державній реєстрації).

Форма заявки для отримання часткової компенсації визначається Мінагрополітики.

Порядок використання коштів для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва затверджений постановою КМУ від 01.03.2017 № 130 (опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» від 15.03.2017 № 49).

З повним переліком техніки можна ознайомити перейшовши по посиланню http://bit.ly/2rZwGQS

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Розпочато прийом документів обласною конкурсною комісією для отримання компенсації підприємствами АПК відсоткової ставки за кредитами.

 

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ!

Доводимо до відома керівників сільськогосподарських підприємств району, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року №267 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», яка набрала чинності з 22 квітня 2016 року) обласна конкурсна комісія з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу щодо надання їм права на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами продовжує свою роботу.

Документи для отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами необхідно подавати за адресою: м. Кіровоград, вул. Тараса Карпи, 84, к. 205.

 

Регіональні правила надання в області довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі  

 

ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЖИМУ РОБОТИ ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ (ДЛЯ ОРЕНДАРІВ ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ)

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОПЛАТИ ПРАЦІ РОБІТНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗБИРАННІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР УРОЖАЮ 2013 РОКУ

 

ФОРВАРДНИЙ КОНТРАКТ 

 

СХЕМА ФОРВАРДНОГО КОНТРАКТУ 

 

АГРАРНИЙ СТРАХОВИЙ ПУЛ 

 

АЛГОРИТМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ФОРВАРДНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ПАТ ДПЗКУ

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

 

Порядок та умови проведення конкурсу з відбору об’єктів, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, спрямованих на підтримку реформування та розвитку комунального господарства у сільській місцевості

 

Районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" на 2011-2015 роки

 

Про внесення змін в нормативно-правові акти ,що регулюють питання видачі документів дозвільного характеру (утворення, оброблення та утилізація відходів)

Additional information